Hotel SALALAH ROTANA RESORT

Omán

Celkové hodnotenie

4.15 - vynikajúce
4
Hotel:
Izby:
Jedlo a nápoje:
Služby:
Lokalita:

HOTEL SALALAH ROTANA RESORT 5* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál


Salalah Rotana Resort:

Štandardné: Your Hotel Highlights
• priame umiestnenie v "Hawana Salalah"
• Pohľadnice Same piesočná pláž na Indickom oceáne
• veľký rekreačný komplex
• pravidelné večery galavečera

Miesto:
Stredisko sa nachádza v Indickom oceáne na krásnej piesočnatej pláži Hawana Salalah. Centrum mesta je vzdialené cca. 20 km, letisko v Salalah sú cca. 35km. Pre Hawana Aqua Park je 2 minúty.


vybavenie:
V priestrannej, priateľský rezort má 422 izieb a apartmánov, ktoré sú moderné a komfortné a niektoré rozložené do niekoľkých budov okolo hlavnej budovy.Medzi hotelové zariadenia patrí lobby s recepciou, posedením, bezdrôtové (v cene), butik a obchodné centrum.Vo vynikajúcich reštaurácií, Salalah Rotana Resort ponúka svojim hosťom kulinárske špeciality: Bufetová reštaurácia Saffron ponúka medzinárodnú kuchyňu, zatiaľ čo à la carte reštaurácii Silk Road Oriental, stredomorskej a ázijskej kuchyne v kombinácii.V reštaurácii na pláži sa podávajú rôzne Arab-inšpiroval jedál a kokteilov v reštaurácii Breeze podávať špeciality z mora a grilovaných a Arabesque Lounge & terasa ponúka výber občerstvenia, rovnako ako kávy a čaju mocktails a kokteilov.Okrem rôznych reštaurácií celkom 3 bary. Hotel zariadeniaSladkovodný bazén (zatvorený v mesiaci pôstu Ramadan) na záhrade vás pozýva na relaxáciu.Lehátka a slnečníky pri bazéne i na pláži v cene (v závislosti od dostupnosti).Osušky sú súčasťou bazénu a na pláži.Prijímame všetky hlavné kreditné karty.


Ubytovanie:
Moderné, štýlové dvojlôžkové izby (cca 43 metrov štvorcových), vybavené vaňou alebo sprchou/WC, sušičom vlasov, župany, telefón, bezdrôtové pripojenie (v cene), trezor (v cene), TV so satelitným príjmom (nemecký kanál ZDF), minibar (za poplatok ), kávy/čaju, posedenie, klimatizáciu a balkón alebo terasu. Jednolôžkové izby sú dvojlôžkové izby pre jednu osobu (DA). Double Deluxe majú rovnaké vybavenie ako dvojlôžkové izby majú výhľad na more (DXM). Jednolôžkové izby sú dvojlôžkové izby pre jednu osobu Deluxe (DDM).


Štandard: Raňajky:
• Raňajky formou polpenzie:
• Raňajky formou bufetu
• obed alebo večera formou bufetu All Inclusive:
• Raňajky, obedy a večere formou bufetu v reštaurácii Saffron
• Voliteľný obed a večera v "The Beach Restaurant" (vybraný súbor v menu bez príplatku)
• Vybrané alkoholické nápoje od 12:00 do 15:00 a od 18:00 do 23:00 (v piatok od 14:00 do dvadsaťtri hodín)
• Alkoholické Geränke od 07:00 do 01:00
• Občerstvenie a zmrzlina 15:30 do 16:30
• Hawana Salalah Fiestas (každú sobotu, festival so živou hudbou a zábavným programom): alkoholické nápoje a nealkoholické nápoje vrátane
• Týždenný gala večera tematické večery (3x týždenne) za poplatok 10 OMR na osobu pre viac ako

Šport/Zábava/Wellness: Fitness centrum, tenis (2 kurty), plážový volejbal a kúpele Zen Spa by Rotana sú zahrnuté. Za poplatok: parný kúpeľ, sauna, masáže a kozmetické a kúpeľné procedúry, požičovňa bicyklov, potápanie a vodu z miestnej cca. 35.000 m2 vodný park s rôznymi vodnými kĺzačkami a bazény v Salalah. OMR 3,50 (cca 8,00 €) na osobu/deň. Cena balíčka. 50% zľava pre deti od 2 do 14 rokov.

