Hotel The Cove Rotana Resort

Spojené arabské emiráty, Ras al Khaimah
od532 €
Konečná cena s poplatkami / 1 osoba

Hotel The Cove Rotana Resort 5* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál


Vybavenie: Luxusný terasovitý rezort bol postavený v stredomorskom dizajne s núbijským štýlom, v kombinácii s modernými prvkami a harmonicky zapadá do snovej krajiny lemovanej palmami. Má celkom 349 izieb, ktoré boli navrhnuté v kombinácii stredomorského a moderného štýlu. V susedstve rozsiahleho komplexu bola do celkového komplexu integrovaná časť špeciálne navrhnutá pre rodiny s bazénom s rozlohou 420 m² a aquaparkom Aqua Fun s 3 vzrušujúcimi toboganmi. O zábavu pre najmenších sa postarajú detský bazén a detský klub Flipper's. Jednotlivé bytové jednotky a 2-poschodové vily (od zimy 21/22 možné rezervovať len na vyžiadanie) sa nachádzajú v láskyplne upravenej rozsiahlej záhrade a sú buď na strmom svahu alebo na jednom z polostrovov v lagúne. Rôzne vybavenie hotela zahŕňa 3 reštaurácie, vrátane vynikajúcej hlavnej reštaurácie "Cinnamon" s medzinárodnou kuchyňou, bufetovú reštauráciu Veranda v rodinnej časti, ako aj stredomorskú reštauráciu "Basilico", obe majú krásnu vonkajšiu terasu, lobby kaviareň, 3 bary pri bazéne, 1 zmrzlina -Café (za poplatok), bar a plážový bar. Medzi ďalšie zariadenia patria exkluzívne kúpele so 7 miestnosťami na procedúry, sauna, parný kúpeľ a vírivka, ako aj obchod so suvenírmi a služba organizácie výletov. Tri veľkoryso navrhnuté bazény s nekonečným okrajom (klimatizované) so slnečnými terasami pozývajú k odpočinku. Na rozľahlej piesočnatej pláži sú zdarma k dispozícii aj ležadlá, osušky a slnečníky.

Rezervovateľné možnosti ubytovania:
Dvojlôžkové izby: Elegantné dvojlôžkové izby sú moderne a pohodlne zariadené (s veľkosťou približne 30 m²) a majú vaňu / sprchovací kút, WC, sušič vlasov, župan, papuče, satelitnú TV (plochá obrazovka), telefón, rádio, klimatizáciu, minibar (za poplatok), trezor, zariadenie na prípravu kávy a čaju a balkón alebo terasa s výhľadom na letovisko a záhradu. Nachádza sa v prvej časti komplexu, ktorý bol postavený.
Dvojlôžková izba s výhľadom do záhrady: Dvojlôžkové izby s výhľadom do záhrady majú rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby. Tieto izby sa nachádzajú v najnovšej vybudovanej časti komplexu a majú rozlohu 37 až 41 m² a majú otvorený sprchovací kút a výhľad do záhrady. Balkón závisí od dostupnosti.
Dvojlôžková izba s výhľadom na bazén (od 1.11.22): Dvojlôžkové izby s výhľadom na bazén majú rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby. Tieto izby sa nachádzajú v najnovšej vybudovanej časti komplexu a majú rozlohu 37 až 41 m² a majú otvorený sprchovací kút a výhľad na bazén. Balkón závisí od dostupnosti.
Dvojlôžková izba Deluxe (od 1.11.22 dvojlôžková izba Lagoon View-DLV): Dvojlôžkové izby Deluxe majú rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby. Užite si čiastočný výhľad na more, lagúnu alebo výhľad na bazén Laguna z balkóna.
Dvojposteľová izba Premium (od 1.11.22 dvojposteľová izba výhľad na more-DM): Izby Premium majú tiež rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby a majú priamy výhľad na more, ako aj balkón alebo terasu.
Rodinná izba (od 1.11.22 Priestranná-SPK dvojlôžková izba): Rodinné izby s rozlohou 44-62 m² s obývacou časťou a spálňou ponúkajú dostatok priestoru pre celú rodinu. Tieto izby sa nachádzajú v novej časti komplexu a majú rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby s výhľadom do záhrady, ale s garantovaným balkónom alebo terasou.
1. Spálňová vila (od zimy 21/22 možné rezervovať len na vyžiadanie): Dvojposchodové vily sú veľmi priestranné, nachádzajú sa priamo pri lagúne alebo na svahu a majú rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby. Obývacia izba s terasou je na prízemí, otvorená spálňa s balkónom je na prvom poschodí.
2. Vila so spálňou (od zimy 20/21 možné rezervovať len na požiadanie): Rovnaké vlastnosti ako vily s 1 spálňou. Majú tiež 2. spálňu a vlastný malý bazén.

