Južná India - spirituálne cesty so Zuzanou Zwiebel

India
Raňajky
Letecky

Južná India - spirituálne cesty so Zuzanou Zwiebel - detailné informácie


Úvod

Vydáme sa spolu naprieč Južnou Indiou, kolískou tradičnej medicíny ajurvédy, prastarých mýtov, kultov a védskej astrológie. „Spirituálna cesta južnou Indiou“ s našou Zuzanou, vás zavedie k majestátnymi chrámom Tamil Nádu a okúzli vás prírodnými krásami Keraly. Trasa je inšpirovaná védskou astrológiou a zavedie vás aj k prastarým neznámym chrámom zasväteným deviatim planétam, ktorých súčasťou je aj „Knižnica palmových listov“, kde vraj ma každý z nás napísaný svoj osud. Chceli by ste ho poznať?

Úvod

12-dňový letecký zájazd

Ubytovanie

3* hotely, houseboat.

Stravovanie

Raňajky. Plná penzia na houseboate.

Celková cena zahŕňa

Leteckú dopravu s prestupom z Viedne. Servisné poplatky. Transfer BA – letisko – BA. Miestne transfery. 10 x ubytovanie v 3* hoteloch s raňajkami. Plnú penziu na houseboate. Vstupy do pamiatok. Sprievodcu CK SATUR počas okruhu. Vstupné vízum 50 EUR.

Celková cena nezahŕňa

Stravu a nápoje nezahrnuté v programe. Prepitné vodičom a sprievodcom. Fakultatívne aktivity. Príplatok za jednolôžkovú izbu 650 EUR. Cestovné poistenie.

Poznámka

Zmena programu a odletových miest vyhradená.

Doprava

Letecká z Viedne.

Program zájazdu

1. deň

Odlet z Viedne.

2. deň

Prílet do mesta Chenai. Chennai je jediné mesto v Južnej Ázii a v Indii, ktoré sa dostalo do zoznamu The New York Times „52 miest, ktoré by ste mali počas života navštíviť“. Lonely Planet ho zaradilo medzi „10 miest, ktoré musíte navštíviť“ a zároveň medzi deväť najkozmopolitnejších miest planéty. To sú dostatočné dôvody navštíviť toto staré koloniálne mesto. Pozrieme si centrum mesta a Fort St. George. V centre mesta sa nachádza jedna z najvýznamnejších relikvií kresťanstva – katedrála a hrobka apoštola sv. Tomáša. Deň ukončíme na mestskej pláži Marina Beach a večer sa presunieme do historického mestečka Mahabalipuram.

3. deň

Chrámové mesto Mahabalipuram (UNESCO) patrí medzi najnavštevovanejšie pamiatky v južnej Indii. Navštívime pobrežné chrámy zasvätené bohom Šiva a Višnu. Cestou do Pondicherry sa zastavíme pri pevnosti Alamparai, z ktorej je nádherný výhľad na pobrežie. V Pondicherry sa mieša duchovnosť tamilských brahmanov a šarm francúzskej kolónie. Uličky sú postavené v stredomorskom štýle, voňajú korením ale aj francúzskym pečivom a tamilskou kávou kapi. Mesto je rozdelené na dve časti – historickú nazývanú Ville Blanche (biele mesto) s väčšinou pamiatok a pobrežnou promenádou. V druhej časti mestečka sa nachádza väčšina obchodov, inštitúcií a botanická záhrada. Atrakciou je Auroville „mesto úsvitu“.

4. deň

Cestou do mesta Kumbakonam navštívime prastarý chrám Chidambaram z 9. storočia. V okolí mesta Kumbakonam sa nachádzajú chrámy „Navagraha“, ktoré sú zasvätené 9 planétam, podľa ktorých védsky astrológovia zostavujú horoskopy. V chráme Vaitheeswaran Koil navštívime tajomstvom opradenú „Knižnicu palmových listov“, o ktorej sa tvrdí, že sú v nej listy so spísaným osudom človeka.

5. deň

Tamil Nadu je indický štát tísícok chrámov a jednou z najlepších ukážok tamilského staviteľstva sú chrámy v Thanjaur a Madurai. Chrám Brihadeswara v Thanjaur, s ústrednou svätyňou týčiacou sa do výšky 66 m a posvätným Šiva-lingam vážiacim 81 ton, je zahrnutý aj medzi pamiatky UNESCO a zložitosť jeho stavby je porovnávaná s egypskými pyramídami. Madurai bolo centrom obchodu s korením. V Madurai sa rozlúčime s majestátnymi chrámami Tamil Nádu a vydáme sa za prírodnými krásami Keraly.

6. deň

Presunieme sa do oblastí pohoria Západných Ghátov, ktorého súčasťou je aj oblasť Munnar, jedna z najkrajších prírodných rezervácií v Indii. Je známa čajovými plantážami, malebnými jazerami a chladnou klímou.

7. deň

Pred svitaním sa dostaneme k úpätiu druhej najvyššej hory Chokramudi a doslovne začneme stúpať nad oblaky, kde privítame východ slnka. Prechádzka nám potrvá približne 5 hodín, ale zanechá v nás celoživotný zážitok a obraz malých dediniek v údolíčkách Ghátov. Po raňajkách si oddýchneme a popoludní sa vydáme na zelené čajové a kávové políčka. Deň ukončíme kurzom varenia tradičných miestnych jedál.

8. deň

Je len málo miest na svete, kde monzúnové vetry a vôňa korenia priviala viac lodí za námorným obchodom ako prístav Fort Cochin! V meste žije viac ako 50 rozličných etnických komunít. Nasadneme na tradičné rikše a počas popoludia navštívime štvrť Mattancherry, Moslimskú štvrť a obchody s korením, koloniálnu časť Fort Cochin. Večer nás čaká západ slnka nad Malabarským zálivom v blízkosti čínskych rybacích sietí a rybieho trhu.

9. deň

Presunieme do oblastí tzv. backwaters, pri jazere Vembanad. Cestou sa zastavíme na tradičnej koreňovej a kaučukovej plantáži v Kanjirappali. Nalodíme na tradičné houseboaty. Počas plavby po stojatých vodách backwaters, sa nám naskytnú nádherné obrazy okolitej tropickej krajiny. Navštívime miestnu dedinku a trh.

10. deň

Kerala, milenka Indického oceánu, ktorej brehy obmýva Arabské more. Očarí Vás najkrajšími plážami, tyrkysovo modrým a priezračným morom a príjemnou klímou. Tunajšie panenské pláže vám ponúknú dokonalý odpočinok a skutočný raj na zemi. Pobyt v hoteli Travancore Heritage.

11. deň

Pobyt na pláži. V závislosti od letových časov transfer na letisko.

12. deň

Prílet do Viedne.

Zmena programu vyhradená.

Počasie

India

Krajina farieb a kontrastov, magický Tádž Mahál, liečivá ajurvéda, ale aj pláže na západnom pobreží - to je India. Subkontinent pod Himalájami, ktorý už tisícročia prebúdza fantáziu a vždy priťahoval pútnikov, cestovateľov i dobyvateľov.

Hlavné mesto: Dillí
Mena: Indická rupia
Kurz: 1€ = 88,7015 INR