Deti:
Pre mladšie hostí hotel ponúka detský bazén a detský klub s Flipper je pre deti od 7 do 12 rokov. Okrem vodných hier, remesiel, športu a športových aktivít tu pre každého tam!


Poznámky: 5-hviezdičková kategória krajín.

Nosenie All Inclusive náramok je povinné.

The Silk Road reštaurácia, plážová reštaurácia a Coco Shack Beach Bar sú
Ramadan uzavretý. Tiež, žiadne alkoholické nápoje sú podávané v čase.

Od júna do konca septembra, pláž je uzavretý (ak počasie dovolí).

Požiadavky na vstupné/výstupné pre nemeckých, rakúskych a švajčiarskej občanov: turistov a obchodných cestujúcich potrebujú víza pre cestu do Ománu.Toto má od otvorenia nového letiska na 21.V marci 2018 môžete požiadať o e-vízum v Royal Ománskej polícii ().Poplatok za toto vízum je 20 Omani Rials (približne 50,00 Euro, splatné pred príchodom na základe žiadosti).Vydanie víz pre turistov pri príchode je stále výnimočne možné na letisku, v prístavoch a na pozemných hraničných priechodoch na protipoložke Travelex v cudzej mene za platbu Omani Rials (OMR) alebo v cudzej mene.Očakáva sa však čakacia doba.Cestujúci v leteckej doprave by mali požiadať o podrobnosti na veľvyslanectve Ománu v Berlíne alebo sa informovať na webovej stránke omanskej polície.Viac informácií o procese žiadosti e-visa, nájdete na adrese:

O udelenie víza je vyžadovaný cestovný pas s minimálne šesťmesačnou platnosťou od dátumu vstupu, umožňuje návštevníkom zostať až do jedného mesiaca od vstupu do krajiny. Predbežné (zelená) pasy sú prijímané, ale tiež musí byť aspoň platné po dobu 6 mesiacov. Pas nesmie obsahovať víza z Izraela. Preukaz totožnosti alebo cestovný pas iné náhradné dokumenty nestačí. Deti záznamy v nadradenej pásu sú neplatné a neoprávňujú dieťa viac k prekročeniu hranice.

Upozorňujeme, že vzhľadom na miestnej legislatívy, hotely nie sú oprávnení podávať alkoholické nápoje do 12:00. Okrem toho platia nasledujúce ustanovenia: nedeľa - štvrtok: No Alkoholické medzi 3:00 hod do 18:00; Piatok nie je podávanie alkoholu pred 14:00.

Poznámka Holidays:
Upozorňujeme, že môžu byť v islamských sviatkov a svätého mesiaca ramadánu obmedzenia v meste. Alkohol je zakázaný alebo obmedzený počas tejto doby, a jedlá sa podávajú po celý deň v uzavretých miestnostiach. Zábava vyradený v hoteli, alebo je obmedzený.

Všimnite si, kreditné karty pri príchode:
Upozorňujeme, že to je jeden z obchodných praktík hoteloch v Ománe, check-in, záruku kreditnou kartou alebo hotovostný vklad (asi 100, - € za izbu/noc) požadovať. Táto záloha bude mimo Check-vratná pri. Avšak, ak sa niečo zaplatené je spotrebovaný z mini baru v reštaurácii alebo v rôznych hotelových zariadení, súvisiace náklady budú odpočítané z kaucie.