Možnosti rezervácie stravovania: BB / HB / AI: Bohaté raňajky formou bufetu v hlavnej reštaurácii „Cinnamon“ alebo na „Verande“. Polpenzia zahŕňa aj večere formou bufetu.

Pri rezervácii all inclusive:
All Inclusive: Raňajky, obedy a večere formou bufetu v hlavnej reštaurácii „Cinnamon“. Vybrané nealkoholické nápoje 24 hodín v bare Breeze, alkoholické nápoje do 2:00, 11:00 - 22:00 v "Sunset Pool Bar" (sobota 11:00 - 18:00) a od 9:00 do 19:00 "Veranda Pool Bar" a " Bar pri bazéne Laguna Bay". Alkoholické nápoje sa podávajú v „Breakers Beach Bar“ od 11:00 do 21:00. Občerstvenie v baroch, ktoré sú otvorené. Piatkové večery Hawaiian Party v "Breakers Beach Bar" (za poplatok získate 25% zľavu). Sobotná grilovacia večera od 19:00 do 22:30 v „Bare pri bazéne Sunset“ (za poplatok 25% zľava). Ľadová kaviareň "Sunset Ice-Café" je otvorená od 11:00 do 19:00 (za poplatok získate 25% zľavu).
Nie je zahrnuté v all inclusive: Reštaurácia Basilico, Sunset Ice Café, izbová služba a minibar.

Národná kategória: 5 hviezdičiek

Zábava: 6x týždenne rôzne zábavné ponuky, ako je živá kapela, arabské tanečné show, svetelné show a tanečné večery, ako aj rôzne ponuky animácií, ako je ranná joga alebo salsa.

Šport v cene: fitness centrum, plážový volejbal, stolný tenis, šípky a rôzne fitness kurzy.

Šport za poplatok: Rôzne aktivity v centre vodných športov pri hoteli, napr. B. Potápanie, jazda na kajaku, banánový čln, vodné lyžovanie, vodné skútre, výlety loďou a šnorchlovanie. Hlbokomorský rybolov (miestni poskytovatelia). V bezprostrednej blízkosti sa nachádzajú 2 golfové ihriská. Predmet zmeny.

Program pre deti: Detský klub Flipper's Kids Club (4-12 rokov) ponúka množstvo voľnočasových aktivít, ako sú ručné práce, maľovanie na tvár atď. vo vnútri aj vonku.

Wellness: sauna, parný kúpeľ a jacuzzi procedúry v kúpeľnej časti za poplatok.

Hotelové služby: Hotel ponúka týždennú kyvadlovú autobusovú dopravu do Dubaja za malý poplatok (v závislosti od dostupnosti, registrácia na recepcii).
V nedeľu a stredu do Dubai Mall
Odchod z hotela: okolo 10:00 hod
Odlet z Dubaja: okolo 18:00 hod
Zmeny vyhradené!
Wi-Fi je k dispozícii zadarmo vo verejných priestoroch a na izbách.
Bezplatné parkovanie pri hoteli.

Hotel Kreditné karty: Kaucia: Pri registrácii je potrebné uhradiť kreditnú kartu alebo sumu v hotovosti pre prípad extra nákladov.

