Ferienwelt Kristall

Rakúsko, Kaprun a okolie, Rauris
Polpenzia
Individuálna doprava
od235 €
Konečná cena s poplatkami / 1 osoba

Ferienwelt Kristall 4* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál

Hneď ako padnú prvé snehové vločky, Rauris sa ukáže v zimnej nádhere so svojou žiarivo bielou krajinou. Lyžovanie, snowboarding a beh na lyžiach sú len niektoré z aktivít, ktorými si môžete skrátiť čas. Zasneženú krajinu môžete teraz obzvlášť dobre obdivovať na útulnej zimnej túre alebo na lyžiarskej túre.
V lete je hotel ideálnym východiskovým bodom pre pešie túry a cyklistické výlety. Priamo pri dome je turistická oblasť. K lanovke Rauris sa dostanete po cca 900 m. Na cyklotrase priamo pri dome sa dá športovať a zároveň sa kochať krajinou.

Vybavenie: Komfortný 4-hviezdičkový Hotel Ferienwelt Kristall ponúka okrem celkom 65 izieb aj príjemnú vstupnú halu s posedením, recepciu, salónik a krytý bazén, ako aj krásne wellness (cca 800 m²) s sauna, kamenná sauna, vírivka a parný kúpeľ. Pre vašu fyzickú pohodu je vám k dispozícii raňajková miestnosť, reštaurácia a hotelový bar, ako aj salón „Kristall Stüberl“. Pre vaše zimné športové vybavenie je k dispozícii uzamykateľná úschovňa lyží a snowboardov, ktorá je prístupná z domu, ako aj vyhrievaná miestnosť na lyžiarky so sušičom lyžiarskych topánok. Fajčenie je povolené len vo vyhradených priestoroch.
hlavne v lete:
K dispozícii je tiež terasa, kde si môžete oddýchnuť. Cyklisti môžu využiť vlastnú uzamykateľnú úschovňu bicyklov.

Rezervovateľné možnosti ubytovania:
Štandardná dvojlôžková izba: Komfortné izby (DS, cca 20 m²) majú TV s plochou obrazovkou s káblovou TV a integrovaným rádiom, telefón, sprchu, WC a balkón. Izby pozostávajú zo spálne s manželskou posteľou.
Jednolôžková izba (iba na vyžiadanie): Komfortné izby (E, cca 20 m²) majú TV s plochou obrazovkou s káblovou TV a integrovaným rádiom, telefón, sprchu, WC a balkón. Izby pozostávajú zo spálne s pevným jednolôžkom.
Dvojlôžková izba 1 prístelka: Komfortné izby (Z1D, cca 20 m²) majú TV s plochou obrazovkou s káblovou TV a integrovaným rádiom, telefón, sprchu, WC a balkón. Izby pozostávajú zo spálne s manželskou posteľou a rozkladacou posteľou.
Dvojlôžková izba 2 prístelky: Komfortné izby (Z2D, cca medzi 20 a 24 m²) majú TV s plochou obrazovkou s káblovou TV a integrovaným rádiom, telefón, sprchu, WC a balkón. Izby pozostávajú zo spálne s manželskou posteľou a 2 rozkladacími posteľami. Obsadenosť: Min.: 2 dospelí. Max.: 2 dospelí a 2 deti.

Rezervovateľné možnosti stravovania: Polpenzia: Stravovanie začína v deň príchodu večerou a končí raňajkami v deň odchodu. Čiastočne tematické večery.