Oznámenie o vekovej hranice Hotely v blízkosti:
Vezmite prosím na vedomie, že hotely v Ománe neprijmú cestujúcich cestujúcich mladších ako 21 rokov bez starších opatrovníkov (rodičov alebo príbuzných). Okrem toho sa alkohol nesmie používať na osoby mladšie ako 21 rokov.

KAIRABA Mirbat Resort Salalah:

Poloha: Hotel sa nachádza priamo na pláži Mirbat Cove, ktorý je krížom pretínajú piesčité zátoky a skalné úseky. Početné nákupné a zábavné zariadenia sa nachádzajú v meste Salalah v cca. 60 minút. Letisko Salalah je cca. Vzdialenej 75 km.

Vybavenie: Hotel má 237 izieb rozložených na 3 podlažiach. Medzi výhody patrí 24-hodinová recepcia, vonkajšie posedenie, obchodné centrum a Wi-Fi. Hotel má tiež medzinárodnú bufetovú reštauráciu a reštauráciu na špeciality z morských plodov, ako aj bary, arabskú kaviareň, anglickú krčmu a obchody. V záhrade sa nachádza sladkovodná bazéna s bazénom a slnečnou terasou. Plážové lehátka, slnečníky a plážové uteráky sú súčasťou bazénu a na pláži. Všetky hlavné kreditné karty sú akceptované.

Ubytovanie: Komfortne zariadené dvojlôžkové izby (30 m2) sa nachádzajú v hlavnej budove a sú vybavené vaňou alebo sprchou/WC, sušičom vlasov, telefónom, trezorom, TV so satelitným príjmom ZDF, minibarom s náplňou kávy a čaju, Klimatizácia a balkón sú vybavené. Jednolôžkové izby sú dvojlôžkové Deluxe pre jedno použitie. S rovnakými funkciami ako dvojlôžkové izby typu Deluxe, izby Deluxe Deluxe s výhľadom na more majú výhľad na more. Jednolôžkové izby sú Double Deluxe s výhľadom na more na jedno použitie.

Šport/Zábava/Wellness: Veľké fitness centrum, tenis, plážový volejbal, stolný tenis, bocce a animačný program s vodným pólom a aquagym sú zahrnuté. Vo večerných hodinách príležitostná zábava so živou hudbou a predstaveniami.

Deti: Pre deti je k dispozícii samostatný detský bazén a detské ihrisko. Tiež Mini Club 'Fun Point' s mini disco, hry (pre deti od 4 do 11 rokov, do 4 rokov len s dospelými).