Poznámky: Každý užívateľ hotelovej izby v Ras Al Khaimah je povinný zaplatiť poplatok emirátu Ras Al Khaimah v súlade s turistickou daňou. Poplatok sa platí iba v hotovosti na mieste pri odhlásení. Ceny sú za izbu a noc:
- 5 hviezdičkový hotel 20 AED (približne 5 €)
- 4 hviezdičkový hotel 15 AED (približne 3,50 EUR)
- 3 hviezdičkový hotel 10 AED (približne 2,50 EUR)
- 2 hviezdičkový hotel 10 AED (približne 2,50 EUR)
- 1 hviezdičkový hotel 7 AED (približne 1,70 EUR)
***
Väčšina izieb má posteľ king, dve postele queen alebo dve samostatné postele. Pri obsadení 2 dospelými + 1 dieťaťom je ubytovanie vybavené 1 posteľou veľkosti king a podľa dostupnosti prístelkou / rozkladacou pohovkou (čiastočne za poplatok). Pre 2 dospelé osoby a 2 deti je ubytovanie vybavené 2 posteľami veľkosti queen alebo 1 posteľou king a 1 alebo 2 prístelkami / rozkladacími pohovkami (v závislosti od dostupnosti a veľkosti izby a čiastočne za poplatok).
********
Upozorňujeme, že v Emirátoch musí mať jedna osoba na izbu aspoň 21 rokov, aby sa mohla zaregistrovať v hoteli.
********
Skupinové rezervácie (od 10 izieb) je možné rezervovať len na vyžiadanie.
********
Pri letoch, ktoré štartujú medzi polnocou a 3:00 hod., Sa hotelový pobyt končí o 12:00 deň vopred. Neskoré odhlásenie za poplatok na mieste.

Poznámka 2: PO BOX 34429 RAS AL KHAIMAH

0097172066000
009712066200
V katalógu „Diaľkové cestovanie“ zima 2020/21 na strane 142.
V katalógu "Fernreisen" leto 2022 na strane 153.

Poznámka k sezóne: Počas pôstneho mesiaca ramadán môžu existovať obmedzenia v prevádzke hotelov. Okrem toho hotely využívajú čas na údržbu a drobné rekonštrukčné práce, ktoré môžu viesť k poruchám, ako je napríklad zatváranie bazénov atď. Okrem toho môžu byť niektoré reštaurácie zatvorené, pretože jedlá sa nepodávajú všade.
Zábavný program v hoteli je zrušený alebo obmedzený.

Informácie o koronovej pandémii: Upozorňujeme, že pre vašu vlastnú bezpečnosť sa vo vašom hoteli a vo vašej dovolenkovej destinácii prijímajú ďalekosiahle opatrenia na potlačenie koronovej pandémie.
Vo vašom dovolenkovom hoteli sú implementované špeciálne bezpečnostné a hygienické opatrenia z dôvodu úradných požiadaviek, ako sú pravidlá vzdialenosti, nastavenie dávkovačov dezinfekčných prostriedkov, pokyny pre nosenie masiek (ochrana úst a nosov), niektoré možnosti digitálnych registrácií alebo bezkontaktné návštevy reštaurácií.
To môže, v závislosti na regionálny rozvoj k určitým zmenám a obmedzenie napájanie hotelového olova (z. B. niektorý ústa strážnej služby vo verejných priestoroch, v znení neskorších predpisov koncepty reštaurácií, žiadne alebo len obmedzené liečebné procedúry, žiadny alebo len obmedzený animácie, nie mini- Club-care, ...).
Opatrenia uvedené v príslušnej koncepcii hygieny slúžia najmä na vašu osobnú ochranu. Každý cestujúci hosť by mal samozrejme dodržiavať všetky osvedčené pravidlá správania, ako je hygiena rúk, dodržiavanie minimálnej vzdialenosti a etiketa kašľa / kýchania. Oficiálne požiadavky je možné upraviť v krátkom čase, v závislosti od aktuálneho vývoja, pre jednotlivé hotely, dovolenkové miesta alebo regióny.]]>
Lage: Das Hotel liegt eingebettet in eine Landschaft zwischen Sanddünen und rauen Gebirgszügen, direkt an einem 600 m langen Privatstrand mit herrlichem Blick auf den Arabischen Golf. Zum Stadtzentrum von Ras Al Khaimah sind es etwa 8 km. Die Transferzeit vom Flughafen Dubai beträgt ca. 1 Stunde.

