Hotel The Cove Rotana Resort

Spojené arabské emiráty, Ras al Khaimah
od570 €
Konečná cena s poplatkami / 1 osoba

Hotel The Cove Rotana Resort 5* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál

Plážový hotel sa nachádza v Ras Al Khaimah, asi 100 m od súkromnej pláže. Dostanete sa sem pešo. Najbližšie zábavné podniky sú vzdialené len pár krokov. V blízkosti sa nachádza aj supermarket a niekoľko obchodov. Centrum mesta je vzdialené približne 8 km. Najbližšie mesto RAK City Center je vzdialené asi 15 km. Letiská: RKT približne 23 km, SHJ približne 86 km, DXB približne 97 km.

Zariadenie:
Klimatizovaný hotel má 346 izieb rozmiestnených na 2 poschodiach. Súčasťou interiéru je vstupná hala, recepcia s nepretržitou prevádzkou, trezor, lobby bar, salónik, obchod a 4 bary, ako aj Wi-Fi pripojenie na internet (vo verejných priestoroch). K vybaveniu patrí aj niekoľko reštaurácií (stredomorská, talianska a à la carte) s klimatizáciou a terasou. V hlavnej reštaurácii si môžu hostia pomôcť bufetom. Snack bar ponúka aj malé jedlá. Súčasťou areálu pri bazéne je niekoľko bazénov, ako aj bar pri bazéne (v závislosti od ročného obdobia), samostatný detský bazén a slnečná terasa (v závislosti od ročného obdobia). Okrem toho môžu hostia relaxovať v hotelových záhradách. Vankúše a uteráky sú k dispozícii na pláži a pri bazéne. Hotelovým hosťom sú k dispozícii ležadlá a slnečníky pri bazéne. V plážovom bare (v závislosti od ročného obdobia) si môžete vychutnať občerstvenie a občerstvenie.

Ubytovanie (dostupné v závislosti na ročnom období):
Dvojlôžkové izby (cca 30 m²): Sú vybavené vaňou alebo sprchou / WC, županom, sušičom vlasov, klimatizáciou, internetom (možno za poplatok), rýchlovarnou kanvicou, satelitnou LCD TV, telefónom, minibarom (za poplatok), trezorom ( prípadne za poplatok). za poplatok), žehlička / žehliaca doska, pohovka a balkón alebo terasa.

Dvojlôžková izba deluxe (asi 30 m²): S rovnakým vybavením ako dvojlôžková izba s výhľadom na bazén alebo lagúnu.

Dvojlôžková izba Premium (asi 30 m²): S rovnakým vybavením ako dvojlôžkové izby majú výhľad na Arabský záliv.

Klasická dvojlôžková izba (cca 30 m²): Vybavená rovnakými vlastnosťami ako dvojlôžkové izby.

Vila (asi 119 m²): Vily sa rozprestierajú na 2 poschodiach. Majú vaňu alebo sprchovací kút / WC, sušič vlasov, župan, obývaciu izbu, samostatnú spálňu na 2. poschodí, minibar (za poplatok), trezor na zapožičanie, satelitnú TV, telefón, zariadenie na prípravu kávy a čaju a WiFi (možno za poplatok) .

Stravovanie (k dispozícii v závislosti od sezóny):
Raňajky, polpenzia, plná penzia alebo all inclusive

Raňajky formou bufetu
Polpenzia: raňajky a obed alebo večera formou bufetu
S plnou penziou je aj obed

All inclusive: raňajky, obedy a večere formou bufetu. Miestne alkoholické a nealkoholické nápoje sú zahrnuté v otvorených baroch od 11:00 do 23:00 hod. Dovážané nápoje a všetky ostatné doplnky, ako sú napríklad čerstvé ovocné džúsy, za poplatok.

Vezmite prosím na vedomie:

Dňa 31.12.2021 bude v ponuke len obed s polpenziou.

