Shangri-La Al Husn Resort & Spa

Omán
Polpenzia
Raňajky
Letecky
od1 335 €
Konečná cena s poplatkami / 1 osoba

Celkové hodnotenie

4.75 - vynikajúce
5
Hotel:
Izby:
Jedlo a nápoje:
Služby:
Lokalita:

Shangri-La Al Husn Resort & Spa 5* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originálHotel: Luxusný hotel Shangri-La Al Husn Resort & Spa tróni na náhornej plošine. Priestranný komplex bol navrhnutý ako ománska dedina a okrem rezortu Shangri-La Al Husn Resort & Spa, ktorý sa nachádza hneď vedľa, zahŕňa aj samostatný rezort Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa. Tento rezort zahŕňa rodinný hotel Al Waha a prvotriedny hotel Al Bandar. Shangri-La Al Husn Resort & Spa je exkluzívny hotel len pre dospelých a ponúka maximálnu diskrétnosť. Vďaka svojim vynikajúcim službám je to ideálna adresa pre náročných hostí vo veku 16 a viac rokov. Okrem 100 m dlhej súkromnej pláže, ktorá je prístupná len pre hostí Al Husn, bazéna s nekonečným okrajom, boutique spa Hareer Spa by l'Occitane sú hosťom k dispozícii všetky zariadenia sesterských rezortov: 13 reštaurácií, bary. & salóniky, 3 bazény a 3 detské bazény v Al Bandar a Al Waha, 1 lenivá rieka (prúd vody), 1 ihrisko pre deti, ako aj amfiteáter, knižnica, butiky a kaderníctvo. Denný bezplatný kyvadlový autobus na trhovisko a nákupné centrum v Maskate. Letisko je vzdialené cca 45 km, staré mesto Muscat cca 15 km.


Izby: Shangri-La Al Husn má 180 priestranných izieb, zariadené v arabsko-modernom štýle. S vaňou, samostatným sprchovacím kútom, TV so satelitným príjmom, DVD prehrávač na požiadanie, telefón, Wi-Fi, ozvučenie Bose, telefón, mini bar (pivo, nealkoholické nápoje, čokoládu a občerstvenie denne zdarma), kávovar Nespresso, trezor, klimatizácia, balkón, terasa alebo terasu s posedením a výhľadom na ihrisko, na bazén alebo na more.
Deluxe s výhľadom na more (148) ca. 48 meter štvorcový: s balkónom (8 m²) a výhľadom na more.
Jeden spálňami (11) ca. 96 meter štvorcový: S oddeleným obývacou izbou a spálňou a balkónom (cca 16 m²) s výhľadom na more.
Špecialitou Suite (3) ca. 150 metrov štvorcových: Ako jedna spálňa, so samostatným jedálenským/obývacím priestorom a spálňou a balkónom s jacuzzi (cca 24 m²) s výhľadom na more ..

Šport a voľný čas: 4 tenisové kurty, fitnes centrum so saunou, šnorchlovanie, kajaky, vodné športy, Turtle Talk v Eco Center. Za poplatok: potápačské centrum (PADI a SSI), šnorchlovanie a výlety, ako je slnko plavby a pozorovanie delfínov.


Spa a wellness: skratka pre Al Husn hostí exkluzívny butik kúpele Hareer Spa od L'Occitane a nové fitness centrum. Kúpeľmi CHI v Shangri-La (v Sisters stredisku) ponúka 12 liečba vily, odpočinkové zóny, záhradu, dažďovú sprchou. Navyše Chi Oasis s hydromasážny bazén, ľadové sprchy, bylinná parný kúpeľ, sauna, fitnes centrum. Ak si objednáte kúpeľná liečba parné kúpele a jacuzzi vr.


Stravovanie: Raňajky formou švédskych stolov a la carte v Sultanah, hoteloch Al Bandar Al Tanoor alebo na vyžiadanie na izbe.