Ausstattung: Das luxuriöse, terrassenförmig angelegte Resort wurde im mediterranen Design mit Nubian Stil, mit modernen Elementen kombiniert, erbaut und fügt sich harmonisch in die traumhafte, von Palmen gesäumte, Landschaft ein. Es verfügt über insgesamt 349 Zimmer, die aus einem Mix aus mediterranem sowie modernem Stil gestaltet wurden. Angrenzend an die weitläufige Anlage wurde der speziell für Familien konzipierte Teil mit einem 420 m² großen Swimmingpool und dem Aqua Fun mit 3 spannenden Rutschen in den Gesamtkomplex integriert. Ein Kinderpool sowie der Flipper's Kids Club sorgt für Spaß für die Kleinen. Die einzelnen Wohneinheiten und 2-stöckigen Villen (ab Winter 21/22 nur auf Anfrage buchbar) befinden sich in einer liebevoll angelegten, weitläufigen Gartenanlage und liegen entweder am Steilhang oder auf einer der Halbinseln in der Lagune. Zu den vielfältigen Hotelannehmlichkeiten gehören 3 Restaurants, darunter das exquisite Hauptrestaurant "Cinnamon" mit internationaler Küche, das Veranda Buffetrestaurant im Familienteil sowie das mediterrane Restaurant "Basilico", die beide über eine schöne Außenterrasse verfügen, ein Lobby-Café, 3 Poolbars, 1 Eis-Café (gegen Gebühr), eine Bar und eine Strandbar. Zu den weiteren Einrichtungen zählen ein exklusiver Spa mit 7 Behandlungsräumen, Sauna, Dampfbad und Jacuzzi sowie ein Souvenirshop und ein Tourdesk. Drei großzügig konzipierte Infinity-Swimmingpools (klimatisiert) mit Sonnenterrassen laden zum Entspannen ein. Am weitläufigen Sandstrand stehen zudem Liegen, Badetücher und Sonnenschirme kostenfrei bereit.

Buchbare Unterbringungsmöglichkeiten:
Doppelzimmer: Die eleganten Doppelzimmer sind modern und komfortabel eingerichtet (ca. 30 m² groß) und verfügen über Bad/Dusche, WC, Föhn, Bademantel, Hausschuhe, Sat.-TV (Flachbildschirm), Telefon, Radio, Klimaanlage, Minibar (gegen Gebühr), Safe, Kaffee-/Teezubereiter und Balkon oder Terrasse mit Blick auf das Resort und den Garten. Im zuerst erbauten Teil der Anlage gelegen.
Doppelzimmer Gartenblick: Die Doppelzimmer Gartenblick verfügen über die gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer. Diese Zimmer liegen im zuletzt erbauten Teil der Anlage und sind zwischen 37-41 m² groß und verfügen über eine begehbare Dusche und Gartenblick. Balkon nach Verfügbarkeit.
Doppelzimmer Poolblick (ab 1.11.22): Die Doppelzimmer Poolblick verfügen über die gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer. Diese Zimmer liegen im zuletzt erbauten Teil der Anlage und sind zwischen 37-41 m² groß und verfügen über eine begehbare Dusche und Poolblick. Balkon nach Verfügbarkeit.
Doppelzimmer Deluxe (ab 1.11.22 Doppelzimmer Lagoon View-DLV): Die Doppelzimmer Deluxe verfügen über die gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer. Vom Balkon aus genießen Sie seitlichen Meerblick, Blick auf die Lagune oder Blick auf den Laguna Pool.
Doppelzimmer Premium (ab 1.11.22 Doppelzimmer Meerblick-DM): Die Premium-Zimmer verfügen bei ebenfalls gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer über direkten Meerblick sowie einen Balkon oder Terrasse.
Familienzimmer (ab 1.11.22 Doppelzimmer Spacious-SPK): Mit einer Größe von 44-62 m² bestehend aus einer Wohnecke und Schlafzimmer bieten die Familienzimmer ausreichend Platz für die ganze Familie. Diese Zimmer befinden sich im neuen Teil der Anlage und verfügen über die gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer Gartenblick, jedoch mit garantiertem Balkon oder Terrasse.
1 Bedroom Villa (ab Winter 21/22 nur auf Anfrage buchbar): Die doppelstöckigen Villen sind sehr geräumig, liegen direkt an der Lagune oder am Hang und verfügen über die gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer. Im Erdgeschoss befindet sich das Wohnzimmer mit Terrasse, im 1. Stock das offene Schlafzimmer mit Balkon.
2 Bedroom Villa (ab Winter 20/21 nur noch auf Anfrage buchbar): Gleiche Ausstattung wie die 1 Bedroom Villen. Verfügen zusätzlich über ein 2. Schlafzimmer sowie einen eigenen kleinen Pool.