Poznámky: 5-hviezdičková národná kategória Vstupné/výstupné predpisy pre nemeckých, rakúskych a švajčiarskych štátnych príslušníkov: turisti a obchodní cestujúci potrebujú víza na vstup do Ománu.Dôležité informácie: Od 21.V marci 2018 sa na vstup do Ománu budú vzťahovať nové vízové ​​požiadavky.Odvtedy budú turisti potrebovať platné a predbežne prihlásené elektronické vízum na vstup.Vízum priamo pri príchode už nie je možné.Žiadosti je možné zasielať iba prostredníctvom webovej stránky.Ďalšie informácie o procese podávania žiadosti o elektronické vízum nájdete na adrese: Poplatok za toto vízum je 20 Omani Rials (cca 50,00 Euro, splatné pred príchodom na základe žiadosti).Vízum vyžaduje cestovný pas najmenej šesť mesiacov odo dňa vstupu, ktorý oprávňuje na pobyt do jedného mesiaca od dátumu vstupu.Predbežné (zelené) cestovné pasy sú akceptované, ale musia platiť aj po dobu najmenej 6 mesiacov.Pas nemôže obsahovať žiadne potvrdenia od Izraela.Preukaz totožnosti alebo iné náhradné doklady o pasoch nestačí.Záznamy dieťaťa v pasu rodiča sú neplatné a už neoprávňujú dieťa na hranice. Vezmite prosím na vedomie, že vďaka miestnym zákonom hotely nemajú povolenie na podávanie alkoholických nápojov pred 12:00.Okrem toho platia nasledujúce ustanovenia: nedeľa - štvrtok: Nie Alkoholické medzi 15:00 do 18:00; Piatok nie je podávanie alkoholu pred 14:00: Vezmite prosím na vedomie, že to môže prísť do islamských sviatkov a svätého mesiaca ramadánu obmedzenia v meste.Počas tohto obdobia sa alkohol neposkytuje alebo sa len čiastočne podáva a jedlá sa podávajú počas dňa len v uzavretých priestoroch.Pri registrácii sa prijímajú kreditné karty: Vezmite prosím na vedomie, že ide o obchodnú prax hotelov v Ománe a vyžaduje pri registrácii záruku na kreditnú kartu alebo vklad v hotovosti (približne € 100, - za izbu/noc) dopyt.Tento vklad sa vráti pri odhlásení.Pokiaľ je však niečo spotrebované z minibaru, v reštaurácii alebo v iných hotelových zariadeniach, príslušné náklady budú z vkladu odpočítané.Poznámka Vekové limity v hoteloch: Vezmite prosím na vedomie, že hotely v Ománe nepripúšťajú cestujúcich cestujúcich mladších ako 21 rokov bez staršieho opatrovníka (rodiča alebo príbuzných).Okrem toho, ak by sa na osoby mladšie ako 21 rokov žiadny alkohol podávaný 228, impregnované Mobility: Vezmite prosím na vedomie, že naše prázdninové balíky sú všeobecne nie sú vhodné pre osoby so zníženou schopnosťou pohybu a orientácie, za predpokladu, že opis produktu týchto informácií neustanovuje inak.ale sme radi zašleme na vyžiadanie viac informácií o tejto spôsobilosti na základe vašich potrieb prísť.

Región Popis: Oman: História sultanátu Omán sa datuje BC k 1200. Okrem neprekonateľné pohostinnosť najkrajšie krajině Ománu dojem sultanátu. Tradícia a stáročia histórie bude vaša dovolenka nezabudnuteľným zážitkom.

Salalah: Salalah - hlavné mesto regiónu kadidla - sa nachádza v južnej časti krajiny. Biele plážach lemovaných palmami, krištáľovo čistej vody a bohaté morskej biodiverzity, aby na juhu Ománu ako jeden z najobľúbenejších plážových oblastiach krajiny.

Dôležitá poznámka:
V súvislosti s uvoľnením obmedzení Corona úradné príkazy môžu byť obmedzenia na zmeny a viesť k strate v ponukách cestovných služieb. Vaše zákonné záručné nároky nie sú ovplyvnené samozrejme nedotknutá.]]>

Salalah Rotana Resort:

Standard:

Ihre Hotel Highlights
• direkte Lage in "Hawana Salalah"
• Postkartengleicher Sandstrand am Indischen Ozean
• weitläufige Resort-Anlage
• regelmäßige Gala-Dinner AbendeLage:

Das Resort ist direkt am Indischen Ozean am wunderschönen langen Sandstrand Hawana Salalah gelegen. Das Stadtzentrum ist ca. 20 km entfernt, der Flughafen von Salalah sind ca. 35km. Zum Hawana Aqua Park sind es 2 Fahrminuten.Ausstattung:

Das großzügig angelegte, freundliche Resort verfügt über 422 Zimmer und Suiten, die modern und komfortabel eingerichtet sind und sich auf mehrere Gebäude rund um das Hauptgebäude verteilen. Zu den Annehmlichkeiten des Hotels zählen eine Empfangshalle mit Rezeption, Sitzgelegenheiten, WLAN (inklusive), eine Boutique und ein Business Center. In den erstklassigen Restaurants des Salalah Rotana Resorts erwarten Sie kulinarische Gaumenfreuden: Das Buffetrestaurant „Saffron“ bietet internationale Köstlichkeiten, während das Á-la-carte Restaurant „Silk Road“ orientalische, mediterrane und asiatische Küche kombiniert. Im Strandrestaurant genießen Sie eine Vielfalt an arabisch-inspirierte Gerichte und Cocktails, im „Breeze Restaurant“ werden Spezialitäten aus dem Meer sowie Gegrilltes serviert und die „Arabesque Lounge & Terrace“ bietet eine Auswahl an Snacks sowie Kaffee- und Teespezialitäten Mocktails und Cocktails. Neben den verschiedenen Restaurants gehören zu den Einrichtungen des Hotels 3 Bars. Der Süßwasser-Swimmingpool (während dem Fastenmonat Ramadan geschlossen) in der Gartenanlage lädt zum Relaxen ein. Liegen und Sonnenschirme sind am Pool und am Strand inklusive (nach Verfügbarkeit). Badetücher sind am Pool und am Strand inklusive. Alle gängigen Kreditkarten werden akzeptiert.Unterbringung:

Die modernen, stilvollen Doppelzimmer (ca. 43 qm) sind ausgestattet mit Bad oder Dusche/WC, Föhn, Bademänteln, Telefon, WLAN (inklusive), Safe (inklusive), Sat.-TV (deutscher Sender ZDF), Minibar (gegen Gebühr), Kaffee-/Teezubereiter, Sitzecke, Klimaanlage und Balkon oder Terrasse. Einzelzimmer sind Doppelzimmer zur Alleinbenutzung (DA). Die Doppelzimmer Deluxe verfügen gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer über Meerblick (DXM). Einzelzimmer sind Doppelzimmer Deluxe zur Alleinbenutzung (DDM).Standard:

Frühstück:
• Frühstück in Buffetform

Halbpension:
•  Frühstück in Buffetform
•  Mittag- oder Abendessen in Buffetform 

All Inclusive:
•  Frühstück, Mittag- und Abendessen in Buffetform im „Saffron“ Restaurant
•  Wahlweise Mittag- und Abendessen im "The Beach Restaurant" (ausgewähltes Set-Menü, ohne Aufpreis)
•   Ausgewählte alkoholische Getränke von 12.00 bis 15.00 Uhr und 18:00 bis 23:00 Uhr (freitags von 14:00 - 23:00 Uhr)
•  Alkoholfreie Geränke von 07:00 - 01:00 Uhr
•  Snacks und Eiscreme von 15:30 - 16:30 Uhr
•  Hawana Salalah Fiestas (jeden Samstag; Fest mit Live Musik und Unterhaltungsprogramm): alkoholische Getränke & Softgetränke inklusive
•  Wöchentliche Gala-Dinner Themenabende (3x pro Woche) gegen Gebühr von 10 OMR pro Person buchbar Sport/Unterhaltung/Wellness:

Fitnesscenter, Tennis (2 Plätze), Beachvolleyball und Wellnessbereich „Zen the Spa by Rotana“ sind inklusive. Gegen Gebühr: Dampfbad, Sauna, Massagen sowie Beauty- und Wellnessanwendungen, Fahrrad Verleih, Tauchen und Wassersport durch lokale Anbieter.

Zugang zum ca. 35.000 qm großen Wasserpark mit verschiedenen Wasserrutschen und Pools in Salalah. OMR 3,50 (ca. € 8,00) pro Person/Tag. Paketpreis. 50% Ermäßigung für Kinder von 2 bis 14 Jahre.Kinder:

Für die kleinen Gäste bietet das Hotel einen Kinderpool sowie den Flipper's Kidsclub für Kinder von 7 bis 12 Jahren. Neben Wasserspielen, Bastelarbeiten sowie Sport- und Abenteueraktivitäten ist hier für jeden das Richtige dabei!Hinweise:

5-Sterne Landeskategorie.

Das Tragen eines All Inclusive-Armbandes ist obligatorisch.

Das Restaurant Silk Road, das Strandrestaurant und die Coco Shack Beach Bar sind über
Ramadan geschlossen. Außerdem werden keine Alkoholischen Getränke in der Zeit serviert.

Von Juni bis Ende September ist der Strand geschlossen (wetterbedingt).

