Salalah Rotana Resort

Omán
od1 408 €
Konečná cena s poplatkami / 1 osoba

Celkové hodnotenie

4.25 - vynikajúce
4.5
Hotel:
Izby:
Jedlo a nápoje:
Služby:
Lokalita:

Salalah Rotana Resort 5* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál


Rezort Salalah Rotana:

Štandardné: Your Hotel Highlights
• priame umiestnenie v "Hawana Salalah"
• Pohľadnice Same piesočná pláž na Indickom oceáne
• veľký rekreačný komplex
• pravidelné večery galavečera

Umiestnenie:
Stredisko sa nachádza v Indickom oceáne na krásnej piesočnatej pláži Hawana Salalah. Centrum mesta je vzdialené cca. 20 km, letisko v Salalah sú cca. 35km. Pre Hawana Aqua Park je 2 minúty.


Zariadenie:
V priestrannej, priateľský rezort má 422 izieb a apartmánov, ktoré sú moderné a komfortné a niektoré rozložené do niekoľkých budov okolo hlavnej budovy. Medzi hotelové zariadenia patrí lobby s recepciou, posedením, bezdrôtové (v cene), butik a obchodné centrum. Vo vynikajúcich reštaurácií, Salalah Rotana Resort ponúka svojim hosťom kulinárske špeciality: Bufetová reštaurácia Saffron ponúka medzinárodnú kuchyňu, zatiaľ čo à la carte reštaurácii Silk Road Oriental, stredomorskej a ázijskej kuchyne v kombinácii. V reštaurácii na pláži sa podávajú rôzne Arab-inšpiroval jedál a koktailov,Breeze reštaurácii, ktorá ponúka špeciality z mora a grilovaných a Arabesque Lounge & terasa ponúka výber občerstvenia, rovnako ako kávy a čaju mocktails a kokteilov. Okrem rôznych reštaurácií celkom 3 bary. Hotel zariadenia Sladká voda plavecký bazén (v priebehu mesiaca ramadánu uzavretý) v záhrade Vás pozýva na relaxáciu. Lehátka a slnečníky pri bazéne i na pláži v cene (v závislosti od dostupnosti). Plážové osušky sú pri bazéne aj na pláži v cene. Všetky hlavné kreditné karty sú akceptované.


Ubytovanie:
Moderné, štýlové dvojlôžkové izby (cca 43 metrov štvorcových), vybavené vaňou alebo sprchou/WC, sušičom vlasov, župany, telefón, bezdrôtové pripojenie (v cene), trezor (v cene), TV so satelitným príjmom (nemecký kanál ZDF), minibar (za poplatok ), kávy/čaju, posedenie, klimatizáciu a balkón alebo terasu. Jednolôžkové izby sú dvojlôžkové izby pre jednu osobu (DA). Double Deluxe majú rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby majú výhľad na more (DXM). Jednolôžkové izby sú dvojlôžkové izby pre jednu osobu Deluxe (DDM).


Šport/Zábava/Wellness: Fitness centrum, tenis (2 kurty), plážový volejbal a kúpele Zen Spa by Rotana sú zahrnuté. Za poplatok: parný kúpeľ, sauna, masáže a kozmetické a kúpeľné procedúry, požičovňa bicyklov, potápanie a vodu z miestnej cca. 35.000 m2 vodný park s rôznymi vodnými kĺzačkami a bazény v Salalah. OMR 3,50 (cca 8,00 €) na osobu/deň. Cena balíčka. 50% zľava pre deti od 2 do 14 rokov.

Deti:
Pre mladšie hostí hotel ponúka detský bazén a detský klub s Flipper je pre deti od 7 do 12 rokov. Okrem vodných hier, remesiel, športu a športových aktivít tu pre každého tam!


Poznámky: 5-hviezdičková národná kategória.

Je povinnosťou nosiť náramok all inclusive.