Buchbare Verpflegungsmöglichkeiten: ÜF/HP/AI: Reichhaltiges Frühstücksbuffet im Hauptrestaurant "Cinnamon” oder im "Veranda". Bei Halbpension zusätzlich Abendessen in Buffetform.

Bei Buchung von All-Inclusive:
All Inclusive: Frühstück, Mittag- und Abendessen in Buffetform im Hauptrestaurant "Cinnamon". Ausgewählte alkoholfreie Getränke 24 Stunden in der "Breeze Bar", alkoholische Getränke bis 2 Uhr, 11-22 Uhr an der "Sunset Pool Bar" (Samstags 11-18 Uhr) und von 9-19 Uhr an der "Veranda Pool Bar" und dem "Laguna Bay Pool Side Bar". An der "Breakers Beach Bar" werden von 11-21 Uhr alkoholhaltige Getränke ausgeschenkt. Snacks an den jeweils geöffneten Bars. Freitags Hawaiian Party Abend in der "Breakers Beach Bar" (gegen Gebühr, Sie erhalten 25% Rabatt). Samstags BBQ Dinner von 19-22:30 Uhr in der "Sunset Pool Bar" (gegen Gebühr, Sie erhalten 25% Rabatt). Das "Sunset Ice-Café" hat von 11-19 Uhr geöffnet (gegen Gebühr, Sie erhalten 25% Rabatt).
Nicht im All Inclusive enthalten: Basilico Restaurant, Sunset Ice Café, Zimmerservice und Minibar.

Landeskategorie: 5 Sterne

Unterhaltung: 6x pro Woche verschiedene Unterhaltungsangebote wie Liveband, arabische Tanzshows, Lichtshows und Tanzabende sowie verschiedene Animationsangebote wie Yoga am Morgen oder Salsa.

Sport inklusive: Fitnesscenter, Beachvolleyball, Tischtennis, Darts und verschiedene Fitnesskurse.

Sport gegen Gebühr: Diverse Aktivitäten im Wassersportzentrum am Hotel z. B. Tauchen, Kayak, Bananaboot, Wasserski, Jet Ski, Bootsausflüge und Schnorcheln. Hochseefischen (lokale Anbieter). 2 Golfplätze befinden sich in unmittelbarer Nähe. Änderungen vorbehalten.

Kinderprogramm: Im Flipper's Kids Club (4-12 Jahre) werden zahlreiche Freizeitaktivitäten, wie Basteln, Schminken etc. im Innen- und Außenbereich angeboten.

Wellness: Sauna, Dampfbad und Jacuzzi Behandlungen im Spa-Bereich gegen Gebühr.

