Hotel Intermonti

Taliansko, Alta Valtelina, Livigno

Hotel Intermonti 4* - detailné informácie

Taliansko

Taliansko je krajinou mnohých tvárí. Na jednej strane je domovom pamätihodností, veď jeho história siaha až do čias antického Ríma. Na druhej strane sa o stovky rokov neskôr stalo vyhľadávaným miestom na strávenie pohodlnej letnej dovolenky pri mori. Dovolenkárov priťahujú nádherné moderné hotely, ale aj menšie apartmánové domy, ktoré si zachovávajú čaro pôvodného Talianska. 

Hlavné mesto: Rím
Časový posun: 0
Mena: Euro
Čítaj viac

Alta Valtelina

Alta Valtelina
Na severe talianskej oblasti Lombardia sa nachádza Alta Valtelina, ktorú obklopuje viacero pohorí vrátane Álp s vrchmi, ktoré siahajú do výšky okolo 4000 m. Celkovo je tu k dispozícii približne 900 km štvorcových zelene, lesov, turistických chodníkov, zjazdoviek a ľadovcov. Do oblasti Alta Valtelina patrí niekoľko známych stredísk ako Bormio, Livigno, Valdisotto a ďalšie, ktoré lyžiari často navštevujú, keď sa vyberú na lyžovačku do Talianska.

Bormio 1 225 - 3 012 m n.m.

Lyžiarske stredisko Bormio sa preslávilo ako dejisko MS v alpských lyžiarskych disciplínach v roku 2005. Bormio ponúka kvalitnú lyžovačku a je strediskom s lyžiarskymi traťami všetkých náročností. Ako jediné ponúka prevýšenie skoro 1 800 m. Tunajšie zjazdové trate patria k najnáročnejším a najlepším v celom Taliansku. Lyžiari si môžu zvoliť skipas na celú oblasť Alta Valtellina alebo iba na jej časť. Návštevníkom je tu k dispozícii tenisová hala, squashové kurty, zimný štadión, viacúčelová športová hala a termálny bazén s teplotou vody 38-41 stupňov Celzia. Nechýbajú obchodíky, reštaurácie s rôznymi talianskymi špecialitami, bary a diskotéky.