Shangri-La Al Husn Resort & Spa

Omán, Muscat
Polpenzia
Raňajky
Letecky
od990 €
Konečná cena s poplatkami / 1 osoba

Celkové hodnotenie

4.75 - vynikajúce
5
Hotel:
Izby:
Jedlo a nápoje:
Služby:
Lokalita:

Shangri-La Al Husn Resort & Spa 5* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál


Hotel: Luxusný hotel Shangri-La Al Husn Resort & Spa tróni na náhornej plošine. Priestranný komplex bol navrhnutý ako ománska dedina a okrem rezortu Shangri-La Al Husn Resort & Spa, ktorý sa nachádza hneď vedľa, zahŕňa aj samostatný rezort Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa. Tento rezort zahŕňa rodinný hotel Al Waha a prvotriedny hotel Al Bandar. Shangri-La Al Husn Resort & Spa je exkluzívny hotel len pre dospelých a ponúka maximálnu diskrétnosť. Vďaka svojim vynikajúcim službám je to ideálna adresa pre náročných hostí vo veku 16 a viac rokov. Okrem 100 m dlhej súkromnej pláže, ktorá je prístupná len pre hostí Al Husn, bazéna s nekonečným okrajom, boutique spa Hareer Spa by l'Occitane sú hosťom k dispozícii všetky zariadenia sesterských rezortov: 13 reštaurácií, bary & salóniky, 3 bazény a 3 detské bazény v Al Bandar a Al Waha, 1 lenivá rieka, 1 detské ihrisko, amfiteáter, knižnica, butiky a kaderníctvo. Denný bezplatný kyvadlový autobus na trhovisko a nákupné centrum v Maskate. Letisko je vzdialené cca 45 km, staré mesto Muscat cca 15 km.

Izby: Shangri-La Al Husn má 180 priestranných izieb zariadených v modernom arabskom štýle. S vaňou, samostatným sprchovacím kútom, satelitnou TV, DVD prehrávačom na vyžiadanie, telefónom, WiFi, zvukovým systémom Bose, telefónom, minibarom (pivo, nealko, čokoláda a snacky zdarma každý deň), kávovarom Nespresso, trezorom, klimatizáciou, balkónom, terasou alebo patio s posedením a výhľadom na pozemok, bazén alebo oceán.
Deluxe s výhľadom na more (148) cca 48 m2: S balkónom (cca 8 m2) a výhľadom na more.
Jednospálňový apartmán (11) cca 96 m2: S oddelenou obývacou izbou a spálňou, ako aj balkónom (cca 16 m2) s výhľadom na more.
Špeciálna suita (3) cca 150 m2: Jednospálňová suita s oddeleným jedálenským/obývacím priestorom a spálňou, ako aj balkónom s vírivkou (cca 24 m2) a výhľadom na more.

Šport a voľný čas: 4 tenisové kurty, fitness centrum so saunou, šnorchlovanie, kajaky, rôzne vodné športy, Turtle Talk v Eco centre. Za poplatok: potápačské centrum (PADI a SSI), šnorchlovanie a výlety ako plavba pri západe slnka a pozorovanie delfínov.

Spa & Wellness: Pre hostí Al Husn sú exkluzívne k dispozícii butikové kúpele Hareer Spa by l'Occitane a nové fitness centrum. CHI, The Spa v Shangri-La (v sesterskom rezorte) má 12 liečebných víl, relaxačné priestory, záhradu, dažďovú sprchu. Tiež Chi Oasis s hydrobazénom, ľadovou sprchou, bylinkovým parným kúpeľom, saunou, fitness centrom. Pri rezervácii kúpeľnej liečby parný kúpeľ a jacuzzi vr.

Stravovanie: Raňajky formou bufetu a à la carte zahrnuté v hoteli Sultanah, v Al Tanoor v hoteli Al Bandar alebo na izbe na vyžiadanie.

Culinaria: Vo večerných hodinách si vychutnajte medzinárodné à la carte jedlá v Sultanah alebo marockú, libanonskú a arabskú kuchyňu v Shahrazad (všetky vekové kategórie 16+). V závislosti od počasia sa každý deň podáva bezplatný popoludňajší čaj (bez poplatku) a nápoje pred večerou v salóniku Al Husn Lobby Lounge, v reštaurácii Courtyard alebo v reštaurácii Sultanah. Bar pri bazéne Al Muheet ponúka ovocie a nápoje, zatiaľ čo plážový bar Mahhara ponúka ľahké jedlá priamo na pláži. Reštaurácie a bary Al Waha a Al Bandar ponúkajú medzinárodný bufet v Sambe, orientálny bufet v Al Tanoor, morské plody v Bait Al Bahr a taliansku kuchyňu v Capri Court, reštaurácia Tapas a Mezzeh, ázijská reštaurácia a kaviareň Mokha.

