Covid mapa
aktualizované 19.04.2024
Vstup v režime OTP
Krajina - umožňujúca vstup len očkovaným osobám
Obmedzený vstup
Krajina - neumožňujúca vstup
aktualizované 19.04.2024

Cestovanie a podmienky vstupu na Novom Zélande

Odoslať podmienky vstupu na e-mailOdoslať podmienky vstupu na e-mail
Cestovanie na Nový Zéland je pre Slovákov možné, pričom podmienky pre vstup do krajiny sú nasledovné: 

Od 12. septembra nie sú žiadni cestujúci na Nový Zéland povinní byť očkovaní ani testovať na COVID-19 po prílete.

Cestujúci nesmú mať žiadne príznaky COVID-19. Všetkým cestujúcim sa odporúča absolvovať v deň príletu antigénový samotest (tzv. RAT) a ďalší absolvovať na 5 deň po prílete. Pokiaľ je jeden z testov pozitívny, je potrebné dať sa otestovať PCR metódou. V prípade pozitívneho PCR testu je nariadená 5 dňová karanténa.

Hranice Nového Zélandu sú od 31. júla 2022 opäť otvorené pre všetkých turistov a držiteľov víz.

Pred príletom na Nový Zéland sú cestujúci povinní vyplniť deklaráciu.PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Destinácie