Covid mapa
aktualizované 04.12.2021
Bezpečná krajina, z ktorej netreba negatívny test
Riziková krajina, z ktorej platí povinnosť po prílete na slovenské letisko preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu
Krajina, do ktorej sa dá cestovať a ponúkame do nej pobytové a poznávacie zájazdy
aktualizované 04.12.2021

Dánsko

Cestovanie do Dánska je pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné:

 • Osoby plne zaočkované proti COVID-19, ktoré majú Digitálny COVID preukaz EÚ a cestujú do Dánska zo Slovenska alebo z iného štátu EÚ alebo členského štátu OECD môžu vstúpiť do Dánska bez obmedzení, t.j. nemajú povinnosť testovania sa pred a ani po prílete do Dánska a nemusia absolvovať karanténu. Digitálny COVID preukaz EÚ je potrebné mať so sebou.

 • Osoby, ktoré prekonali ochorenie COVID-19 v minulosti a majú o tom doklad - pozitívny PCR test vykonaný minimálne 14 dní alebo do 12 mesiacov a cestujú do Dánska zo SR alebo z iného štátu EÚ alebo členského štátu OECD, môžu vstúpiť do Dánska bez obmedzení, t.j. nemajú povinnosť testovania sa pred a ani po prílete do Dánska a nemusia absolvovať karanténu.

 • Osoby, ktoré majú negatívny test na ochorenie COVID-19 a cestujú do Dánska zo SR alebo z iného štátu EÚ alebo členského štátu OECD môžu vstúpiť do Dánska bez obmedzení, t.j. nemajú povinnosť testovania sa pred a ani po prílete do Dánska a nemusia absolvovať karanténu, ale musia sa vedieť preukázať negatívnym testom – v prípade antigénového testu vykonaného do 48 hodín pred vstupom do Dánska alebo PCR test vykonaný do 72 hodín pred vstupom do Dánska. 

Osobyktoré nie sú plne zaočkované vakcínou proti COVID-19 alebo neprekonali ochorenie COVID-19 v minulosti alebo nemajú negatívny test na ochorenie COVID-19 a cestujú do Dánska zo SR alebo z iného štátu EÚ alebo členského štátu OECD môžu vstúpiť do Dánska s podmienkou absolvovať test do 24 hodín po vstupe do Dánska v jednom z testovacích centier (dostupné zdarma).

PODMIENKY NÁVRATU:

Dánsko patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. bezpečné krajiny, to znamená, že: 

Očkované osoby: 

Nepotrebujú pri vstupe do SR test, ani nemusia absolvovať povinnú karanténu, pričom za plne zaočkovanú sa považuje osoba:

 • najmenej 14 dní aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • najmenej 21 dní po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

 • je však potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní (COVID-preukaz EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku, resp. z iných krajín v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku)
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranicaprvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov

Neočkované osoby:

 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica
 • nástup do domácej karantény, ktorá končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu najskôr na 5. deň karantény, bez otestovania karanténa skončí dovŕšením 10. dňa

Deti:

 • deti do 12 rokov + 2 mesiace sa nemusia registrovať, testovať, karanténa im končí, keď ostatným nezaočkovaným členom domácnosti (napr. po 5 dňoch), a ak prichádzajú na územie SR letecky, tak sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom PCR testu (z krajín, ktoré nie sú uvedené vo vyhláške)

 

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Destinácie