Hotelservice: Das Hotel bietet wöchentlich gegen eine geringe Gebühr einen Shuttlebus nach Dubai an, (je nach Verfügbarkeit, Anmeldung über die Rezeption).
Sonntag und Mittwoch zur Dubai Mall
Abfahrt Hotel: ca. 10 Uhr
Abfahrt Dubai: ca. 18 Uhr
Änderungen vorbehalten!
Wi-Fi steht in den öffentlichen Bereichen und den Zimmern kostenfrei zur Verfügung.
Kostenfreie Parkplätze am Hotel.

Kreditkarten Hotel: Kaution: Beim Check-in wird eine Kreditkarte oder ein Barbetrag für unvorhergesehene Aufwendungen verlangt.

Hinweise: Jeder Nutzer eines Hotelzimmers in Ras Al Khaimah verpflichtet, entsprechend einer Kurtaxe, eine Abgabe an das Emirat Ras Al Khaimah zu entrichten. Die Gebühr ist ausschließlich vor Ort beim Check-out in Bar zu entrichten. Preise gelten pro Zimmer pro Nacht:
-5 Sterne Hotel 20 AED (ca. 5 €)
-4 Sterne Hotel 15 AED (ca. 3,50 €)
-3 Sterne Hotel 10 AED (ca. 2,50 €)
-2 Sterne Hotel 10 AED (ca. 2,50 €)
-1 Sterne Hotel 7 AED (ca. 1,70 €)
***
In den V.A.E. sind die meisten Zimmer mit einem King Size-Bett oder zwei Queen Size- oder 2 Einzelbetten ausgestattet. Bei einer Belegung von 2 Erw. + 1 Kind erfolgt die Unterbringung mit 1 King Size Bett und je nach Verfügbarkeit einem Zustellbett/Sofabett (z.T. gegen Gebühr). Bei 2 Erw. und 2 Kindern erfolgt die Unterbringung mit 2 Queen Size Betten oder 1 King Size Bett sowie 1 bzw. 2 Zustell-/Sofabetten (je nach Verfügbarkeit und Größe der Zimmer und z.T. gegen Gebühr).
********
Bitte beachten Sie, dass in den Emiraten eine Person pro Zimmer für den Check-in im Hotel mindestens 21 Jahre alt sein muss.
********
Gruppenbuchungen (ab 10 Zimmern) sind ausschließlich auf Anfrage buchbar.
********
Bei Flügen, die zwischen 0 Uhr und 3 Uhr starten, endet die Hotelübernachtung bereits am Vortag um 12 Uhr. Late-Check Out gegen Gebühr vor Ort.

Hinweis 2: P.O. BOX 34429 RAS AL KHAIMAH
V.A.E.
0097172066000
009712066200
Im Katalog "Fernreisen" Winter 2020/21 auf Seite 142.
Im Katalog "Fernreisen" Sommer 2022 auf Seite 153.

Saisonhinweis: Während des Fastenmonats Ramadan kann es zu Einschränkungen im Hotelbetrieb kommen. Außerdem nutzen die Hotels die Zeit für Wartungs- und kleinere Renovierungsarbeiten, in denen es zu Beeinträchtigungen wie Poolschließungen etc. kommen kann. Des Weiteren kann es zur Schließung einiger Restaurants kommen, da die Mahlzeiten nicht überall serviert werden.
Das Unterhaltungsprogramm im Hotel entfällt oder ist eingeschränkt.

