Covid mapa
aktualizované 06.12.2021
Bezpečná krajina, z ktorej netreba negatívny test
Riziková krajina, z ktorej platí povinnosť po prílete na slovenské letisko preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu
Krajina, do ktorej sa dá cestovať a ponúkame do nej pobytové a poznávacie zájazdy
aktualizované 06.12.2021

Seychely

Dovolenky na Seycheloch sú pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné:

  • na vstup do krajiny je potrebný negatívny výsledok PCR testu (nie starší viac ako 72 hodín) pre všetkých (nie sú výnimky z opatrení pre tých, ktorí prekonali alebo boli zaočkovaní na Covid-19) cestujúcich vrátane detí, cestovné poistenie na celú dĺžku pobytu (pokrývajúce náklady ku karanténe a nemocničnej starostlivosti), a potvrdenie o ubytovaní v štátom povolených ubytovacích zariadeniach dostupné na http://tourism.gov.sc/

  • pred odletom na Seychely je potrebná registrácia na Health Travel Authorization - pri vyplnení elektronického formulára je nutné uhradiť pre vstup do krajiny poplatok 10 EUR za štandardné 9 hodinové spracovanie alebo 70 EUR za expresné spracovanie, (do formulára je potrebné nahrať vaše údaje z pasu, výsledok testu, ak ste držiteľom dokladu o očkovaní, potvrdenie rezervácie ubytovania i letenky), po ukončení registrácie počkáte na e-mail, v ktorom vám príde schválenie vášho pobytu spolu s QR kódom - dokument sa nazýva: Travel Authorisation and Visitor Card to the Republic of Seychelles (všetky dokumenty je potrebné si vytlačiť a mať pri sebe) 

  • pred odletom zo Seychel je potrebné mať elektronicky vyplnený formulár - Decleration of quarantine

PODMIENKY NÁVRATU: 

Seychely patria v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny, to znamená, že: 

  • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica

Od stredy 1. decembra 2021 sa po príchode na Slovensko bude povinná karanténa pri návrate bez ohľadu na očkovanie a prekonanie COVID-19 týkať všetkých osôb. 

Pre tieto osoby neplatia žiadne výnimky. Karanténu je možné absolvovať doma alebo v karanténnom ubytovacom zariadení.

Karanténa sa v prípade bezpríznakového priebehu končí:

  • bez absolvovania testu dovŕšením 14. dňa po vstupe na územie Slovenska,
  • v prípade testovania po obdržaní dvoch negatívnych výsledkov RT-PCR testu, pričom prvý test je možné absolvovať najskôr na prvý deň po príchode a druhý na ôsmy deň po príchode
  • deti do 12 rokov a dvoch mesiacov veku sa nemusia testovať, ich karanténa končí zároveň s ostatnými osobami v spoločnej domácnosti.

Tieto lehoty platia iba v prípade, ak sa u vás neobjavia žiadne príznaky ochorenia COVID-19. V prípade ich objavenia rozhoduje o ukončení karantény lekár.

Karanténa je povinná aj pre ostatných členov domácnosti bez ohľadu na to, či sú kompletne zaočkovaní alebo prekonali ochorenie COVID-19.

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Destinácie