Kategória krajiny: 4 hviezdičky

Zábava: Najmä v lete:
Vrátane hosťovskej karty Rauris s výhodami a zľavami v nasledujúcich zariadeniach a službách:
Zľava na horskú železnicu Hochalmbahn, zľava na vstup do vonkajšieho kúpaliska Rauris, zľava na vstup do múzea údolia Rauris, túra so sprievodcom zdarma, zľava na minigolf Rauris, bezplatný turistický pas, zľava u niektorých partnerských spoločností, poznámka: zmeny a obmedzenia v r. služby a časy používania karty hosťa Rauriser s rezerváciami!
Najmä v zime:
Vrátane hosťovskej karty Rauris s výhodami a zľavami v nasledujúcich zariadeniach a službách:
Zľava na vstup do múzea Rauris Valley, bezplatné túry so sprievodcom, túry s fakľami a túry na snežniciach, zľavy v niektorých partnerských spoločnostiach, Upozornenie: Zmeny a obmedzenia v službách a časoch používania karty hosťa Rauris vyhradené!

Program pre deti: *Najmä v lete_
detské ihrisko.
*Detské menu (v závislosti od dostupnosti), vysoké stoličky (v závislosti od dostupnosti),
***
Starostlivosť o deti poskytovaná externými poskytovateľmi (môžu sa účtovať poplatky). Podrobnejšie informácie na mieste. Zmeny a obmedzenia týkajúce sa starostlivosti o deti podliehajú zmenám.
Detská postieľka: na vyžiadanie, cca 10 € za dieťa a noc (nutné nahlásiť vopred).

Trasa: Zo Salzburgu odbočte na A10 a zíďte na križovatke Pongau/Bischofshofen. Tu prejdite na B311 a pokračujte po ceste asi 27 km, potom odbočte doprava. Odtiaľ pokračujte po Embacher Landesstraße a pokračujte po ceste asi 4,8 km a pokračujte podľa značiek do centra Rauris.

Wellness: v cene:
Denné využitie wellness centra s rozlohou cca 800 m² (otváracia doba je uvedená na mieste) s nasledujúcimi zariadeniami:
Multifunkčná sauna (bylinková, aróma, svetlo),
kamenná sauna,
parná sauna,
infračervená kabína,
relaxačná miestnosť,
Vnútorný bazén (cca 72 m²) s masážnymi tryskami, integrovanou vírivkou a vodopádom (otvorený od 7:00 do 19:00) a vyhrievaný vonkajší bazén (otvorený len od vonkajšej teploty +10°C), vnútorný a vonkajší bazén sú prepojené
****
Za poplatok:
masáže,
Požičanie županu cca 1,50 € za kus a deň,
Žabky cca 5€ za pár.

Hotelové služby: Wi-Fi zdarma (nie je k dispozícii v reštaurácii).
***
Výmena posteľnej bielizne: nie je zabezpečená do 7 dní
výmena uterákov podľa potreby,
Upratovanie izieb denne.
***
Trezor: na recepcii, zdarma
Recepcia: podľa oznámenia na mieste

Hotelové kreditné karty: Visa, Maestro

Poznámky: * Check-in: od 15:00 v deň príchodu
* Check-out: do 10:00 v deň odchodu
***
Domáce zvieratá: povolené (nie v reštaurácii), cca 15 € za zviera a noc, bez stravy (nutné nahlásiť vopred)
***
* Parkovanie: bezplatné (v závislosti od dostupnosti)
* Garáž: nie je k dispozícii
***
* nevhodné pre osoby so zníženou pohyblivosťou
**************
* Miestna daň splatná na mieste

