Covid mapa
aktualizované 30.11.2022
Vstup v režime OTP
Krajina - umožňujúca vstup len očkovaným osobám
Obmedzený vstup
Krajina - neumožňujúca vstup
aktualizované 30.11.2022

Cestovanie a podmienky vstupu do Jordánska

Odoslať podmienky vstupu na e-mailOdoslať podmienky vstupu na e-mail
Cestovanie do Jordánska je pre Slovákov možné, pričom podmienky pre vstup do krajiny sú nasledovné: 
 
  • pred príletom je potrebné vyplniť formulár na stránke www.visitjordan.com, získaný IQ Code je potrebné preukázať pred odletom na letisku pri check-in ako aj vyplnený formulár Declaration Form, ktorý je na uvedenej web stránke (všetky formuláre je potrebné mať sebou vytlačené)

  • na vstup do Jordánska je nutné predložiť negatívny PCR test, ktorý bol vykonaný nie viac ako 72 hodín pred odletom (neplatí pre deti mladšie ako 5 rokov), uvedené platí pre očkovaných ako aj neočkovaných cestujúcich

  • po prílete do Jordánska sa vyžaduje na letisku pre neočkovaných aj očkovaných cestujúcich absolvovať PCR test, (výsledok bude oznámený prostredníctvom e-mailu do cca 8 hodín) ktorého cena je 40 USD a cestujúci si ho hradí platobnou kartou a prihlási sa naň prostredníctvom stránky www.visitjordan.com,
    V prípade pozitívneho výsledku PCR testu sa vyžaduje 10-14 dňová karanténa v hoteli na náklady cestujúceho.
    Výnimku majú deti do 5 rokov.

  • pre cudzincov sa vyžaduje mať zakúpené zdravotné poistenie

 

PODMIENKY NÁVRATU: 

Od 6. apríla 2022 sa ruší vyhláška, ktorou sa upravoval režim na hraniciach. Zaniká tak povinnosť registrácie na eHranici aj povinná karanténa pre nezaočkované osoby. Návrat na Slovensko je teda možný bez akýchkoľvek obmedzení a to pre všetkých bez ohľadu na očkovanosť.

Dôležitá informácia:

Informácie o podmienkach vstupu do konkrétnej krajiny, tranzitu a podmienkach návratu na územie SR, sú aktuálne ku dňu a času zobrazenia webovej stránky. Vzhľadom na aktuálnu situáciu a možné zmeny týchto podmienok prijímané aj bez prechodných období, sú cestujúci povinní sledovať sami aktuálne podmienky vstupu do krajiny/krajín, kam majú zakúpený zájazd, vrátane krajiny prepravy, a podmienky návratu na územie SR a nesú plnú zodpovednosť za splnenie podmienok vstupu do týchto krajín a návratu. Za týmto účelom odporúčame sledovať hlavne podmienky vstupu zverejnené priamo jednotlivými štátmi a podmienky návratu zverejnené SR.

 

Destinácie