Covid mapa
aktualizované 04.12.2021
Bezpečná krajina, z ktorej netreba negatívny test
Riziková krajina, z ktorej platí povinnosť po prílete na slovenské letisko preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu
Krajina, do ktorej sa dá cestovať a ponúkame do nej pobytové a poznávacie zájazdy
aktualizované 04.12.2021

Španielsko

Dovolenky v Španielsku sú pre Slovákov možné, pričom podmienky pre vstup do krajiny sú nasledovné: 
 

Španielsko zaradilo celé územie Slovenska do zoznamu štátov s vysokým rizikom nákazy. Pre vstup pre všetkých od 12 rokov platí:

 • test (negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín alebo negatívny antigénový test nie starší viac ako 48 hodín) alebo 
 • očkovací preukaz (kompletné očkovanie musí byť ukončené 14 dní pred príchodom) alebo
 • potvrdenie o prekonaní COVID-19 (osvedčenie/potvrdenie napr. od ošetrujúceho lekára predkladáte najskôr po 11 dňoch od identifikovania ochorenia, max. však 180 dní po jeho vydaní)

Každá osoba pri vstupe predkladá:

 • vyplnený sanitárny formulár  – potrebný aj pri tranzite cez Španielsko osobitne pre každú vstupujúcu osobu (aj deti), vypĺňa sa 48 hodín pred odletom (uvádza aj číslo sedadla v lietadle a pod.)

Uvedené potvrdenia alebo certifikáty musia byť originál, vyhotovené v španielčine, angličtine, francúzštine alebo nemčine a môžu byť predložené v papierovej alebo elektronickej podobe (aplikácia).

 • vládne nariadenie v Andalúzii vydalo Medzinárodné cestovné poistenie v Andalúzii (International Travel Insurance of Andalusia) platné do 31. decembra 2021 pre všetkých cestujúcich (mimo španielskych rezidentov), ktoré zahŕňa bezplatnú starostlivosť na ochorenie Covid-19 ako aj hospitalizáciu, zdravotné náklady na prepravu a návrat domov, či náklady v prípade nutnosti ostať v hoteli

PODMIENKY NÁVRATU

Španielsko patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. bezpečné krajiny, to znamená, že: 

Očkované osoby: 

Nepotrebujú pri vstupe do SR test, ani nemusia absolvovať povinnú karanténu, pričom za plne zaočkovanú sa považuje osoba:

 • najmenej 14 dní aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • najmenej 21 dní po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19.

 • je však potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní (COVID-preukaz EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku, resp. z iných krajín v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku)
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranicaprvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov

Neočkované osoby:

 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica
 • nástup do domácej karantény, ktorá končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu najskôr na 5. deň karantény, bez otestovania karanténa skončí dovŕšením 10. dňa

Deti:

 • deti do 12 rokov + 2 mesiace sa nemusia registrovať, testovať, karanténa im končí, keď ostatným nezaočkovaným členom domácnosti (napr. po 5 dňoch), a ak prichádzajú na územie SR letecky, tak sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom PCR testu (z krajín, ktoré nie sú uvedené vo vyhláške)

 

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Destinácie