Deti (dostupné v závislosti od sezóny):
- Mini klub od 10:00 do 15:00
- samostatný detský bazén pri bazéne
- stráženie detí (za poplatok)
- detské ihrisko

Šport/zábava (k dispozícii v závislosti od sezóny):
- prípadne za poplatok: stolný tenis, plážový volejbal, vodné lyžovanie, vodné lyžovanie, vodné lyžovanie, vodné športy, fitnescentrum (6:00 - 19:00)

Wellness:
- prípadne za poplatok: kúpele, slnečná terasa vo wellness centre, masáže, sauna, hammam, relaxačná miestnosť, špeciálne wellness balíčky, parný kúpeľ

Ostatné:
- Akceptované platobné prostriedky: American Express, Euro / Master Card, JCB, Visa
- služba žehlenia (za poplatok), služba práčovne (za poplatok)
- Pomoc v domácnosti
- Parkovacie zariadenie
- Napätie: 220 voltov

Kategória krajiny:
5 hviezdičiek

Poznámky k krajine Spojené arabské emiráty:
- Upozorňujeme, že v niektorých hoteloch v Spojených arabských emirátoch deti spia na veľkej posteli rodičov. Prístelka je k dispozícii na mieste za príplatok, v závislosti od dostupnosti. Príplatok sa platí na mieste a nie je zahrnutý v cene zájazdu.

-Deti musia byť v bazéne v sprievode rodičov. Deti (do 5 rokov) sa nesmú kúpať v bazénoch pre dospelých.

- Počas pôstneho mesiaca ramadán môžu existovať obmedzenia v hotelových prevádzkach (napr. Podávanie alkoholu, jedlo iba v uzavretých miestnostiach, zábavný program).

- hotel môže účtovať zálohu na check-in, ktoré budú vrátené na vás na check-out. Presnú výšku zálohy určí hotel na mieste. Sumu je možné vložiť v hotovosti alebo kreditnou kartou.

- Hotely neakceptujú osoby mladšie ako 21 rokov, ktoré cestujú samy bez staršieho spoločníka. Podľa zákona musí mať najmenej jedna osoba na izbu 21 rokov. Okrem toho sa nesmie podávať alkohol nikomu mladšiemu ako 21 rokov.

- Vzhľadom na rast v Spojených arabských emirátoch by ste mali počítať s miernym hlukom a malými obmedzeniami viditeľnosti.

- Pozor: dôležité informácie o nočných letoch
Upozorňujeme, že v prípade nočných letov odletom, ktoré prichádzajú do cieľovej oblasti skoro ráno, sa registrácia v hoteli nemôže uskutočniť skôr ako okolo 15:00.
Pred odchodom je možné rezervovať ďalšiu noc (za príplatok). Na tento účel pošlite e-mail na adresu .
Prípadne si môžete za príplatok rezervovať dennú izbu (skorá registrácia) na recepcii v príslušnom hoteli.

Všeobecné informácie:
Aktuálne informácie o koronavíruse (Covid-19):
V záujme vašej vlastnej bezpečnosti sa prijímajú rozsiahle opatrenia na zamedzenie pandémie koróny vo vašej dovolenkovej destinácii alebo hoteli. V závislosti od destinácie a regiónu to môže viesť k niektorým zmenám alebo obmedzeniam služieb kvôli oficiálnym pokynom v hoteloch, ktoré môžu mať vplyv na hotelové zariadenia, vonkajšie zariadenia, stravovacie služby a činnosti. Okrem toho môžu na plne zaočkované, uzdravené platiť rôzne predpisy alebo neočkovaní ľudia. Niektoré zariadenia môžu byť k dispozícii iba plne očkovaným osobám.

Mimoriadne okolnosti spôsobené pandémiou koróny môžu tiež viesť k zrušeniu letov, zmenám letových časov / letových plánov, ako aj k zatváraniu hotelov, neskoršiemu otváraniu hotelov a overbookingu - a to aj vo veľmi krátkom čase. V týchto prípadoch sa pokúsime vám čo najskôr ponúknuť vhodnú alternatívu. Ak by sme napriek tomu museli vašu cestu kvôli Corone zrušiť, budeme vás kontaktovať.

Čas príchodu:
Venujte pozornosť otváracej dobe recepcie. Ak prichádzate mimo otváracích hodín recepcie, informujte, prosím, hotel, ktorý ste si vopred rezervovali, o svojom príchode.

Detské postieľky (neplatí pre hotely pre dospelých):
Detská postieľka na vyžiadanie a v závislosti od dostupnosti. Môžu byť ubytovaní v posteli svojich rodičov. Prípadne. príplatok je splatný na mieste.

Znížená mobilita:
Z nášho pohľadu nie je hotelový komplex vhodný pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Letové informácie:
Informujte sa, prosím, o predpisoch pre batožinu, stravovaní na palube a odbavení rezervovanej leteckej spoločnosti na internete na adrese:Ak ste si rezervovali let, prepravíte sa v ekonomickej triede.

Minimálny vek:
Upozorňujeme, že aspoň jeden účastník rezervácie musí mať 18 rokov.