Kulinárske: Užite si večer medzinárodné à la carte na Sultanah alebo marockého, libanonskej a arabskej kuchyne v Shahrazad (obaja vo veku 16 rokov). V závislosti na poveternostných podmienkach, sú Lobby Lounge v Al Husn, podávané v reštaurácii na nádvorí alebo Sultanah bezplatný denné popoludňajší čaj (bez poplatku) a pre-večere nápojov. Ovocie a nápoje poskytuje Al Muheet bar pri bazéne, plážový bar Mahhara ľahké občerstvenie na pláži. Reštaurácie a bary v hoteli Al Waha a Al Bandar ponúka medzinárodnú bufet v Samba, orientálne bufet Al Tanoor, rybie pokrmy ako návnada Al Bahr a taliansku kuchyňu na Capri súdu. Tapas a mezzeh reštaurácie, ázijská reštaurácia a Mokh Café.


Lety do Muscatu zo strany 364.


DELUXE Special: VÝHODA EARLY BIRD: 30 % zľava na rezervácie uskutočnené do 31. marca. od minimálneho pobytu na 4 noci. Platí na nocľah s raňajkami. Nedá sa kombinovať.
ŠPECIÁLNE PRE VÁS: Welcome drink pri príchode, denne ovocie, kvety a miestna tlač na izbe, WLAN v celom rezorte, vybrané nápoje z minibaru a čokoláda, denne popoludňajší čaj (16-17 hod.) s jednohubkami a nealkoholickými nápojmi, aperitív a jednohubky vo večerných hodinách v salóniku vo vstupnej hale alebo na vnútornom dvore od 18:00 do 19:00 (môžu sa zúčastniť deti od 16 rokov, ale alkohol sa nepodáva), minerálna voda na izbe, pri bazéne a na pláž, plážové náčinie.
ŠPECIÁL NA MEDOVÉ TÝŽDNE: Romantická výzdoba, svadobná torta, ovocie a kvety pri príchode na izbu, zľava 20% na vybrané procedúry v Kúpeľoch Luban pri pobyte na 5 nocí, 60-minútová párová procedúra v kúpeľoch a fľaša sektu pri príchode na izbu. Pri rezervácii a registrácii predložte sobášny list (nie starší ako 6 mesiacov).

Informácie pre zákazníka: DIEŤA: Deti sa považujú za plne platiace dospelé osoby. Vstup do bazéna a na pláž od 16 rokov. Účasť na obede a večeri pre deti vo veku 12 a viac rokov. PRÍPLATOK STRAVOVANIA: Polpenzia (H): 69 EUR na osobu/deň, neplatí od 24.12.-25.12. a dňa 31.12. POVINNÝ PRÍPLATOK NA DOVOLENKU: 271 EUR na osobu za silvestrovskú párty 31.12. Večera sa platí na mieste. MINIMÁLNY POBYT: 5 nocí s nástupom 25.12.-3.1. Zákaz odchodu 30.12. a 31.12. POZNÁMKA: Informácie o „Červenom prílive“ nájdete v časti Čo treba vedieť od strany 409. Presuny zo strany 248.


Doba platnosti: Tento popis služby je platný od 1. novembra 2021 do 31. októbra 2022 (ročný katalóg 2021/2022).


Informácie pre zákazníka: DIEŤA: Deti sa považujú za plne platiace dospelé osoby. Vstup do bazéna a na pláž od 16 rokov. Účasť na obede a večeri pre deti vo veku 12 a viac rokov. PRÍPLATOK STRAVOVANIA: Polpenzia (H): 69 EUR na osobu/deň, neplatí od 24.12.-25.12. a dňa 31.12. POVINNÝ PRÍPLATOK NA DOVOLENKU: 271 EUR na osobu za silvestrovskú párty 31.12. Večera sa platí na mieste. MINIMÁLNY POBYT: 5 nocí s nástupom 25.12.-3.1. Zákaz odchodu 30.12. a 31.12. POZNÁMKA: Informácie o „Červenom prílive“ nájdete v časti Čo treba vedieť od strany 409. Presuny zo strany 248.]]>


