Covid mapa
aktualizované 05.12.2021
Bezpečná krajina, z ktorej netreba negatívny test
Riziková krajina, z ktorej platí povinnosť po prílete na slovenské letisko preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu
Krajina, do ktorej sa dá cestovať a ponúkame do nej pobytové a poznávacie zájazdy
aktualizované 05.12.2021

Kuba

Dovolenky na Kube sú pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné: 

Od 7. novembra 2021 Kuba pre cestujúcich ruší povinnú karanténu a od 15. novembra 2021 ruší aj povinné vykonanie PCR-RT testu pri príchode do krajiny.

 • Všetci cestujúci (Kubánci aj cudzinci) sa musia pri vstupe do krajiny preukázať tzv. covid passom, resp. medzinárodným potvrdením o očkovaní proti vírusu covid-19. Zaočkovaní musia byť jednou z vakcín uznaných príslušnými ústavmi na kontrolu liečiv.

 • Osoby, ktoré sa nepreukážu covid passom alebo medzinárodným potvrdením o očkovaní proti vírusu covid-19, budú musieť pri príchode do krajiny predložiť negatívny výsledok PCR-RT testu vykonaného najviac 72 hodín pred cestou. Tento PCR-RT test musí byť zároveň vykonaný v laboratóriu, ktoré je v mieste pôvodu riadne certifikované.

Deti do 12 rokov (bez ohľadu na ich národnosť) budú pri príchode na Kubu oslobodené od povinnosti preukazovať sa potvrdením o očkovaní alebo PCR-RT testom.

Pri nástupe do lietadla od vás budú letecké spoločnosti vyžadovať dôkaz o tom, že ste očkovaní alebo že ste podstúpili PCR-RT test na COVID-19 najviac 72 hodín pred cestou.

Od 15. novembra sa budú v rámci epidemiologického dohľadu, PCR-RT testy vykonávať len náhodne vybraným osobám.

Opatrenia, ktoré sú i naďalej v platnosti:

 • Vyplnenie Prehlásenia o zdravotnom stave cestujúceho (Declaración de Sanidad del Viajero, Mod. 82-33-02) (čestné vyhlásenie o zdravotnom stave) je povinné pre všetkých cestujúcich, ktorí na Kubu prichádzajú zo zahraničia.
 • Naďalej sa bude všetkým cestujúcim po príchode merať teplota.
 • Nosenie rúška alebo respirátora je povinné v celom priestore letiska (tak pre cestujúcich, ako i pre zamestnancov letiska).
 • Všetci cudzinci a Kubánci s trvalým pobytom v zahraničí musia mať zakúpené cestovné poistenie, ktoré pokrýva COVID-19.

 

PODMIENKY NÁVRATU:

Kuba patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. bezpečné krajiny, to znamená, že:

Očkované osoby: 

Nepotrebujú pri vstupe do SR test, ani nemusia absolvovať povinnú karanténu, pričom za plne zaočkovanú sa považuje osoba:

 • najmenej 14 dní aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • najmenej 21 dní po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

 • je však potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní (COVID-preukaz EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku, resp. z iných krajín v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku)
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranicaprvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov

Neočkované osoby:

 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica
 • nástup do domácej karantény, ktorá končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu najskôr na 5. deň karantény, bez otestovania karanténa skončí dovŕšením 10. dňa

Deti:

 • deti do 12 rokov + 2 mesiace sa nemusia registrovať, testovať, karanténa im končí, keď ostatným nezaočkovaným členom domácnosti (napr. po 5 dňoch), a ak prichádzajú na územie SR letecky, tak sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom PCR testu (z krajín, ktoré nie sú uvedené vo vyhláške)

 

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Destinácie