Nočné lety:
Upozorňujeme, že hotelové izby sú v deň príchodu k dispozícii až okolo 14:00, ako je v krajine zvykom. Ak prídete do 3:59, rezervovanú izbu dostanete ihneď.

Cestovné, bezpečnostné a lekárske rady:
Vzhľadom na naše predzmluvné informačné povinnosti získate pre občanov EÚ aktuálne cestovné, bezpečnostné a lekárske informácie pred vykonaním rezervácie alebo od vašej cestovnej kancelárie. Tieto informácie vám budú pred rezerváciou predložené na internetových portáloch.

Sezónne obmedzenia:
Upozorňujeme, že uvedené hotelové zariadenia, stravovacie služby, vonkajšie zariadenia a aktivity môžu byť od polovice októbra (15.10.) Do konca mája (31.05.) Dostupné iba v obmedzenom rozsahu alebo vôbec. V závislosti od obsadenosti hotela a poveternostných podmienok. Niektoré časti vonkajšieho komplexu, ako aj športové a zábavné zariadenia môžu byť tiež zatvorené bez ohľadu na obsadenosť a počasie alebo môžu byť počas tohto obdobia zrušené.

Jazyk:
Upozorňujeme, že zábavný program, program starostlivosti o deti a televízne programy nemusí byť nevyhnutne ponúkaný v nemčine, pokiaľ v našom popise hotela nie je uvedené nič viac.

Preprava na mieste / špeciálna alebo športová batožina:
Upozorňujeme, že v niektorých hoteloch budete prepustení na povinných zastávkach v blízkosti vášho hotela namiesto vášho individuálneho hotela / ubytovania. Z dôvodu umiestnenia niektorých hotelov (napr. Na peších zónach) na týchto miestach nemusí byť možné poskytovať služby od domu k domu. V takom prípade vás vodiči vysadia na najbližšom možnom mieste k vášmu ubytovaniu. Poskytovateľ nie je zodpovedný za prepravu vašej batožiny k majetku.

Radi by sme vás zdvorilo požiadali, aby ste informovali svoju prepravnú agentúru a hotel, ktorý ste si rezervovali, ak bude váš let meškaný počas vašej cesty.

Ak ste si zarezervovali výlet bez prestupu a do hotela, ktorý ste si rezervovali, dorazíte po 18:00, informujte o tom hoteliéra pred príchodom, aby bola zaručená vaša rezervovaná služba.

Upozorňujeme, že špeciálna a športová batožina musí byť zaregistrovaná u nás pred odletom a že náklady na prepravu pri transferoch vzniknú.]]>
Lage:
Das Strandhotel liegt in Ras Al Khaimah, ca. 100 m vom privaten Strand entfernt. Dieser ist zu Fuß erreichbar. Die nächstgelegenen Unterhaltungsmöglichkeiten können in wenigen Schritten erreicht werden. In der nahen Umgebung stehen außerdem ein Supermarkt und mehrere Geschäfte zur Verfügung. Die Innenstadt ist ca. 8 km entfernt. Die nächste Stadt RAK City Center liegt ca. 15 km entfernt. Flughäfen: RKT ca. 23 km, SHJ ca. 86 km, DXB ca. 97 km.

Ausstattung:
Das klimatisierte Hotel verfügt über 346 Zimmer verteilt auf 2 Etagen. Der Innenbereich umfasst Lobby, eine Rezeption (24 h), Safe, Lobbybar, Lounge, Shop und 4 Bars sowie WiFi (in öffentlichen Bereichen). Zu den Einrichtungen zählen zudem mehrere Restaurants (mediterran, italienisch und à-la-carte) mit Klimaanlage und Terrasse. Im Hauptrestaurant können sich die Gäste am Buffet bedienen. Eine Snackbar bietet zusätzlich kleine Speisen. Die Poollandschaft umfasst mehrere Pools sowie eine Poolbar (saisonabhängig), ein separates Kinderbecken und eine Sonnenterrasse (saisonabhängig). Darüber hinaus können die Gäste in der hoteleigenen Gartenanlage entspannen. Am Strand und am Pool stehen Auflagen und Handtücher bereit. Hotelgästen stehen am Pool Sonnenliegen und Sonnenschirme zur Verfügung. An der Strandbar (saisonabhängig) können die Gäste Snacks und Erfrischungsgetränke genießen.