Ein-/Ausreisebestimmungen für deutsche, österreichische und Schweizer Staatsangehörige: Touristen und Geschäftsreisende benötigen für die Einreise in den Oman ein Visum. Dieses muss seit der Eröffnung des neuen Flughafens am 21. März 2018 als e-Visum bei der Royal Oman Police beantragt werden (www.evisa.rop.gov.om). Die Gebühr für dieses Visum beträgt 20 Omanische Rial (ca. 50,00 Euro, zahlbar vor Anreise bei Beantragung). Die Erteilung eines Visums für Touristen bei Einreise ist weiterhin im Ausnahmefall ersatzweise am Flughafen, an den Häfen und Grenzübergängen an Land am Travelex Foreign Exchange-Schalter gegen Zahlung von omanischen Rial (OMR) oder Devisen möglich. Jedoch ist dann mit Wartezeiten zu rechnen. Flugreisende sollten Einzelheiten bei der Botschaft des Oman in Berlin erfragen oder sich auf der Webseite der omanischen Polizei informieren. Nähere Informationen zum Prozess der E-Visa Beantragung finden Sie unter: www.ftigroup-info.de/2412.

Für das Visum ist ein Reisepass mit mindestens sechsmonatiger Gültigkeitsdauer ab Einreise erforderlich, es berechtigt zu einem Aufenthalt von bis zu einem Monat ab der Einreise. Vorläufige (grüne) Reisepässe werden akzeptiert, müssen aber ebenfalls mindestens noch 6 Monate gültig sein. Der Pass darf keine Sichtvermerke aus Israel enthalten. Der Personalausweis oder sonstige Passersatzpapiere reichen nicht aus. Kindereinträge im Reisepass der Eltern sind ungültig und berechtigen das Kind nicht mehr zum Grenzübertritt.

Bitte beachten Sie, dass aufgrund der örtlichen Gesetzeslage die Hotels nicht autorisiert sind, alkoholische Getränke vor 12:00 Uhr zu servieren. Des Weiteren gelten folgende Bestimmungen: Samstag – Donnerstag: Kein Alkoholausschank zwischen 15:00 – 18:00 Uhr; Freitag kein Alkoholausschank vor 14:00 Uhr.

Hinweis Feiertage:
Bitte beachten Sie, dass es an islamischen Feiertagen und im heiligen Fastenmonat Ramadan zu Einschränkungen im Hotelbetrieb kommen kann. Alkohol wird während dieser Zeit nicht oder nur eingeschränkt ausgeschenkt und die Mahlzeiten werden tagsüber nur in geschlossenen Räumen serviert. Unterhaltungsprogramm im Hotel entfällt oder ist eingeschränkt.

Hinweis Kreditkarten beim Check-in:
Bitte beachten Sie, dass es zu den Geschäftsgepflogenheiten der Hotels im Oman gehört, beim Check-in eine Kreditkartengarantie oder eine Barkaution (ca. € 100,- pro Zimmer/Nacht) zu verlangen. Diese Kaution wird beim Check-out zurückerstattet. Wenn jedoch etwas Kostenpflichtiges aus der Minibar, im Restaurant oder in einer anderen Hoteleinrichtung konsumiert wird, werden die dazugehörigen Kosten von der Kaution abgezogen.

Hinweis Altersgrenzen in Hotels:
Bitte beachten Sie, dass Hotels im Oman allein reisende Personen unter 21 Jahren ohne eine ältere Begleitperson (Elternteil oder Verwandte) nicht akzeptieren. Des Weiteren darf an Personen unter 21 Jahren kein Alkohol ausgeschenkt werden.KAIRABA Mirbat Resort Salalah:

Lage: Das Hotel liegt direkt am Strand von Mirbat Cove, der von Sandbuchten und felsigen Abschnitten durchzogenen ist. Zahlreiche Einkaufs- und Unterhaltungsmöglichkeiten finden Sie in der Salalah Stadt in ca. 60 Minuten Entfernung. Der Flughafen Salalah ist ca. 75 km entfernt.

