Covid mapa
aktualizované 06.12.2021
Bezpečná krajina, z ktorej netreba negatívny test
Riziková krajina, z ktorej platí povinnosť po prílete na slovenské letisko preukázať sa negatívnym výsledkom PCR testu
Krajina, do ktorej sa dá cestovať a ponúkame do nej pobytové a poznávacie zájazdy
aktualizované 06.12.2021

Jamajka

Cestovanie na Jamajku je pre Slovákov možné, pričom pre vstup do krajiny platí nasledovné:

 • každý cestujúci na Jamajku je povinný získať predbežnú autorizáciu a zaregistrovať sa na stránke: visitjamaica.com/travelauthorization/, registrovať sa treba maximálne 5 dní a minimálne 2 pracovné dni pred plánovaných príchodom na Jamajku. Proces môže trvať od niekoľkých minút do 48 hodín. Všetkým cestujúcim sa po prílete meria telesná teplota a absolvujú krátky rozhovor o zdravotnom stave so zdravotníkom.
 • všetci cestujúci starší ako 12 rokov prichádzajúci do krajiny sú povinní predložiť negatívny test na COVID-19 alebo antigénový test nie starší ako 72 hodín

Pre plne zaočkovaných platí karanténa 8 dní. Turisti môžu byť testovaní na letisku, na výsledky testu môžu počkať v ubytovacom zariadení. V prípade pozitívneho výsledku budú turisti izolovaní v rekreačných zariadeniach alebo vládnych zdravotníckych zariadeniach. Turisti, ktorí sú ubytovaní v zariadeniach nachádzajúcich sa v tzv. bezpečnej zóne nemusia podstúpiť 14-dňovú karanténu. Turisti, ktorí sa ubytujú v tzv. rizikovej zóne, môžu byť testovaní na letisku a budú musieť podstúpiť 14- dňovú  karanténu.

PODMIENKY NÁVRATU: 

Jamaika patrí v ponímaní Slovenska aktuálne medzi tzv. rizikové krajiny. Ak prichádzate na Slovensko letecky z rizikovej krajiny, tak musíte ukázať po prílete:

Očkované osoby:

Nemusia absolvovať povinnú karanténu, pričom za plne zaočkovanú sa považuje osoba:

 • najmenej 14 dní po aplikácii druhej dávky dvojdávkovej vakcíny,
 • najmenej 21 dní po aplikácii jednodávkovej vakcíny,
 • najmenej 14 dní po aplikácii prvej dávky vakcíny, ak bola podaná v intervale do 180 dní od prekonania ochorenia COVID-19

 • je však potrebné sa preukázať potvrdením o očkovaní (COVID-preukaz EÚ alebo potvrdenia o absolvovaní očkovania na Slovensku, resp. z iných krajín v slovenskom, českom, alebo anglickom jazyku)
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranicaprvá registrácia platí nasledujúcich 6 mesiacov
 • pri prílete z krajiny sa vyžaduje preukázať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín

Neočkované osoby:

 • pri prílete z krajiny sa vyžaduje preukázať negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín
 • osoba je povinná registrovať sa cez formulár eHranica
 • nástup do domácej karantény, ktorá končí po obdržaní negatívneho výsledku PCR testu najskôr na 5-ty deň karantény, bez otestovania karanténa skončí dovŕšením 10. dňa

Deti:

 • deti do 12 rokov + 2 mesiace sa nemusia registrovať, testovať, karanténa im končí, keď ostatným nezaočkovaným členom domácnosti (napr. po 5 dňoch), a ak prichádzajú na územie SR letecky, tak sa nemusia preukazovať negatívnym výsledkom PCR testu (z krajín, ktoré nie sú uvedené vo vyhláške)

Ak vstupujete na Slovensko leteckou dopravou (očkované aj neočkované osoby), ste povinní vyplniť elektronický formulár na vyhľadanie cestujúceho.

Destinácie