Informationen zur Corona-Pandemie: Bitte beachten Sie, dass zu Ihrer eigenen Sicherheit weitreichende Maßnahmen zur Eindämmung der Corona-Pandemie in Ihrem Hotel und an Ihrem Urlaubsort getroffen werden.
In Ihrem Urlaubshotel werden u.a. aufgrund behördlicher Vorgaben besondere Sicherheits- und Hygienemaßnahmen umgesetzt, wie z.B. Abstandsregeln, Aufstellung von Desinfektionsmittelspendern, Richtlinien zum Tragen von Masken (Mund-Nasen-Schutz), teilw. digitale Check-In-Möglichkeit oder kontaktloser Restaurantbesuch.
Dies kann je nach regionaler Entwicklung zu einigen Änderungen und Einschränkungen im Leistungs-Angebot des Hotels führen (z. B. evtl. Mundschutzpflicht in öffentlichen Bereichen, geänderte Restaurant-Konzepte, keine oder eingeschränkte Wellness-Angebote, keine oder eingeschränkte Animation, keine Mini-Club-Betreuung, …).
Die im entsprechenden Hygiene-Konzept festgelegten Maßnahmen dienen insbesondere Ihrem persönlichen Schutz. Selbstverständlich sollten alle erprobten Verhaltensregeln wie Handhygiene, Einhaltung von Mindestabständen und Husten-/Nies-Etikette auch von jedem einzelnen Reisegast beachtet werden. Die behördlichen Auflagen können ggf. auch kurzfristig, je nach aktueller Entwicklung, für einzelne Hotels, Urlaubsorte oder Regionen angepasst werden.]]>

Spojené arabské emiráty

Spojené arabské emiráty tvorí 7 emirátov – Abu Dhabi, Dubaj, Sharjah, Ras Al Khaimah, Fujairah, Ajman, Umm al Quwain. Emiráty sú krajinou kontrastov – orientálnej nádhery a futuristickej architektúry, starých bazárov a elegantných nákupných centier, starých rybárskych člnov a nablýskaných limuzín, jednoduchého života beduínov a luxusu hotelových komplexov.

Hlavné mesto: Abu Dhabi
Časový posun: +2
Mena: Dirham SAE
Kurz: 1€ = 3.881 AED
Čítaj viac

Ras al Khaimah

Najsevernejší a v posledných rokoch dynamicky sa rozvíjajúci emirát, ktorý je nazývaný aj „zelenou krajinou“, nakoľko sa pýši širokými zelenými rovinami i masívnym pohorím Hajar, ktoré tvorí hranicu so Sultanátom Omán na severe, a je plné horských oáz a prameňov. Samotný názov by sa dal preložiť ako „vrchol stanu“, nakoľko sa nachádza na cípe celej federácie. Emirát je známym archeologickým náleziskom. Ras Al Khaimah je miestom, kde si prídu na svoje milovníci športov, prírody i kultúry, ponúka atrakcie pre všetky vekové kategórie. Bonusom je 64 km nádherných pieskových pláží a kryštálovo čisté more. Známe sú i mnohé golfové ihriská, z toho sú 2 profesionálne 18-jamkové (Al Hamra Golf Club, Tower Links Golf Club), nádherné arabské plnokrvníky môžu návštevníci vidieť v Ras Al Khaimah Country Club, nakoľko kone sú veľmi dôležitou časťou arabského dedičstva. Klub poskytuje množstvo rekreačných aktivít a lekcie jazdenia. K ďalším možnostiam športového vyžitia a aktívneho strávenia voľného času patrí lukostreľba, tenis, rôzne vodné aktivity (potápanie, parasailing, jet skiing, šnorchlovanie, kajaky, akadémia plachtenia, katamarány a pod.). K zážitkovým aktivitám patrí známe púštne safari, vodný park Iceland, sokoliarska šou, jazda na ťavách. Veľkým a nezabudnuteľným zážitkom je návšteva perlovej farmy, prvej svojho druhu v SAE, ktorá produkuje ročne viac ako 100 000 perál rôznych druhov a rôznych kvalít. Milovníci histórie môžu navštíviť Národné múzeum s množstvom archeologických artefaktov, pevnosť Dhayah s nádherným výhľadom na Ras Al Khaimah, ruiny mesta Jazirat Al Hamra, historická lodenica na brehu prístavu Marid, starý rybársky prístav a tradičný trh (souk). V neposlednom rade celú atmosféru dotvárajú stále nové nádherné luxusné hotely s kvalitnými službami. Transfer z letiska v Dubaji trvá cca 1 hod.