The Silk Road reštaurácia, plážová reštaurácia a Coco Shack Beach Bar sú
Ramadan uzavretý. Tiež, žiadne alkoholické nápoje sú podávané v čase.

Od júna do konca septembra, pláž je uzavretý (ak počasie dovolí).

Požiadavky na vstupné/výstupné pre nemeckých, rakúskych a švajčiarskej občanov: turistov a obchodných cestujúcich potrebujú víza pre cestu do Ománu. To musí byť po otvorení nového letiska 21. marca 2018 e-víza žiadať na Kráľovskej Omán polície (). Poplatok za túto víza je 20 ománští riyals (asi 50,00 eur, platí sa pri príchode pri aplikácii). Udeľovanie víz pre turistov na vstupe aj naďalej striedať vo výnimočných prípadoch na letisku,možno v prístavoch a na hraničných priechodoch na súši v Travelex devízového prepnúť odplatu Ománsky Rial (OMR) alebo devíz. Potom musí počítať s čakacie doby. Cestujúci v leteckej doprave by mal skontrolovať alebo podrobností na Veľvyslanectve Ománu v Berlíne skontrolovať na internetových stránkach ománskej polície. Proces aplikácie e-vízovej nájdete ďalšie informácie:

O udelenie víza je vyžadovaný cestovný pas s minimálne šesťmesačnou platnosťou od dátumu vstupu, umožňuje návštevníkom zostať až do jedného mesiaca od vstupu do krajiny. Predbežné (zelená) pasy sú prijímané, ale tiež musí byť aspoň platné po dobu 6 mesiacov. Pas nesmie obsahovať víza z Izraela. Preukaz totožnosti alebo cestovný pas iné náhradné dokumenty nestačí. Deti záznamy v nadradenej pásu sú neplatné a neoprávňujú dieťa viac k prekročeniu hranice.

Upozorňujeme, že vzhľadom na miestnej legislatívy, hotely nie sú oprávnení podávať alkoholické nápoje do 12:00. Okrem toho platia nasledujúce ustanovenia: nedeľa - štvrtok: No Alkoholické medzi 3:00 hod do 18:00; Piatok nie je podávanie alkoholu pred 14:00.

Poznámka Holidays:
Upozorňujeme, že môžu byť v islamských sviatkov a svätého mesiaca ramadánu obmedzenia v meste. Alkohol je zakázaný alebo obmedzený počas tejto doby, a jedlá sa podávajú po celý deň v uzavretých miestnostiach. Zábava vyradený v hoteli, alebo je obmedzený.

Všimnite si, kreditné karty pri príchode:
Upozorňujeme, že to je jeden z obchodných praktík hoteloch v Ománe, check-in, záruku kreditnou kartou alebo hotovostný vklad (asi 100, - € za izbu/noc) požadovať. Táto záloha bude mimo Check-vratná pri. Avšak, ak sa niečo zaplatené je spotrebovaný z mini baru v reštaurácii alebo v rôznych hotelových zariadení, súvisiace náklady budú odpočítané z kaucie.

Oznámenie o vekovej hranice Hotely v blízkosti:
Upozorňujeme, že hotely v Ománe neprijímajú ľudí mladších ako 21 rokov, ktorí cestujú sami bez staršieho spoločníka (rodiča alebo príbuzného). Okrem toho sa nesmie podávať alkohol nikomu mladšiemu ako 21 rokov.]]>

Salalah Rotana Resort:

Standard:

Ihre Hotel Highlights
• direkte Lage in "Hawana Salalah"
• Postkartengleicher Sandstrand am Indischen Ozean
• weitläufige Resort-Anlage
• regelmäßige Gala-Dinner AbendeLage:

Das Resort ist direkt am Indischen Ozean am wunderschönen langen Sandstrand Hawana Salalah gelegen. Das Stadtzentrum ist ca. 20 km entfernt, der Flughafen von Salalah sind ca. 35km. Zum Hawana Aqua Park sind es 2 Fahrminuten.Ausstattung:

Das großzügig angelegte, freundliche Resort verfügt über 422 Zimmer und Suiten, die modern und komfortabel eingerichtet sind und sich auf mehrere Gebäude rund um das Hauptgebäude verteilen. Zu den Annehmlichkeiten des Hotels zählen eine Empfangshalle mit Rezeption, Sitzgelegenheiten, WLAN (inklusive), eine Boutique und ein Business Center. In den erstklassigen Restaurants des Salalah Rotana Resorts erwarten Sie kulinarische Gaumenfreuden: Das Buffetrestaurant „Saffron“ bietet internationale Köstlichkeiten, während das Á-la-carte Restaurant „Silk Road“ orientalische, mediterrane und asiatische Küche kombiniert. Im Strandrestaurant genießen Sie eine Vielfalt an arabisch-inspirierte Gerichte und Cocktails, im „Breeze Restaurant“ werden Spezialitäten aus dem Meer sowie Gegrilltes serviert und die „Arabesque Lounge & Terrace“ bietet eine Auswahl an Snacks sowie Kaffee- und Teespezialitäten Mocktails und Cocktails. Neben den verschiedenen Restaurants gehören zu den Einrichtungen des Hotels 3 Bars. Der Süßwasser-Swimmingpool (während dem Fastenmonat Ramadan geschlossen) in der Gartenanlage lädt zum Relaxen ein. Liegen und Sonnenschirme sind am Pool und am Strand inklusive (nach Verfügbarkeit). Badetücher sind am Pool und am Strand inklusive. Alle gängigen Kreditkarten werden akzeptiert.Unterbringung(en):

Die modernen, stilvollen Doppelzimmer (ca. 43 qm) sind ausgestattet mit Bad oder Dusche/WC, Föhn, Bademänteln, Telefon, WLAN (inklusive), Safe (inklusive), Sat.-TV (deutscher Sender ZDF), Minibar (gegen Gebühr), Kaffee-/Teezubereiter, Sitzecke, Klimaanlage und Balkon oder Terrasse. Einzelzimmer sind Doppelzimmer zur Alleinbenutzung (DA). Die Doppelzimmer Deluxe verfügen gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer über Meerblick (DXM). Einzelzimmer sind Doppelzimmer Deluxe zur Alleinbenutzung (DDM).Sport/Unterhaltung/Wellness:

Fitnesscenter, Tennis (2 Plätze), Beachvolleyball und Wellnessbereich „Zen the Spa by Rotana“ sind inklusive. Gegen Gebühr: Dampfbad, Sauna, Massagen sowie Beauty- und Wellnessanwendungen, Fahrrad Verleih, Tauchen und Wassersport durch lokale Anbieter.

Zugang zum ca. 35.000 qm großen Wasserpark mit verschiedenen Wasserrutschen und Pools in Salalah. OMR 3,50 (ca. € 8,00) pro Person/Tag. Paketpreis. 50% Ermäßigung für Kinder von 2 bis 14 Jahre.Kinder:

Für die kleinen Gäste bietet das Hotel einen Kinderpool sowie den Flipper's Kidsclub für Kinder von 7 bis 12 Jahren. Neben Wasserspielen, Bastelarbeiten sowie Sport- und Abenteueraktivitäten ist hier für jeden das Richtige dabei!Hinweise:

5-Sterne Landeskategorie.

Das Tragen eines All Inclusive-Armbandes ist obligatorisch.

Das Restaurant Silk Road, das Strandrestaurant und die Coco Shack Beach Bar sind über
Ramadan geschlossen. Außerdem werden keine Alkoholischen Getränke in der Zeit serviert.

Von Juni bis Ende September ist der Strand geschlossen (wetterbedingt).

