Covid mapa
aktualizované 06.12.2021
Bezpečná krajina, z ktorej netreba negatívny test
Riziková krajina, z ktorej platí povinnosť po prílete na slovenské letisko preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu
Krajina, do ktorej sa dá cestovať a ponúkame do nej pobytové a poznávacie zájazdy
aktualizované 06.12.2021

Tunisko

Dovolenky v Tunisku sú pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné:

Od 1. decembra 2021 zavádzajú nasledujúce opatrenia na vstup na územie Tuniska:

 • Povinnosť predložiť potvrdenie o dokončení vakcinácie (preukážu očkovacím certifikátom s QR kódom) pre všetkých cudzincov, ktorí nemajú bydlisko v Tunisku a majú viac ako 18 rokov.
 • Každý cestujúci starší ako 6 rokov (s cestovnou kanceláriou, aj cestujúci individuálne) je povinný predložiť negatívny PCR-test s QR kódom nie starším ako 48 hodín pred príchodom do krajiny.
 • Potvrdenie o negatívnom výsledku PCR-testu musia doložiť aj cestujúci s ukončenou vakcináciou (v prípade vakcín Pfizer a AstraZeneca musí byť ukončená vakcinácia minimálne dva týždne; v prípade vakcíny Janssen minimálne 28 dní).

Cestujúci, ktorí nie sú plne zaočkovaní, musia absolvovať 10-dňovú karanténu na vlastné náklady v schválenom hoteli. Ak chcete vstúpiť do krajiny, musíte hotelu poskytnúť dôkaz o potvrdenej rezervácii.

Cestujúci, ktorí sú plne zaočkovaní alebo prekonali ochorenie COVID-19, ako aj maloletí do 18 rokov, ktorí cestujú s plne zaočkovanými dospelými, sú oslobodení od povinnosti absolvovať karanténu.

Všetci cestujúci bez výnimky musia vyplniť vstupný registračný formulár, kde sa nezaočkovaní cestujúci zaväzujú stráviť povinnú 10-dňovú karanténu na vlastné náklady v určenom karanténnom hoteli.

Upozornenie: pri vyplňovaní vstupného registračného formulára občas dochádza k technickým problémom. Preto si nenechávajte vyplnenie formulára na poslednú chvíľu.

 

PODMIENKY NÁVRATU:

Tunisko patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny. Ak prichádzate na Slovensko letecky z rizikovej krajiny, tak musíte ukázať po prílete:

Očkované osoby:

Nemusia absolvovať povinnú karanténu, pričom za plne zaočkovanú sa považuje osoba:

 • najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • najmenej 21 dní po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19

 • je však potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní (COVID-preukaz EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku, resp. z iných krajín v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku)
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranicaprvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov
 • pri prílete z krajiny sa vyžaduje preukázať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín

Neočkované osoby:

 • pri prílete z krajiny sa vyžaduje preukázať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica
 • nástup do domácej karantény, ktorá končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu najskôr na 5-ty deň karantény, bez otestovania karanténa skončí dovŕšením 10. dňa

Deti:

 • deti do 12 rokov + 2 mesiace sa nemusia registrovať, testovať, karanténa im končí, keď ostatným nezaočkovaným členom domácnosti (napr. po 5 dňoch), a ak prichádzajú na územie SR letecky, tak sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom PCR testu (z krajín, ktoré nie sú uvedené vo vyhláške)

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Destinácie