Das Hotel: Auf einem Plateau gelegen, thront das Luxushotel Shangri-La Al Husn Resort & Spa. Die großzügige Anlage wurde wie ein omanisches Dorf konzipiert und umfasst neben dem Shangri-La Al Husn Resort & Spa, direkt nebenan, ein seperates Resort Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa. Zu diesem Resort gehören das familienfreundliche Al Waha sowie das First-Class-Hotel Al Bandar. Das Shangri-La Al Husn Resort & Spa ist ein exklusives Adults only Hotel und bietet höchste Diskretion. Es ist mit seinem herausragendem Service die perfekte Adresse für anspruchsvolle Gäste ab 16 Jahren. Neben dem nur für Al Husn-Gäste zugänglichen 100 m langen privaten Strandabschnitt, dem Infinitypool, dem Boutique-Spa “Hareer Spa by l’Occitane” stehen den Gästen alle Einrichtungen des Schwestern Resorts zur Verfügung: 13 Restaurants, Bars & Lounges, 3 Swimmingpool sowie 3 Kinderbecken im Al Bandar und Al Waha, 1 Lazy River (Wasserfluss), 1 Splash Area für Kinder sowie Amphitheater, Bücherei, Boutiquen und Frisörsalon. Täglich kostenloser Shuttlebus zum Souk und in die Mall in Muscat. Der Flughafen ist ca. 45 km, Muscat Altstadt ca. 15 km entfernt.


Die Zimmer: Das Shangri-La Al Husn verfügt über 180 großzügige Zimmer, die im arabisch-modernen Stil eingerichtet sind. Mit Bad, separater Dusche, Satelliten-TV, DVD-Player auf Anfrage, Telefon, WLAN, Bose Soundsystem, Telefon, Minibar (Bier, alkoholfreie Getränke, Schokolade und Snacks täglich frei), Nespresso-Maschine, Safe, Klimaanlage, Balkon, Terrasse oder Patio mit Sitzgelegenheit und Blick über die Anlage, den Pool oder auf das Meer.
Deluxe Sea View (148) ca. 48 qm: Mit Balkon (ca. 8 qm) und Meerblick.
One Bedroom Suite (11) ca. 96 qm: Mit separatem Wohn- und Schlafzimmer sowie Balkon (ca. 16 qm) mit Meerblick.
Speciality Suite (3) ca. 150 qm: Wie One Bedroom Suite, mit sep. Ess-/Wohnbereich und Schlafzimmer sowie Balkon mit Jacuzzi (ca. 24 qm) und Meerblick.

Sport & Freizeit: 4 Tennisplätze, Fitness-Center mit Sauna, Schnorcheln, Kajaks, diverse Wassersportarten, Turtle Talk im Eco Center. Gegen Gebühr: Tauchzentrum (PADI und SSI), Schnorcheln und Ausflüge wie Sunset Cruise und Delfin-Beobachtung.


Spa und Wellness: Für Al Husn Gäste steht exklusive das Boutique-Spa Hareer Spa by l’Occitane sowie ein neues Fitness-Center zur Verfügung. Das CHI, The Spa at Shangri-La (im Schwestern-Resort) verfügt über 12 Behandlungs-Villen, Ruhezonen, Gartenbereich, Regendusche. Zudem Chi Oasis mit Hydropool, Eisdusche, Kräuterdampfbad, Sauna, Fitness-Center. Bei Buchung einer Spa-Anwendung Dampfbad und Jacuzzi inkl.


Verpflegung: Frühstücksbuffet und à la carte im Sultanah, im Al Tanoor des Al Bandar Hotels oder auf Wunsch im Zimmer inklusive.


Kulinaria: Genießen Sie abends internationale À-la-carte-Gerichte im Sultanah oder marokkanische, libanesische und arabische Küche im Shahrazad (jeweils ab 16 Jahren). Je nach Wetterlage werden in der Al Husn Lobby Lounge, im Courtyard oder im Sultanah Restaurant der täglich kostenlose Afternoon Tea (ohne Gebühr) und Pre-Dinner-Drinks serviert. Früchte und Drinks bietet die Al Muheet Pool Bar, die Mahhara Beach Bar leichte Gerichte direkt am Strand. Die Restaurants und Bars des Al Waha und Al Bandar bieten internationales Buffet im Samba, orientalisches Buffet im Al Tanoor, Fischgerichte im Bait Al Bahr und italienische Küche im Capri Court. Das Tapas und Mezzeh Restaurant, ein asiatisches Restaurant und das Mokha Café.