Unterbringung (je nach Saison verfügbar):
Doppelzimmer (ca. 30 qm): Sind ausgestattet mit Bad oder Dusche/WC, Bademantel, Föhn, Klimaanlage, Internet (ggf. gegen Gebühr), Wasserkocher, LCD-Sat-TV, Telefon, Minibar (gegen Gebühr), Safe (ggf. gegen Gebühr), Bügeleisen/-brett, Sofa und Balkon oder Terrasse.

Doppelzimmer Deluxe (ca. 30 qm): Verfügen bei gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer über Blick auf den Pool oder die Lagune.

Doppelzimmer Premium (ca. 30 qm): Verfügen bei gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer über Blick auf den Arabischen Golf.

Doppelzimmer Classic (ca. 30 qm): Verfügen über die gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer.

Villa (ca. 119 qm): Die Villen erstrecken sich über 2 Etagen. Sie verfügen über Bad oder Dusche/WC, Föhn, Bademantel, Wohnzimmer, separates Schlafzimmer in der 2. Etage, Minibar (gegen Gebühr), Mietsafe, Sat-TV, Telefon, Kaffe- und Teezubereiter und WLAN (ggf. gegen Gebühr). 

Verpflegung (je nach Saison verfügbar):
Frühstück, Halbpension, Vollpension oder All inklusive

Frühstück in Buffetform
Halbpension: Frühstück und Mittag- oder Abendessen in Buffetform 
Bei Vollpension gibt es zusätzlich Mittagessen

All inklusive: Frühstück, Mittag- und Abendessen in Buffetform. Lokale alkoholische und alkoholfreie Getränke sind von 11:00 bis 23:00 Uhr an den jeweils geöffneten Bars inklusive. Importierte Getränke sowie alle weiteren Extras wie z.B. frisch gepresste Fruchtsäfte gegen Gebühr.

Bitte zu beachten:

Am 31.12.2021 wird bei Halbpension nur das Mittagessen angeboten.

Kinder (je nach Saison verfügbar):
- Miniclub von 10:00 - 15:00 Uhr
- separates Kinderbecken am Pool
- Babysitting (gegen Gebühr)
- Spielplatz

Sport / Unterhaltung (je nach Saison verfügbar):
- ggf. gegen Gebühr: Tischtennis, Beach-Volleyball, Wasserski, Jet Ski, Wassersport, Fitnessraum (06:00 - 19:00 Uhr)

Wellness:
- ggf. gegen Gebühr: Spa, Sonnenterrasse im Wellnessbereich, Massagen, Sauna, Hamam, Entspannungsraum, spezielle Wellnesspakete, Dampfbad

Sonstiges:
- akzeptierte Zahlungsmittel: American Express, Euro/Master Card, JCB, Visa
- Bügel-Service (gegen Gebühr), Wäsche-Service (gegen Gebühr)
- Zimmerreinigung
- Parkmöglichkeiten
- Stromspannung: 220 Volt

Landeskategorie:
5 Sterne

Länderhinweise Vereinigte Arabische Emirate:
- Bitte beachten Sie, dass in einigen Hotels in den Vereinigten Arabischen Emiraten die Kinder im großen Bett der Eltern übernachten. Ein Zustellbett ist je nach Verfügbarkeit gegen Aufpreis vor Ort erhältlich. Der Aufpreis ist vor Ort zu entrichten und ist nicht im Reisepreis enthalten.

- Kinder müssen im Schwimmbadbereich von ihren Eltern begleitet werden. Kinder (unter 5 Jahren) dürfen nicht in Erwachsenenbecken schwimmen.

- Während des Fastenmonats Ramadan kann es zu Einschränkungen im Hotelbetrieb kommen (z.B. Alkoholausschank, Mahlzeiten nur in geschlossenen Räumen, Unterhaltungsprogramm).

- Im Hotel kann eine Kaution beim Check-In erhoben werden, die Ihnen beim Check-Out erstattet wird. Die genaue Höhe der Kaution wird vom Hotel vor Ort festgelegt. Der Betrag kann bar oder mit Kreditkarte hinterlegt werden.

- Alleinreisende Personen unter 21 Jahren ohne eine ältere Begleitperson werden von den Hotels nicht akzeptiert. Laut Gesetz muss mindestens eine Person pro Zimmer 21 Jahre alt sein. Des Weiteren darf an Personen unter 21 Jahren kein Alkohol ausgeschenkt werden.

- Aufgrund des Wachstums in den Vereinigten Arabischen Emiraten sollten Sie mit leichter Lärmbelästigung und kleinen Sichteinschränkungen rechnen.