Ausstattung: Das Hotel verfügt über 237 Zimmer die sich auf 3 Etagen verteilen. Zu den Annehmlichkeiten gehören eine Lobby mit 24h Rezeption, Sitzgelegenheiten, Businesscenter und WLAN. Des Weiteren verfügt das Hotel über ein internationales Buffetrestaurant und ein Spezialitätenrestaurant mit Meeresfrüchten sowie Bars, ein arabisches Café, ein englischer Pub und Geschäfte. In der Gartenanlage befindet sich die Süßwasser-Swimmingpool Landschaft mit Poolbar und Sonnenterrasse. Liegen, Sonnenschirme und Badetücher sind am Pool und am Strand inklusive. Alle gängigen Kreditkarten werden akzeptiert.

Unterbringung: Die komfortabel eingerichteten Doppelzimmer Deluxe (30 qm) liegen im Hauptgebäude und sind mit Bad oder Dusche/WC, Föhn, Telefon, Safe, Sat.-TV (deutscher Sender ZDF), Minibar (gegen Gebühr), Kaffee-/Teezubereiter, Klimaanlage und Balkon ausgestattet. Einzelzimmer sind Doppelzimmer Deluxe zur Alleinbenutzung. Bei gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer Deluxe verfügen die Doppelzimmer Deluxe Meerblick über Meerblick. Einzelzimmer sind Doppelzimmer Deluxe Meerblick zur Alleinbenutzung.

Sport/Unterhaltung/Wellness: Großes Fitnesscenter, Tennis, Beach-Volleyball, Tischtennis, Boccia sowie Animationsprogramm mit Wasserball und Wassergymnastik sind inklusive. Am Abend gelegentlich Unterhaltungsprogramm mit Livemusik und Shows.

Kinder: Für die Kleinen gibt es ein separates Kinderbecken und einen Spielplatz. Außerdem Mini Club 'Fun Point' mit Minidisko, Spiele (für Kinder von 4-11 Jahren ,unter 4 Jahre nur mit Begleitung eines Erwachsenen).

