Covid mapa
aktualizované 06.12.2021
Bezpečná krajina, z ktorej netreba negatívny test
Riziková krajina, z ktorej platí povinnosť po prílete na slovenské letisko preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu
Krajina, do ktorej sa dá cestovať a ponúkame do nej pobytové a poznávacie zájazdy
aktualizované 06.12.2021

Dominikánska republika

Dovolenky v Dominikánskej republike sú pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné: 

 • negatívny výsledok testovania na COVID-19 nie je potrebný (na letiskách cestujúci podstupujú rýchly test náhodným výberom, cestujúci so symptómami alebo s pozitívnym výsledkom testu náhodným výberom sú premiestnení do určených zariadení, každému cestujúcemu je meraná telesná teplota, na letiskách je povinné nosiť ochranné rúško, po príchode do krajiny nie je povinná karanténa)

 • krajina automaticky poisťuje bezplatne všetkých návštevníkov na náklady spojené s prípadným ochorením

 • pred vstupom je potrebné vyplniť registračný formulár
  • po dokončení obdrží každý cestujúci unikátny QR kód, ktorý potom stačí ukázať pracovníkom na letisku pri vstupe
  • formulár možno vyplniť kedykoľvek, od zakúpenia letenky až do doby, než prejdete migračným oddelením. Letiská v Dominikánskej republike dokonca cestujúcim sprístupnia aj bezplatný internet, a tak v prípade, že by vstupný formulár nestihli vyplniť, môžu tak urobiť bezprostredne po prílete

Využívanie všetkých služieb, ktoré ponúka hotelový komplex, v ktorom sú turisti ubytovaní, je možné aj bez negatívneho testu resp. bez dokladu o kompletnom očkovaní.

V prípade návštevy služieb a zariadení mimo hotelových resp. turistických komplexov (bary, reštaurácie, diskotéky, nákupné centrá, obchody, kasína, športové centrá,...) sa musí každá osoba nad 12 rokov preukázať čitateľným dokladom o absolvovaní kompletného očkovania (v papierovej alebo elektronickej podobe). Neočkovaní turisti budú musieť predložiť doklad o negatívnom PCR teste z autorizovaných laboratórií, ktorý nesmie byť starší ako 7 dní.

E-TICKET

Dominikánska republika zaviedla nový elektronický systém, tzv. E-TICKET. Elektronická registrácia zahŕňa prehlásenie o zdravotnom stave, colné prehlásenie, medzinárodný vstupný a výstupný formulár. Odporúča sa vyplniť elektronickú registráciu 72 hodín pred odletom. Systém po vyplnení formuláru vygeneruje QR kód, ktorý môže byť vytlačený alebo uložený v mobilnom telefóne. Po prílete sa QR kódy kontrolujú a skenujú pri pasovej kontrole.

Elektronická registrácia je povinná pred príletom do Dominikánskej republiky a rovnako aj pred odletom späť do Európy. Pri odlete z Dominikánskej republiky na letisku nebudú skenovať jedinečný QR kód, slúži však ako potvrdenie, že bol výstupný formulár vyplnený úplne a riadne.

Ďalšie informácie, inštruktážne video a samotná registrácia je aj na stránke: https://viajerodigital.mitur.gob.do/

PODMIENKY NÁVRATU: 

Dominikánska republika patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny. Ak prichádzate na Slovensko letecky z rizikovej krajiny, tak musíte ukázať po prílete:

Očkované osoby:

Nemusia absolvovať povinnú karanténu, pričom za plne zaočkovanú sa považuje osoba:

 • najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • najmenej 21 dní po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19

 • je však potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní (COVID-preukaz EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku, resp. z iných krajín v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku)
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranicaprvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov
 • pri prílete z krajiny sa vyžaduje preukázať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín

Neočkované osoby:

 • pri prílete z krajiny sa vyžaduje preukázať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica
 • nástup do domácej karantény, ktorá končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu najskôr na 5-ty deň karantény, bez otestovania karanténa skončí dovŕšením 10. dňa

Deti:

 • deti do 12 rokov + 2 mesiace sa nemusia registrovať, testovať, karanténa im končí, keď ostatným nezaočkovaným členom domácnosti (napr. po 5 dňoch), a ak prichádzajú na územie SR letecky, tak sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom PCR testu (z krajín, ktoré nie sú uvedené vo vyhláške)

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Destinácie