- Achtung: Wichtige Information zu Nachtflügen
Bitte beachten Sie, dass bei Nachtflügen auf dem Hinflug, welche schon am frühen Morgen im Zielgebiet ankommen, der Check-In im Hotel erst gegen 15:00 Uhr erfolgen kann.
Es besteht die Möglichkeit, eine Verlängerungsnacht vor dem Abflug dazuzubuchen (gegen Aufpreis). Bitte wenden Sie sich hierzu per E-Mail an service@ferien-touristik.de.
Alternativ können Sie gegen Aufpreis auf Anfrage im jeweiligen Hotel vor Ort ein Tageszimmer (Early Check-in) an der Rezeption reservieren.

Allgemeine Hinweise:
Aktuelle Information zum Coronavirus (Covid-19):
Zu Ihrer eigenen Sicherheit werden weitreichende Maßnahmen zur Eindämmung der Corona-Pandemie in Ihrem Urlaubsland bzw. Hotel getroffen. Dies kann je nach Destination und Region zu einigen Änderungen bzw. Leistungseinschränkungen aufgrund behördlicher Anweisungen in den Hotels führen, die Auswirkungen auf Hoteleinrichtungen, Außenanlagen, Verpflegungsleistungen und Aktivitäten haben können. Darüber hinaus können abweichende Regelungen für vollständig geimpfte, genesene oder nicht geimpfte Personen gelten. Bestimmte Einrichtungen stehen gegebenenfalls nur vollständig geimpften Personen zur Verfügung.

Die außergewöhnlichen Umstände durch die Corona Pandemie können zudem weiterhin zu Flugstreichungen, Flugzeiten-/Flugplanänderungen sowie Hotelschließungen, spätere Hoteleröffnungen und Überbuchungen führen - auch sehr kurzfristig. Wir bemühen uns, Ihnen in diesen Fällen schnellstmöglich eine angemessene Alternative anzubieten. Sollten wir Ihre Reise dennoch Corona bedingt absagen müssen, werden wir uns mit Ihnen in Verbindung setzen.

Ankunftszeit:
Bitte achten Sie auf die Öffnungszeiten der Rezeption. Sollten Sie außerhalb der Rezeptionszeiten anreisen, informieren Sie bitte Ihr gebuchtes Hotel vor Ihrer Anreise.

Babybetten (gilt nicht in Erwachsenenhotels):
Babybett auf Anfrage und nach Verfügbarkeit. Eventuell erfolgt die Unterbringung im Bett der Eltern. Ggf. ist ein Aufpreis vor Ort zu zahlen.

Eingeschränkte Mobilität:
Aus unserer Sicht ist die Hotelanlage für Menschen mit eingeschränkter Mobilität nicht geeignet.

Fluginformationen:
Bitte informieren Sie sich über Gepäckbestimmungen, Bordverpflegung und Check-in Ihrer gebuchten Fluggesellschaft im Internet unter:

http://www.ferien-touristik.de/fluginformationen
http://www.ferien-touristik.de/coraltravel/fluginformationen
Sollten Sie eine Flugreise gebucht haben, findet die Beförderung in der Economy – Klasse statt.

Mindestalter:
Bitte beachten Sie, dass mindestens ein Reiseteilnehmer der Buchung 18 Jahre alt sein muss.

Nachtflüge:
Bitte beachten Sie, dass die Hotelzimmer am Anreisetag landesüblich erst ab ca. 14 Uhr zur Verfügung stehen. Bei einer Ankunftszeit bis 3:59 Uhr morgens erhalten Sie sofort Ihr gebuchtes Zimmer.

Reise-, Sicherheits- und medizinische Hinweise:
Aktuelle Reise-, Sicherheits- sowie medizinische Hinweise für EU-Bürger erhalten Sie aufgrund unserer vorvertraglichen Informationspflichten vor Buchung übermittelt beziehungsweise von Ihrem Reisebüro ausgehändigt. Auf den Internetportalen werden Ihnen diese Informationen vor Buchung dargestellt.

Saisonale Einschränkungen:
Bitte beachten Sie, dass die angegebenen Hoteleinrichtungen, Verpflegungsleistungen, Außenanlagen und Aktivitäten von Mitte Oktober (15.10.) bis Ende Mai (31.05.) je nach Hotelauslastung und Witterungsbedingungen nur eingeschränkt oder gar nicht zur Verfügung stehen können. Einige Bereiche der Außenanlage sowie Sport- und Unterhaltungsmöglichkeiten können auch unabhängig von Auslastung und Wetter geschlossen sein bzw. zu diesem Zeitraum gestrichen werden.