Lety do Muscatu zo strany 364.

DELUXE Special: EARLY BIRD VÝHODA: 25% zľava pri pobyte minimálne na 3 noci v termíne 1.11.-31.3. Platí na nocľah s raňajkami. Nedá sa kombinovať a platí len pre 2 osoby/izbu.
ŠPECIÁLNE PRE VÁS: Ovocný kôš na izbe pri príchode, kvety a miestna denná tlač na izbe, WiFi v celom rezorte, vybrané nápoje z minibaru a čokoláda, denne popoludňajší čaj (16-17 hod.) s jednohubkami a nealkoholickými nápojmi , aperitív a jednohubky večer v salóniku vo vstupnej hale alebo na vnútornom dvore od 18:00 do 19:00 (môžu sa zúčastniť deti od 16 rokov, ale alkohol sa nepodáva), minerálna voda na izbe, pri bazéne a pod. pláž, plážové náčinie. Denná bezplatná kyvadlová doprava do mesta a na trh Muttrah Souk.
ŠPECIÁL NA MEDOVÉ TÝŽDNE: Romantická výzdoba, svadobná torta, ovocie a kvety pri príchode na izbu, zľava 20% na vybrané procedúry v Kúpeľoch Luban pri pobyte na 5 nocí, 60-minútová párová procedúra v kúpeľoch a fľaša sektu pri príchode na izbu. Pri rezervácii a registrácii predložte sobášny list (nie starší ako 6 mesiacov).

Informácie pre zákazníka: DIEŤA: Deti do 16 rokov nie sú povolené. Deti staršie ako 16 rokov sa považujú za plne platiace. PRÍPLATOK STRAVOVANIA: Polpenzia (H): 74 EUR na osobu/deň, neplatí od 24.12.-25.12. a dňa 31.12. POVINNÝ PRÍPLATOK NA DOVOLENKU dňa 31.12. v čase tlače ešte neznámy. Večera sa platí na mieste. MINIMÁLNY POBYT: 5 nocí s nástupom 25.12.-3.1. Zákaz odchodu 30.12. a 31.12. POZNÁMKA: Informácie o „Červenom prílive“ nájdete v časti Čo treba vedieť od strany 235. Presuny zo strany 232.

Doba platnosti: Tento popis služby je platný od 1. novembra 2022 do 31. októbra 2023 (výročný katalóg 2022/2023).

Informácie pre zákazníka: DIEŤA: Deti do 16 rokov nie sú povolené. Deti staršie ako 16 rokov sa považujú za plne platiace. PRÍPLATOK STRAVOVANIA: Polpenzia (H): 74 EUR na osobu/deň, neplatí od 24.12.-25.12. a dňa 31.12. POVINNÝ PRÍPLATOK NA DOVOLENKU dňa 31.12. v čase tlače ešte neznámy. Večera sa platí na mieste. MINIMÁLNY POBYT: 5 nocí s nástupom 25.12.-3.1. Zákaz odchodu 30.12. a 31.12. POZNÁMKA: Informácie o „Červenom prílive“ nájdete v časti Čo treba vedieť od strany 235. Presuny zo strany 232.

Doba platnosti: Tento popis služby je platný od 1. novembra 2022 do 31. októbra 2023 (výročný katalóg 2022/2023).

UPOZORNENIE O COVID-19
V mnohých krajinách môžu napriek návratu k normálu existovať oficiálne nariadené obmedzenia súvisiace s koronou, ktoré môžu ovplyvniť každodenný život obyvateľov a sviatky našich hostí. Obmedzenia môžu prísť aj v krátkom čase. Prosíme o pochopenie, že Vás nemôžeme informovať o všetkých zmenách a krátkodobých úpravách. Sledujte prosím miestne predpisy.]]>

