Návod na používanie www.verne.sk

Vítame Vás na stránkach www.verne.sk!

Vaša spokojnosť a úspešnosť pri výbere toho správneho zájazdu pre Vás je naším prvoradým cieľom. Aby ste z našich stránok získali tie informácie, ktoré potrebujete, a našli tú správnu dovolenku pre Vás a Vašich blízkych, pripravili sme pre Vás tento návod na používanie stránok www.verne.sk.

1. Úvodná stránka

Úvodná stránka je vstupnou bránou do sveta zájazdov a dovoleniek na www.verne.sk. Na túto stránku sa dostanete rôznymi spôsobmi, najmä však priamym zadaním adresy www.verne.sk do Vášho internetového prehľadávača alebo pri vyhľadávaní zájazdov a dovoleniek v internetových vyhľadávačoch. Pokiaľ sa už nachádzate na niektorej z našich podstránok, na úvodnú stránku sa dostanete kliknutím na logo „verne.sk“ vľavo hore, alebo kliknutím na odkaz „Úvod“ v dolnej navigácii v päte stránky.

Úvodná stránka www.verne.sk Vám ponúka:

 • Hlavnú navigáciu, pomocou ktorej sa môžete ľahko zorientovať v našej ponuke zájazdov a dovoleniek, last minute ponuke, plavbách či exotike a poznávacích zájazdov
 • Vyhľadávač zájazdov a dovoleniek, ktorý sa nachádza v hornom menu v hlavičke stránky. Aj pomocou tohto vyhľadávača môžete začať vyhľadávať zájazd tak, že vyberiete kategóriu, v ktorej chcete vyhľadávať. Následne zadáte aspoň dátumy najskoršieho odchodu a najneskoršieho návratu a počet osôb. Vaše vyhľadávanie môžete špecifikovať aj ďalšími kritériami, akými sú výber krajiny či lokality, miesto odletu/odchodu, spôsob dopravy, kategória hotela, či doplnkové služby. Dovoľujeme si Vás upozorniť, že čím viac kritérií vyhľadávania zadáte, tým presnejšie výsledky Vám budeme vedieť zobraziť, avšak zobrazená ponuka bude o to užšia. Vyhľadávanie zájazdov a dovoleniek spustíte kliknutím na tlačidlo „Vyhľadať“
 • Aktuálne špeciálne ponuky a promo akcie, ktoré sú na hlavnej stránke zobrazené pomocou reklamných upútavok. V prípade, že Vás niektorá z aktuálnych ponúk na hlavnej stránke zaujme, kliknutím na danú ponuku sa dostanete na podstránku s ďalšími informáciami o ponuke alebo priamo na možnosť rezervácie.
 • Prihlásenie na odber newslettra, prostredníctvom ktorého Vám budeme pravidelne zasielať nielen aktuálne špeciálne ponuky, výhodné ceny, ale aj informácie o novinkách na našej stránke či súťažiach. Pre prihlásenie sa na odber newslettra zadajte, prosím, Vašu emailovú adresu do bieleho políčka vo vrchnej časti stránky a kliknite na „Odoslať“.
 • Výber požadovanej lokality je prvým krokom rezervačného procesu na www.verne.sk. Na tento krok sa dostanete kliknutím na niektorú zo záložiek v hlavnej navigácii, ako napr. „Dovolenky“ alebo „Last minute“.
  Na stránke s ponukou výberu lokalít je prehľad všetkých destinácií v našom katalógu, ktoré spĺňajú podmienky z vyhľadávacieho formuláru. Nezabudnite si pri Vašom vyhľadávaní nastaviť správny počet osôb a termíny odchodu a návratu. Tieto sú zoskupené podľa krajín a zoradené abecedne. Pri každej lokalite máte k dispozícii odkaz na ďalšie informácie, na stručnú informáciu o počasí v období, pre ktoré vyhľadávate zájazd, a najnižšiu cenu za 1 osobu vrátane všetkých poplatkov pre danú lokalitu. Výber lokality uskutočníte kliknutím na názov lokality.

 • Výber hotela alebo zájazdu je ďalším krokom v rezervačnom procese, ktorý nasleduje po výbere lokality. Na tejto stránke Vám zobrazujeme všetky dostupné hotely a zájazdy pre danú lokalitu a zvolené počty osôb a termínov. Ponuky na tomto kroku sú zoradené od najnižšej ceny po najvyššiu. Zoradenie ponúk môžete zmeniť na zoradenie podľa hodnotenia zájazdu v pravej hornej časti stránky.

 • Ak Vás niektorá zo zobrazených ponúk zaujme, kliknite na jej názov, fotografiu alebo na príslušné tlačidlo „Termíny a ceny“ pre výber a pokračovanie na ďalší krok.