Hinweise: 5-Sterne-Landeskategorie Ein-/Ausreisebestimmungen für deutsche, österreichische und Schweizer Staatsangehörige: Touristen und Geschäftsreisende benötigen für die Einreise in den Oman ein Visum. Wichtige Information: Ab dem 21. März 2018 gelten neue Visa-Bestimmungen zur Einreise in den Oman. Ab diesem Zeitpunkt benötigen Touristen ein gültiges und vorab beantragtes E-Visa für die Einreise. Ein Visum direkt bei Ankunft ist nicht mehr möglich. Anträge können nur über die Website www.evisa.rop.gov.om beantragt werden. Nähere Informationen zum Prozess der E-Visa Beantragung finden Sie unter: www.ftigroup-info.de/2412. Die Gebühr für dieses Visum beträgt 20 Omanische Rial (ca. 50,00 Euro, zahlbar vor Anreise bei Beantragung). Für das Visum ist ein Reisepass mit mindestens sechsmonatiger Gültigkeitsdauer ab Einreise erforderlich, es berechtigt zu einem Aufenthalt von bis zu einem Monat ab der Einreise. Vorläufige (grüne) Reisepässe werden akzeptiert, müssen aber ebenfalls mindestens noch 6 Monate gültig sein. Der Pass darf keine Sichtvermerke aus Israel enthalten. Der Personalausweis oder sonstige Passersatzpapiere reichen nicht aus. Kindereinträge im Reisepass der Eltern sind ungültig und berechtigen das Kind nicht mehr zum Grenzübertritt. Hinweis: Bitte beachten Sie, dass aufgrund der örtlichen Gesetzeslage die Hotels nicht autorisiert sind, alkoholische Getränke vor 12:00 Uhr zu servieren. Des Weiteren gelten folgende Bestimmungen: Samstag – Donnerstag: Kein Alkoholausschank zwischen 15:00 – 18:00 Uhr; Freitag kein Alkoholausschank vor 14:00 Uhr. Feiertage: Bitte beachten Sie, dass es an islamischen Feiertagen und im heiligen Fastenmonat Ramadan zu Einschränkungen im Hotelbetrieb kommen kann. Alkohol wird während dieser Zeit nicht oder nur eingeschränkt ausgeschenkt und die Mahlzeiten werden tagsüber nur in geschlossenen Räumen serviert. Unterhaltungsprogramm im Hotel entfällt oder ist eingeschränkt. Hinweis Kreditkarten beim Check-in: Bitte beachten Sie, dass es zu den Geschäftsgepflogenheiten der Hotels im Oman gehört, beim Check-in eine Kreditkartengarantie oder eine Barkaution (ca. € 100,- pro Zimmer/Nacht) zu verlangen. Diese Kaution wird beim Check-out zurückerstattet. Wenn jedoch etwas Kostenpflichtiges aus der Minibar, im Restaurant oder in einer anderen Hoteleinrichtung konsumiert wird, werden die dazugehörigen Kosten von der Kaution abgezogen. Hinweis Altersgrenzen in Hotels: Bitte beachten Sie, dass Hotels im Oman allein reisende Personen unter 21 Jahren ohne eine ältere Begleitperson (Elternteil oder Verwandte) nicht akzeptieren. Des Weiteren darf an Personen unter 21 Jahren kein Alkohol ausgeschenkt werden. Eingeschränkte Mobilität: Bitte beachten Sie, dass unsere Pauschalreisen im Allgemeinen nicht für Personen mit eingeschränkter Mobilität geeignet sind, sofern die Produktbeschreibung hierzu keine abweichenden Angaben enthält. Gerne lassen wir Ihnen aber auf Verlangen genauere Informationen über eine solche Eignung unter Berücksichtigung Ihrer Bedürfnisse zukommen.

Regionsbeschreibung: Oman: Die Geschichte des Sultanats Oman reicht bis 1200 vor Christus zurück. Neben der unübertrefflichen Gastfreundschaft des Omans beeindruckt die großartige Landschaft des Sultanats. Traditionen und die Jahrhunderte alte Geschichte lassen Ihren Urlaub zu einem unvergesslichen Erlebnis werden.

Salalah: Salalah - die Hauptstadt der Weihrauchregion - befindet sich im Süden des Landes. Weiße palmengesäumte Strände, glasklares Wasser und eine reiche Meeresartenvielfalt machen den Süden des Oman zu einer der beliebtesten Baderegionen des Landes.

Wichtiger Hinweis:
Im Zusammenhang mit den Lockerungen der Corona-Beschränkungen können behördliche Anordnungen zu Einschränkungen, zu Änderungen und zum Wegfall ausgeschriebener Reiseleistungen führen. Ihre gesetzlichen Gewährleistungsansprüche bleiben hiervon selbstverständlich unberührt.]]>

Recenzie na HOTEL SALALAH ROTANA RESORT

Celkové hodnotenie na HOTEL SALALAH ROTANA RESORT je založené na jednotlivých recenziách klientov desiatok rakúskych a nemeckých CK.

Celkové hodnotenie:
4.15
Hodnotené 249x
Pláž:
Jedlo a nápoje:
Rodina:
Hotel:
Infraštruktúra:
Lokalita:
Bazén:
Izby:
Služby:
Šport:
Wellness:

Omán

Rozoklané pohoria, hlboké kaňony, idylické oázy, piesočnaté pláže, strmé útesy – taký je Omán. Krajina plná farieb, vôní, kontrastov, tradícií, bohatej histórie. Zelené oázy obklopené pieskom, fantastické kulisy skalnatého pobrežia s farbami hrajúcimi do ružova.

Hlavné mesto: Maskat
Časový posun: +2
Mena: Ománsky rial
Kurz: 1€ = 0.466 OMR