Sprache:
Bitte beachten Sie, dass das Unterhaltungsprogramm, die Kinderbetreuung und das Fernsehprogramm nicht zwangsläufig in deutscher Sprache angeboten werden, solange nichts genaueres in unserer Hotelbeschreibung aufgeführt wird.

Transfer vor Ort / Sonder- bzw. Sportgepäck:
Bitte beachten Sie, dass Sie bei manchen Hotels an vorgeschriebenen Haltepunkten in der Nähe Ihres Hotels abgesetzt werden, anstelle Ihres/r individuellen Hotels/Unterkunft. Aufgrund der Lage einiger Hotels (z.B. in Fußgängerzonen) in diesen Orten, ist es eventuell nicht möglich, einen Tür-zu-Tür-Service zu bieten. In diesem Fall werden die Fahrer Sie an der nächstmöglichen Stelle zu Ihrer Unterkunft absetzen. Der Anbieter ist nicht für den Transport Ihres Gepäcks zur Unterkunft verantwortlich.

Wir möchten Sie höflich bitten, Ihre Transfer Agentur sowie Ihr gebuchtes Hotel zu informieren, sofern es während der Anreise zu Verzögerungen Ihres Fluges kommen sollte.

Wenn Sie eine Reise ohne Transfer gebucht haben und nach 18 Uhr in Ihrem gebuchten Hotel ankommen, dann informieren Sie bitte den Hotelier vor Ihrer Anreise, damit Ihre gebuchte Leistung gewährt bleibt.

Bitte beachten Sie, dass Sonder- und Sportgepäck vor Abreise bei uns angemeldet werden muss und Kosten für die Beförderung auf den Transfers anfallen.]]>

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty tvorí 7 emirátov – Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ras Al Khaimah, Fujairah, Ajman, Umm al Quwain. Emiráty sú krajinou kontrastov – orientálnej nádhery a futuristickej architektúry, starých bazárov a elegantných nákupných centier, starých rybárskych člnov a nablýskaných limuzín, jednoduchého života beduínov a luxusu hotelových komplexov.

Hlavné mesto: Abu Dhabi
Časový posun: +2
Mena: Dirham SAE
Kurz: 1€ = 3.881 AED
Čítaj viac

Ras al Khaimah

Najsevernejší a v posledných rokoch dynamicky sa rozvíjajúci emirát, ktorý je nazývaný aj „zelenou krajinou“, nakoľko sa pýši širokými zelenými rovinami i masívnym pohorím Hajar, ktoré tvorí hranicu so Sultanátom Omán na severe, a je plné horských oáz a prameňov. Samotný názov by sa dal preložiť ako „vrchol stanu“, nakoľko sa nachádza na cípe celej federácie. Emirát je známym archeologickým náleziskom. Ras Al Khaimah je miestom, kde si prídu na svoje milovníci športov, prírody i kultúry, ponúka atrakcie pre všetky vekové kategórie. Bonusom je 64 km nádherných pieskových pláží a kryštálovo čisté more. Známe sú i mnohé golfové ihriská, z toho sú 2 profesionálne 18-jamkové (Al Hamra Golf Club, Tower Links Golf Club), nádherné arabské plnokrvníky môžu návštevníci vidieť v Ras Al Khaimah Country Club, nakoľko kone sú veľmi dôležitou časťou arabského dedičstva. Klub poskytuje množstvo rekreačných aktivít a lekcie jazdenia. K ďalším možnostiam športového vyžitia a aktívneho strávenia voľného času patrí lukostreľba, tenis, rôzne vodné aktivity (potápanie, parasailing, jet skiing, šnorchlovanie, kajaky, akadémia plachtenia, katamarány a pod.). K zážitkovým aktivitám patrí známe púštne safari, vodný park Iceland, sokoliarska šou, jazda na ťavách. Veľkým a nezabudnuteľným zážitkom je návšteva perlovej farmy, prvej svojho druhu v SAE, ktorá produkuje ročne viac ako 100 000 perál rôznych druhov a rôznych kvalít. Milovníci histórie môžu navštíviť Národné múzeum s množstvom archeologických artefaktov, pevnosť Dhayah s nádherným výhľadom na Ras Al Khaimah, ruiny mesta Jazirat Al Hamra, historická lodenica na brehu prístavu Marid, starý rybársky prístav a tradičný trh (souk). V neposlednom rade celú atmosféru dotvárajú stále nové nádherné luxusné hotely s kvalitnými službami. Transfer z letiska v Dubaji trvá cca 1 hod.