Das Hotel: Auf einem Plateau gelegen, thront das Luxushotel Shangri-La Al Husn Resort & Spa. Die großzügige Anlage wurde wie ein omanisches Dorf konzipiert und umfasst neben dem Shangri-La Al Husn Resort & Spa, direkt nebenan, ein seperates Resort Shangri-La Barr Al Jissah Resort & Spa. Zu diesem Resort gehören das familienfreundliche Al Waha sowie das First-Class-Hotel Al Bandar. Das Shangri-La Al Husn Resort & Spa ist ein exklusives Adults only Hotel und bietet höchste Diskretion. Es ist mit seinem herausragendem Service die perfekte Adresse für anspruchsvolle Gäste ab 16 Jahren. Neben dem nur für Al Husn-Gäste zugänglichen 100 m langen privaten Strandabschnitt, dem Infinitypool, dem Boutique-Spa “Hareer Spa by l’Occitane” stehen den Gästen alle Einrichtungen des Schwestern Resorts zur Verfügung: 13 Restaurants, Bars & Lounges, 3 Swimmingpool sowie 3 Kinderbecken im Al Bandar und Al Waha, 1 Lazy River (Wasserfluss), 1 Splash Area für Kinder sowie Amphitheater, Bücherei, Boutiquen und Frisörsalon. Täglich kostenloser Shuttlebus zum Souk und in die Mall in Muscat. Der Flughafen ist ca. 45 km, Muscat Altstadt ca. 15 km entfernt.

Die Zimmer: Das Shangri-La Al Husn verfügt über 180 großzügige Zimmer, die im arabisch-modernen Stil eingerichtet sind. Mit Bad, separater Dusche, Satelliten-TV, DVD-Player auf Anfrage, Telefon, WLAN, Bose Soundsystem, Telefon, Minibar (Bier, alkoholfreie Getränke, Schokolade und Snacks täglich frei), Nespresso-Maschine, Safe, Klimaanlage, Balkon, Terrasse oder Patio mit Sitzgelegenheit und Blick über die Anlage, den Pool oder auf das Meer.
Deluxe Sea View (148) ca. 48 qm: Mit Balkon (ca. 8 qm) und Meerblick.
One Bedroom Suite (11) ca. 96 qm: Mit separatem Wohn- und Schlafzimmer sowie Balkon (ca. 16 qm) mit Meerblick.
Speciality Suite (3) ca. 150 qm: Wie One Bedroom Suite, mit sep. Ess-/Wohnbereich und Schlafzimmer sowie Balkon mit Jacuzzi (ca. 24 qm) und Meerblick.

Sport & Freizeit: 4 Tennisplätze, Fitness-Center mit Sauna, Schnorcheln, Kajaks, diverse Wassersportarten, Turtle Talk im Eco Center. Gegen Gebühr: Tauchzentrum (PADI und SSI), Schnorcheln und Ausflüge wie Sunset Cruise und Delfin-Beobachtung.

Spa & Wellness: Für Al Husn Gäste steht exklusive das Boutique-Spa Hareer Spa by l’Occitane sowie ein neues Fitness-Center zur Verfügung. Das CHI, The Spa at Shangri-La (im Schwestern-Resort) verfügt über 12 Behandlungs-Villen, Ruhezonen, Gartenbereich, Regendusche. Zudem Chi Oasis mit Hydropool, Eisdusche, Kräuterdampfbad, Sauna, Fitness-Center. Bei Buchung einer Spa-Anwendung Dampfbad und Jacuzzi inkl.

Verpflegung: Frühstücksbuffet und à la carte im Sultanah, im Al Tanoor des Al Bandar Hotels oder auf Wunsch im Zimmer inklusive.

Kulinaria: Genießen Sie abends internationale À-la-carte-Gerichte im Sultanah oder marokkanische, libanesische und arabische Küche im Shahrazad (jeweils ab 16 Jahren). Je nach Wetterlage werden in der Al Husn Lobby Lounge, im Courtyard oder im Sultanah Restaurant der täglich kostenlose Afternoon Tea (ohne Gebühr) und Pre-Dinner-Drinks serviert. Früchte und Drinks bietet die Al Muheet Pool Bar, die Mahhara Beach Bar leichte Gerichte direkt am Strand. Die Restaurants und Bars des Al Waha und Al Bandar bieten internationales Buffet im Samba, orientalisches Buffet im Al Tanoor, Fischgerichte im Bait Al Bahr und italienische Küche im Capri Court. Das Tapas und Mezzeh Restaurant, ein asiatisches Restaurant und das Mokha Café.

Flüge nach Muscat ab Seite 364.