Poznámka 2: Adresa:
Trhová ulica 2
5661
Rauris

Poznámka k sezóne: Lyžiarske informácie:
Lyžiarska oblasť Rauriser Hochalmbahnen: Nadmorská výška: cca 950-2200 m Zimné športové stredisko Rauriser Hochalmbahnen, obľúbené najmä rodinami, so širokými, dobre upravenými zjazdovkami je eldorádom pre snowboardistov a lyžiarov, má tiež prehľadnú mapu zjazdoviek s podrobnými informačnými tabuľami. Na svoje si tu ale prídu nielen lyžiari, ale aj bežkári si môžu oddýchnuť na cca 30 km klasických bežeckých tratí. Či už je to horúci čaj alebo studené pivo, rôzne chaty a možnosti après-ski vás pozývajú zastaviť sa a vychutnať si drink počas a po dlhom dni zimných športov. Veľa zábavy sľubuje aj snowpark Snowpark Rauris.]]>
Lage: Die bei Familien beliebte Marktgemeinde Rauris besticht neben ihrer zentralen Lage durch ihre unberührte Natur- und Berglandschaft und die vielen romantischen Plätze in der Umgebung. Beliebt ist Rauris zudem auch wegen seiner umfangreichen Auswahl an Lokalen und gemütlichen Bars. Über ein breites Veranstaltungsangebot hinaus bietet Ihr Urlaubsort attraktive Erholungsangebote. Außerdem liegt der Ort nur wenige Kilomenter von Salzburg entfernt. Tauchen Sie ein in die wunderbare Landschaft bei ausgiebigen Wanderungen oder auf dem Rad oder Mountainbike. Ein weitläufiges Radwegenetz und gut markierte Wanderwege bieten dafür die optimalen Voraussetzungen. Gleichwohl lässt sich die Gegend auch wunderbar beim Nordic Walking erkunden. Genießen Sie Ihren Urlaub bei einer Schifffahrt.
Sobald die ersten Schneeflocken gefallen sind, zeigt sich Rauris mit seiner strahlend weißen Landschaft in winterlicher Pracht. Ski fahren, Snowboarden und Langlaufen sind jetzt nur einige Aktivitäten, mit denen Sie sich die Zeit vertreiben können. Die verschneite Landschaft lässt sich nun besonders gut auf einer lauschigen Winterwanderung oder auf einer Skitour bewundern.
Das Hotel ist im Sommer der ideale Ausgangspunkt für Wanderungen und Radtouren. Direkt am Haus liegt ein Wandergebiet. Die Bergbahn Rauris erreichen Sie nach ca. 900 m. Auf einem direkt am Haus gelegenen Radweg können Sie sich sportlich betätigen und gleichzeitig die Landschaft genießen.

Ausstattung: Das komfortable 4 Sterne Hotel Ferienwelt Kristall bietet Ihnen neben den insgesamt 65 Zimmern eine einladende Empfangshalle mit Sitzgelegenheit, eine Rezeption, einen Aufenthaltsraum und einen Innenpool sowie einen schönen Wellnessbereich (ca. 800 m²) u.a. mit Sauna, Steinsauna, Whirlpool und Dampfbad. Für Ihr leibliches Wohl stehen Ihnen ein Frühstücksraum, ein Restaurant und die Hotelbar sowie das Stüberl "Kristall Stüberl" zur Verfügung. Für Ihre Wintersportausrüstung steht ein abschließbarer und vom Haus aus begehbarer Ski- und Snowboard-Abstellraum sowie ein beheizter Skischuhraum mit Skischuhtrockner zur Verfügung. Das Rauchen ist nur in ausgewiesenen Bereichen gestattet.
speziell im Sommer:
Außerdem steht Ihnen zum Entspannen eine Terrasse zur Verfügung. Radfahrer können den hauseigenen, abschließbaren Fahrradabstellraum nutzen.

Buchbare Unterbringungsmöglichkeiten:
Doppelzimmer Standard: Die komfortablen Zimmer (DS, ca. 20 m²) vverfügen über Flat-Screen-Fernseher mit Kabel-TV und integriertem Radio, Telefon, Dusche, WC und einen Balkon. Die Zimmer bestehen aus einem Schlafraum mit einem Doppelbett.
Einzelzimmer (nur auf Anfrage): Die komfortablen Zimmer (E, ca. 20 m²) verfügen über Flat-Screen-Fernseher mit Kabel-TV und integriertem Radio, Telefon, Dusche, WC und einen Balkon. Die Zimmer bestehen aus einem Schlafraum mit einem fixen Einzelbett.
Doppelzimmer 1 Zustellbett: Die komfortablen Zimmer (Z1D, ca. 20 m²) verfügen über Flat-Screen-Fernseher mit Kabel-TV und integriertem Radio, Telefon, Dusche, WC und einen Balkon. Die Zimmer bestehen aus einem Schlafraum mit einem Doppelbett und einem Klappbett.
Doppelzimmer 2 Zustellbetten: Die komfortablen Zimmer (Z2D, ca. zwischen 20 und 24 m².) verfügen über Flat-Screen-Fernseher mit Kabel-TV und integriertem Radio, Telefon, Dusche, WC und einen Balkon. Die Zimmer bestehen aus einem Schlafraum mit einem Doppelbett und 2 Klappbetten. Belegung: Min.: 2 Erwachsene. Max.: 2 Erwachsene und 2 Kinder.