Ein-/Ausreisebestimmungen für deutsche, österreichische und Schweizer Staatsangehörige: Touristen und Geschäftsreisende benötigen für die Einreise in den Oman ein Visum. Dieses muss seit der Eröffnung des neuen Flughafens am 21. März 2018 als e-Visum bei der Royal Oman Police beantragt werden (www.evisa.rop.gov.om). Die Gebühr für dieses Visum beträgt 20 Omanische Rial (ca. 50,00 Euro, zahlbar vor Anreise bei Beantragung). Die Erteilung eines Visums für Touristen bei Einreise ist weiterhin im Ausnahmefall ersatzweise am Flughafen, an den Häfen und Grenzübergängen an Land am Travelex Foreign Exchange-Schalter gegen Zahlung von omanischen Rial (OMR) oder Devisen möglich. Jedoch ist dann mit Wartezeiten zu rechnen. Flugreisende sollten Einzelheiten bei der Botschaft des Oman in Berlin erfragen oder sich auf der Webseite der omanischen Polizei informieren. Nähere Informationen zum Prozess der E-Visa Beantragung finden Sie unter: www.ftigroup-info.de/2412.

Für das Visum ist ein Reisepass mit mindestens sechsmonatiger Gültigkeitsdauer ab Einreise erforderlich, es berechtigt zu einem Aufenthalt von bis zu einem Monat ab der Einreise. Vorläufige (grüne) Reisepässe werden akzeptiert, müssen aber ebenfalls mindestens noch 6 Monate gültig sein. Der Pass darf keine Sichtvermerke aus Israel enthalten. Der Personalausweis oder sonstige Passersatzpapiere reichen nicht aus. Kindereinträge im Reisepass der Eltern sind ungültig und berechtigen das Kind nicht mehr zum Grenzübertritt.

Bitte beachten Sie, dass aufgrund der örtlichen Gesetzeslage die Hotels nicht autorisiert sind, alkoholische Getränke vor 12:00 Uhr zu servieren. Des Weiteren gelten folgende Bestimmungen: Samstag – Donnerstag: Kein Alkoholausschank zwischen 15:00 – 18:00 Uhr; Freitag kein Alkoholausschank vor 14:00 Uhr.

Hinweis Feiertage:
Bitte beachten Sie, dass es an islamischen Feiertagen und im heiligen Fastenmonat Ramadan zu Einschränkungen im Hotelbetrieb kommen kann. Alkohol wird während dieser Zeit nicht oder nur eingeschränkt ausgeschenkt und die Mahlzeiten werden tagsüber nur in geschlossenen Räumen serviert. Unterhaltungsprogramm im Hotel entfällt oder ist eingeschränkt.

Hinweis Kreditkarten beim Check-in:
Bitte beachten Sie, dass es zu den Geschäftsgepflogenheiten der Hotels im Oman gehört, beim Check-in eine Kreditkartengarantie oder eine Barkaution (ca. € 100,- pro Zimmer/Nacht) zu verlangen. Diese Kaution wird beim Check-out zurückerstattet. Wenn jedoch etwas Kostenpflichtiges aus der Minibar, im Restaurant oder in einer anderen Hoteleinrichtung konsumiert wird, werden die dazugehörigen Kosten von der Kaution abgezogen.

Hinweis Altersgrenzen in Hotels:
Bitte beachten Sie, dass Hotels im Oman allein reisende Personen unter 21 Jahren ohne eine ältere Begleitperson (Elternteil oder Verwandte) nicht akzeptieren. Des Weiteren darf an Personen unter 21 Jahren kein Alkohol ausgeschenkt werden.

]]>

Recenzie na Salalah Rotana Resort

Celkové hodnotenie na Salalah Rotana Resort je založené na jednotlivých recenziách klientov desiatok rakúskych a nemeckých CK.

Celkové hodnotenie:
4.25
Hodnotené 182x
Pláž:
Jedlo a nápoje:
Rodina:
Hotel:
Lokalita:
Bazén:
Izby:
Služby:
Šport:

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +2
Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.407 OMR