DELUXE Special: FRÜHBUCHERVORTEIL: 25% Ermäßigung ab einem Mindestaufenthalt von 3 Nächten im Zeitraum 1.11.-31.3. Gültig auf Übernachtung/Frühstück. Nicht kombinierbar und nur gültig für 2 Personen/Zimmer.
SPEZIELL FÜR SIE: Bei Anreise Früchtekorb auf dem Zimmer, Blumen und lokale Tageszeitungen auf dem Zimmer, WLAN im ganzen Resort, ausgewählte Getränke aus der Minibar und Schokolade, täglich Nachmittagstee (16-17 Uhr) mit Canapés und alkoholfreien Getränken, abends Apéritif und Canapés in der Lobby Lounge oder dem Innenhof von 18-19 Uhr (Kinder dürfen ab 16 Jahren teilnehmen, jedoch ohne Ausschank von Alkohol) sowie Mineralwasser auf dem Zimmer, am Pool und am Strand, Strandutensilien. Täglich kostenfreier Shuttle Service in die Stadt und zum Muttrah Souk.
HONEYMOON SPECIAL: Romantische Dekoration, sowie Hochzeitskuchen, Früchte und Blumen bei Anreise auf dem Zimmer, 20% Ermäßigung auf ausgewählten Anwendungen im Luban Spa ab 5 Nächten zusätzlich eine 60-minütige Paarbehandlung im Spa und eine Flache Sekt bei Anreise auf dem Zimmer. Heiratsurkunde (nicht älter als 6 Monate) bitte bei Buchung und Check-In vorlegen.

Kundeninformation: KIND: Keine Kinder unter 16 Jahre erlaubt. Kinder ab 16 Jahre gelten als Vollzahler. VERPFLEGUNGSZUSCHLAG: Halbpension (H): EUR 74 pro Person/Tag, nicht gültig vom 24.12.-25.12. und am 31.12. OBLIGATORISCHER FESTTAGSZUSCHLAG am 31.12. stand bei Drucklegung noch nicht fest. Das Abendessen ist zahlbar vor Ort. MINDESTAUFENTHALT: 5 Nächte bei Anreise 25.12.-3.1. Keine Abreise am 30.12. und 31.12. HINWEIS: Unter Wissenswertes ab Seite 235 finden Sie Informationen zur "Red Tide". Transfers ab Seite 232.

Gültigkeitszeitraum: Diese Leistungsbeschreibung ist gültig vom 01.11.2022 bis 31.10.2023 (Jahreskatalog 2022/2023).

Kundeninformation: KIND: Keine Kinder unter 16 Jahre erlaubt. Kinder ab 16 Jahre gelten als Vollzahler. VERPFLEGUNGSZUSCHLAG: Halbpension (H): EUR 74 pro Person/Tag, nicht gültig vom 24.12.-25.12. und am 31.12. OBLIGATORISCHER FESTTAGSZUSCHLAG am 31.12. stand bei Drucklegung noch nicht fest. Das Abendessen ist zahlbar vor Ort. MINDESTAUFENTHALT: 5 Nächte bei Anreise 25.12.-3.1. Keine Abreise am 30.12. und 31.12. HINWEIS: Unter Wissenswertes ab Seite 235 finden Sie Informationen zur "Red Tide". Transfers ab Seite 232.

Gültigkeitszeitraum: Diese Leistungsbeschreibung ist gültig vom 01.11.2022 bis 31.10.2023 (Jahreskatalog 2022/2023).

HINWEIS ZU COVID-19
In vielen Ländern kann es trotz Rückkehr zur Normalität zu Corona-bedingten, behördlich angeordneten Einschränkungen kommen, die den Alltag der Einwohner sowie den Urlaub unserer Gäste beeinflussen können. Die Einschränkungen können auch kurzfristig kommen. Wir bitten bereits jetzt um Ihr Verständnis, dass wir nicht über alle Veränderungen und kurzfristige Anpassungen informieren können. Halten Sie bitte die lokalen Vorgaben im Blick.]]>

Recenzie na Shangri-La Al Husn Resort & Spa

Celkové hodnotenie na Shangri-La Al Husn Resort & Spa je založené na jednotlivých recenziách klientov desiatok rakúskych a nemeckých CK.

Celkové hodnotenie:
4.75
Hodnotené 4x
Pláž:
Jedlo a nápoje:
Rodina:
Hotel:
Lokalita:
Bazén:
Izby:
Služby:
Šport:

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +2
Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.407 OMR