Buchbare Verpflegungsmöglichkeiten: Halbpension: Die Verpflegung beginnt am Anreisetag mit dem Abendessen und endet am Abreisetag mit dem Frühstück. Täglich Frühstück vom Buffet, abends 4 Gang Wahlmenü inklusive Salatbuffet (keine Wahlmöglichkeit am Anreisetag) oder Buffet. Teilweise Themenabende.

Landeskategorie: 4 Sterne

Unterhaltung: Speziell im Sommer:
Inklusive Rauriser Gästekarte mit Leistungen & Ermäßigungen bei folgenden Einrichtungen und Dienstleistungen:
Ermäßigung auf die Bergbahn Hochalmbahn, Ermäßigung auf den Eintritt im Freibad Rauris, Ermäßigung auf den Eintritt im Talmuseum Rauris, Geführte Wanderung gratis, Ermäßigung auf Minigolf Rauris, Wanderpass gratis, Ermäßigung bei bestimmten Partnerbetrieben, Hinweis: Änderungen und Einschränkungen der Leistungen und Nutzungszeiten der Rauriser Gästekarte unter Vorbehalt!
Speziell im Winter:
Inklusive Rauriser Gästekarte mit Leistungen & Ermäßigungen bei folgenden Einrichtungen und Dienstleistungen:
Ermäßigung auf den Eintritt im Museum Talmuseum Rauris, Geführte Wanderung, Fackelwanderung und Schneeschuhwanderung gratis, Ermäßigung bei bestimmten Partnerbetrieben,, Hinweis: Änderungen und Einschränkungen der Leistungen und Nutzungszeiten der Rauriser Gästekarte unter Vorbehalt!

Kinderprogramm: *Speziell im Sommer_
Kinderspielplatz.
*Kindermenü (nach Verfügbarkeit), Kinderhochstühle (nach Verfügbarkeit),
***
Kinderbetreuung durch externe Anbieter (ggf. gg. Gebühr). Genauere Informationen vor Ort. Änderungen und Einschränkungen der Kinderbetreuung unter Vorbehalt.
Gitterbett: auf Anfrage, ca. € 10 pro Kind und Nacht (Voranmeldung erforderlich).

Anfahrtsbeschreibung: Von Salzburg kommend, die A10 nehmen und bei der Ausfahrt Knoten Pongau/Bischofshofen abfahren. Hier auf die B311 wechseln, und dem Straßenverlauf für ca. 27 km folgen, dann rechts abbiegen. Von dort aus weiter auf die Embacher Landesstraße und auf der Straße ca. 4,8 km weiterfahren und der Beschilderung bis ins Zentrum von Rauris folgen.

Wellness: inklusive:
Tägliche Nutzung des ca. 800 m² großen Wellnessbereichs (Öffnungszeiten lt. Aushang vor Ort) mit folgenden Einrichtungen:
Multifunktionssauna (Kräuter, Aroma, Licht),
Steinsauna,
Dampfsauna,
Infrarotkabine,
Ruheraum,
Innenpool (ca. 72 m²) mit Massagedüsen, integriertem Whirlpool und Wasserfall (von 07-19 Uhr geöffnet) und beheizter Außenpool (wird erst ab einer Außentemperatur von +10°C geöffnet), Innen- u. Außenpool sind miteinander verbunden
****
Gegen Gebühr:
Massagen,
Leihbademantel ca. € 1,50 pro Stück und Tag,
Badelatschen/-schlappen ca. € 5 pro Paar.