2. Rezervačný proces

1. Výber termínu nasleduje po výbere konkrétneho hotela alebo zájazdu. Na tomto kroku rezervačného procesu Vám zobrazíme všetky dostupné termíny pre daný zájazd. Pri každom zobrazenom termíne vidíte:

 • miesto odletu (v prípade zájazdu s leteckou dopravou), resp. miesto odchodu v prípade zájazdu autokarovou dopravou
 • dátum odjazdu a dĺžka pobytu v dňoch
 • služby zarátané v cene zájazdu
 • ikonka znázorňujúca spôsob dopravy
 • konečná cena vrátane všetkých poplatkov pre 1 dospelú osobu
 • tlačidlo „Overiť cenu“ pre overenie dostupnosti daného termínu, ktoré po kliknutí naň Vám zobrazí informáciu o dostupnosti. V prípade, že je termín dostupný, zobrazí sa Vám aj aktuálna celková cena vrátane všetkých poplatkov pre všetky osoby na Vašej objednávke a tlačidlo „Rezervovať“, na ktoré kliknite v prípade Vášho záujmu o rezrváciu daného termínu v danej cene
 • v prípade, že cena pred overením dostupnosti zájazdu bola iná, na zmenu ceny Vás upozorníme hneď po overení termínu zájazdu. Tak isto Vás na tomto kroku upozorníme aj na prípadné iné zmeny.
   

 

2. Rezrváciu zájazdu uskutočníte po kliknutí na tlačidlo "Rezervovať", kedy sa Vám zobrazí formulár v ktorom vyplníte svoje kontaktné údaje a rozhodnete sa, či chcete zájazd "Nezáväzne rezervovať" alebo "Dokončiť online a zaplatiť". V prípade nezáväznej rezervácie sa zájazd rezervuje väčšinou po dobu nieľkých hodín (v prípade last minute ponúk) alebo na 1 deň (pri štandardných ponukách). Po rezervácii Vám zašleme informácie na uvedený email, ktorý ste zadali pri vyplnení formuláru. Ak sa rozhodnete objednávku dokončiť online a zaplatiť, pokračujete na krok č. 3

 

3. Zadanie údajov o cestujúcich a výber spôsobu platby nasleduje po výbere termínu, ktorého dostupnosť bola overená v predošlom kroku. Na tomto kroku rezervačného procesu sa Vám zobrazia všetky dostupné detaily vybraného zájazdu spolu s celkovou cenou.

Ak prejdete kurzorom na celkovú cenu, ktorá sa vám zobrazila v sumári rezervovaných služieb, v tabuľke nájdete rozpis cien za jednotlivé osoby podľa vami zvoleného výberu cestujúcich (dospelá osoba, dieťa a infant, t.j. dieťa do dovŕšenia 2 rokov). Vždy je uvedená konečná suma vrátane všetkých povinných príplatkov. Zobrazí sa vám tu aj meno touroperátora, ktorý organizuje vybraný pobyt.

Zadajte, prosím, všetky požadované kontaktné údaje a údaje o cestujúcich. Následne si môžete vybrať z našej doplnkovej ponuky produktov, ako napr. poistenia. Celková suma na úhradu sa preráta na základne vybraných doplnkových produktov.

Vyberte si spôsob platby z našej ponuky podľa toho, aký Vám najlepšie vyhovuje. Výber platobnej metódy uskutočníte zakliknutím kruhového tlačidla, ktoré sa nachádza pri jej názve. Na základe vybraného spôsobu platby budete presmerovaní na príslušnú stránku banky, kde platbu uskutočníte. Po uskutočnení platby nezabudnite kliknúť na tlačidlo „Pokračovať“ tak, aby ste sa vrátili naspäť na naše stránky, kde Vám v prípade úspešnej platby zobrazíme potvrdenie Vašej rezervácie.

 

4. Vaša platba je bezpečná, keďže prebieha priamo na stránke banky, ktorá poskytuje jej maximálne zabezpečenie. Údaje o Vašej kreditnej alebo debetnej platobnej karte spracováva priamo banka a my s týmito údajmi neprichádzame do styku.

Ak sa rozhodnete platiť Vašou kreditnou alebo debetnou platobnou kartou, platobná stránka našej partnerskej banky bude od Vás vyžadovať zadanie čísla Vašej karty, dátumu expirácie a 3-miestny CVV/CVC kód, ktorý je vytlačený na zadnej strane Vašej karty.

Ak sa rozhodnete platiť online bankových prevodom, ak takýto v spolupráci s Vašou bankou ponúkame, postupujte, prosím, podľa pokynov uvedených na platobnej stránke Vašej banky tak, ako ste zvyknutí týmto spôsobom platiť aj u iných internetových obchodníkov.

V prípade, že Vaša platba nebude úspešná, opakujte prosím Vašu platbu tou istou alebo inou platobnou metódou.

Aktuálny prehľad ponúkaných možností platby nájdete tu.


 


5. Potvrdenie Vašej rezervácie Vám zobrazíme v prípade, že Vaša online platba bola úspešná. Priamo na našej stránke Vám okrem ďalších údajov o Vašom zájazde zobrazíme aj číslo rezervácie, ktoré si, prosím, poznačte. Na tejto stránke máte k dispozícií aj ďalšie dokumenty na stiahnutie/vytlačenie, ako napríklad poukaz a pokyny k Vášmu zájazdu, zmluvné podmienky. Tieto dokumenty Vám zašleme aj na e-mailovú adresu, ktorú ste zadali pri Vašich kontaktných údajoch.

Dúfame, že Vašu rezerváciu sa Vám podarilo úspešne ukončiť. V prípade ďalších otázok  nás kontaktujte.

Ak ste s našou ponukou, cenami a možnosťou online rezervácie spokojní, povedzte o nás Vašim známym. Ak nie, povedzte o prípadných problémoch či nedostatkoch nám. Ďakujeme!

Team verne.sk