Flüge nach Muscat ab Seite 364.


DELUXE Special: FRÜHBUCHERVORTEIL: 30% Ermäßigung bei Buchung bis 31.3. ab einem Mindestaufenthalt von 4 Nächten. Gültig auf Übernachtung/Frühstück. Nicht kombinierbar.
SPEZIELL FÜR SIE: Bei Anreise Willkommensgetränk, täglich Früchte, Blumen und lokale Tageszeitungen auf dem Zimmer, WLAN im ganzen Resort, ausgewählte Getränke aus der Minibar und Schokolade, täglich Nachmittagstee (16-17 Uhr) mit Canapés und alkoholfreien Getränken, abends Apéritif und Canapés in der Lobby Lounge oder dem Innenhof von 18-19 Uhr (Kinder dürfen ab 16 Jahren teilnehmen, jedoch ohne Ausschank von Alkohol) sowie Mineralwasser auf dem Zimmer, am Pool und am Strand, Strandutensilien.
HONEYMOON SPECIAL: Romantische Dekoration, sowie Hochzeitskuchen, Früchte und Blumen bei Anreise auf dem Zimmer, 20% Ermäßigung auf ausgewählten Anwendungen im Luban Spa ab 5 Nächten zusätzlich eine 60-minütige Paarbehandlung im Spa und eine Flache Sekt bei Anreise auf dem Zimmer. Heiratsurkunde (nicht älter als 6 Monate) bitte bei Buchung und Check-In vorlegen.

Kundeninformation: KIND: Kinder gelten als Vollzahler. Zugang zum Pool und Strand ab 16 Jahren. Teilnahme am Lunch und Dinner für Kinder ab 12 Jahren. VERPFLEGUNGSZUSCHLAG: Halbpension (H): EUR 69 pro Person/Tag, nicht gültig vom 24.12.-25.12. und am 31.12. OBLIGATORISCHER FESTTAGSZUSCHLAG: EUR 271 pro Person für eine Silvesterparty am 31.12. Das Abendessen ist zahlbar vor Ort. MINDESTAUFENTHALT: 5 Nächte bei Anreise 25.12.-3.1. Keine Abreise am 30.12. und 31.12. HINWEIS: Unter Wissenswertes ab Seite 409 finden Sie Informationen zur "Red Tide". Transfers ab Seite 248.


Gültigkeitszeitraum: Diese Leistungsbeschreibung ist gültig vom 1.11.2021 bis 31.10.2022 (Jahreskatalog 2021/2022).


Kundeninformation: KIND: Kinder gelten als Vollzahler. Zugang zum Pool und Strand ab 16 Jahren. Teilnahme am Lunch und Dinner für Kinder ab 12 Jahren. VERPFLEGUNGSZUSCHLAG: Halbpension (H): EUR 69 pro Person/Tag, nicht gültig vom 24.12.-25.12. und am 31.12. OBLIGATORISCHER FESTTAGSZUSCHLAG: EUR 271 pro Person für eine Silvesterparty am 31.12. Das Abendessen ist zahlbar vor Ort. MINDESTAUFENTHALT: 5 Nächte bei Anreise 25.12.-3.1. Keine Abreise am 30.12. und 31.12. HINWEIS: Unter Wissenswertes ab Seite 409 finden Sie Informationen zur "Red Tide". Transfers ab Seite 248.]]>

Recenzie na Shangri-La Al Husn Resort & Spa

Celkové hodnotenie na Shangri-La Al Husn Resort & Spa je založené na jednotlivých recenziách klientov desiatok rakúskych a nemeckých CK.

Celkové hodnotenie:
4.75
Hodnotené 7x
Pláž:
Jedlo a nápoje:
Rodina:
Hotel:
Lokalita:
Bazén:
Izby:
Služby:
Šport:

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +2
Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.407 OMR