Hotelservice: Wi-Fi gratis (nicht im Restaurant vorhanden).
***
Bettwäschewechsel: bis 7 Tage nicht vorgesehen
Handtuchwechsel nach Bedarf,
Zimmerreinigung täglich.
***
Safe: an der Rezeption, kostenlos
Rezeption: lt. Aushang vor Or

Kreditkarten Hotel: Visa, Maestro

Hinweise: * Check-in: ab 15 Uhr am Anreisetag
* Check-out: bis 10 Uhr am Abreisetag
***
* Haustiere: erlaubt (nicht im Restaurant), ca. € 15 pro Tier und Nacht, ohne Futter (Voranmeldung erforderlich)
***
* Parkplatz: kostenlos (nach Verfügbarkeit)
* Garage: nicht vorhanden
***
* nicht geeignet für Personen mit eingeschränkter Mobilität
***********
* Ortstaxe zahlbar vor Ort

Hinweis 2: Adresse:
Marktstraße 2
5661
Rauris

Saisonhinweis: Skiinfo:
Skigebiet Rauriser Hochalmbahnen: Seehöhe: ca. 950-2.200 m Das insbesondere bei Familien beliebte Wintersportgebiet Rauriser Hochalmbahnen mit seinen breiten, bestens präparierten Pisten gilt als Eldorado für Snowboarder und Skifahrer Zudem verfügt es über einen übersichtlichen Pistenplan mit detaillierten Informationstafeln. Doch nicht nur die Skifahrer kommen hier voll auf Ihre Kosten, auch Langläufer können sich auf ca. 30 km klassischer Langlaufloipen so richtig austoben. Ob heißer Tee oder kühles Bier-verschiedene Hütten und Après-Ski Möglichkeiten laden während und nach einem ausgiebigen Wintersporttag zum Einkehrschwung und zum geselligen Umtrunk ein. Jede Menge Spaß verspricht auch der Snowpark Snowpark Rauris.]]>

Rakúsko

Rakúsko, má vysoké alpské štíty, lyžiarské strediská, jazerá, romantické horské údolia a romantické mestá na poznávanie. Preto je Rakúsko ideálnou voľbou na dovolenku počas celého roka.

Hlavné mesto: Viedeň
Časový posun: 0
Mena: Euro
Čítaj viac

Kaprun a okolie

Zell am See/Kaprun 757 - 3 029 m n.m.

Zell am See a Kaprun sú lyžiarske strediská s najlepšie organizovanými rekreačnými a športovými aktivitami, známe aj pod názvom Europa-Sportregion. Spoločný región pod vrcholmi Schmittenhöhe (2000 m) nad mestom Zell am See a Kitzsteinhorn (3 023 m) s ľadovcovým areálom pre celoročné lyžovanie nad Kaprunom ponúka vynikajúce podmienky nielen na dokonalú lyžovačku v Rakúsku, ale tiež pre zimné i letné športy. lyžiarske stredisko Zell am See leží pri Zellskom jazere. Priamo v meste alebo v jeho bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú údolné stanice najdôležitejších lanoviek na svahy Schmittenhöhe s 25 km ťažkých, 51 km stredne a menej náročných zjazdoviek. Kaprun s bohatou ubytovacou kapacitou je východiskom k ľadovcovému areálu Kitzsteinhorn. Oba areály sú prepojené aj sieťou skibusov, ktoré sú zahrnuté v cene permanentky. Región sa vyznačuje veľmi dobrým zázemím pre snowboarding (funparky s U-rampami), perfektnými podmienkami pre bežkovanie a dokonalou ponukou športových a spoločenských aktivít.