Hotel Old Palace Resort

Egypt, Hurghada
od492 €
Konečná cena s poplatkami / 1 osoba

Hotel Old Palace Resort 5* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál

Plážový hotel sa nachádza priamo na súkromnej pieskovo/kamienkovej pláži (odporúčame kúpaciu obuv) v rekreačnom stredisku Sahl Hasheesh. Nákupné a zábavné podniky sú vzdialené približne 5 km. Centrum Hurghady je vzdialené asi 30 km. Letiská: RMF cca 225 km, HRG cca 19 km.

Zariadenie:
Klimatizovaný hotel pozostáva z hlavnej a 3 pomocných budov a má 250 izieb rozmiestnených na 4 poschodiach. Súčasťou interiéru je vstupná hala, recepcia (24 hodín), trezor, lobby bar, kaderníctvo, minimarket, obchod, čitáreň a 3 bary, ako aj Wi-Fi pripojenie na internet (vo verejných priestoroch). K zariadeniu patrí aj niekoľko reštaurácií (à la carte a talianska) s klimatizáciou a terasou. V hlavnej reštaurácii si môžu hostia pomôcť bufetom. Súčasťou areálu pri bazéne je niekoľko sezónne vyhrievaných bazénov, ako aj bar pri bazéne (v závislosti od ročného obdobia) a samostatný detský bazén. Ležadlá, vankúše, uteráky a slnečníky sú k dispozícii na pláži a pri bazéne. V plážovom bare (v závislosti od ročného obdobia) si môžete vychutnať občerstvenie a občerstvenie.

Ubytovanie (dostupné v závislosti na ročnom období):
Dvojlôžková izba (cca 37 m2):
- vaňa alebo sprcha / WC, sušič vlasov
- Satelitná TV, telefón, mini chladnička, klimatizácia (centrálne ovládaná), trezor, kávovar/čajník, WiFi (prípadne za poplatok)
- balkón alebo terasa
- Možnosť rezervácie za príplatok: bočný výhľad na more

Dvojlôžková izba Superior s výhľadom na more (cca 37 m2):
- Rovnaké vlastnosti ako dvojlôžkové izby
- balkón alebo terasa
- výhľad na more

Dvojlôžková izba Deluxe, výhľad na more (cca 47 m2)
- Rovnaké vlastnosti ako dvojlôžkové izby
- priestrannejší
- balkón alebo terasa
- výhľad na more

Rodinná izba štandard (približne 58 m2):
- Rovnaké vlastnosti ako dvojlôžkové izby
- ďalší obývací priestor s rozkladacou pohovkou
- balkón alebo terasa

Všetky ekonomické izby zvyčajne zodpovedajú najlacnejšej kategórii izieb. Umiestnenie, veľkosť a vybavenie sa môžu líšiť od štandardných izieb. Ak má váš hotel hlavnú budovu a prístavbu, ubytovanie môže byť v hlavnej aj vedľajšej budove. Žiaľ, nemôžeme akceptovať žiadne požiadavky týkajúce sa vybavenia a umiestnenia. Za klasifikáciu zodpovedá výhradne hotelier na mieste.

Jedlá (dostupné v závislosti od sezóny):
All Inclusive / Ultra All Inclusive:
- raňajky, obedy a večere formou bufetu,
- Neskoré raňajky, denné občerstvenie, popoludňajšia káva / čaj, pečivo a zmrzlina
- Fakultatívne večera v jednej z à la carte reštaurácií (od pobytu na 7 nocí 1x týždenne, nutná rezervácia)
- Nealkoholické nápoje v cene nepretržite (24 hodín) v baroch, ktoré sú otvorené
- miestne alkoholické nápoje od 10:00 do 0:00 v otvorených baroch
Za poplatok: importované nápoje, miestne alkoholické nápoje od 0:00 do 10:00, čerstvo vylisované ovocné šťavy a všetky ostatné doplnky
- Na jedlo je potrebné vhodné oblečenie

Deti (dostupné v závislosti od sezóny):
- Detská animácia pre deti od 4 do 12 rokov
- Miniklub pre deti od 4 do 12 rokov
- Samostatný detský bazén pri bazéne
- detské ihrisko

Šport/zábava (k dispozícii v závislosti od sezóny):
- prípadne za poplatok: aerobik, biliard, šípky, stolný tenis, plážový volejbal, vodné lyžovanie, vodné skútre, potápanie, fitness
- nasledovné športy a zariadenia ponúkajú miestni organizátori (prípadne za poplatok): vodné športy
- Animácia pre dospelých
- Večerné predstavenia
- Živá hudba

Wellness:
prípadne za poplatok: parný kúpeľ, hammam, sauna, spa, masáže, vírivka

Zmiešaný:
- Akceptované spôsoby platby: Euro/Master Card, Visa
- služby práčovne (za poplatok)
- Upratovanie izieb
- Parkovacie zariadenia
- Napätie: 220 voltov

kategória krajiny:
5 hviezd

Oznámenie staveniska:
Upozorňujeme, že vedľa hotela sa stavia nová budova. Môžu sa vyskytnúť poruchy zraku a zvuku. Trvanie: neznáme

Poznámka k krajine Egypt:
Upozorňujeme, že vízový poplatok vo výške cca 30 EUR nie je zahrnutý v cene zájazdu. Občania Nemeckej spolkovej republiky, Švajčiarska a Rakúska dostanú vstupné víza priamo od nášho miestneho sprievodcu po prílete na letisku v Egypte za poplatok cca 30 EUR na osobu (platba v hotovosti). Hostia iných národností by sa mali informovať na príslušnom konzuláte včas pred odchodom o aktuálnych pravidlách vstupu.

Poznámka k bydlisku:
Upozorňujeme, že rezervácie Hotel Only do Egypta sú platné len pre cestujúcich, ktorí môžu preukázať, že buď majú bydlisko v Nemecku, Rakúsku, Švajčiarsku alebo krajinách Beneluxu, alebo majú letenku z týchto krajín. Ak neexistuje zodpovedajúci dôkaz, miestny hotel je oprávnený účtovať si príplatok vo výške minimálne 50 % alebo ubytovanie úplne odmietnuť.

Všeobecné informácie:
Aktuálne informácie o koronavíruse (Covid-19):
V záujme vašej vlastnej bezpečnosti sa prijímajú rozsiahle opatrenia na zamedzenie pandémie koróny vo vašej dovolenkovej destinácii alebo hoteli. V závislosti od destinácie a regiónu to môže viesť k niektorým zmenám alebo obmedzeniam služieb kvôli oficiálnym pokynom v hoteloch, ktoré môžu mať vplyv na hotelové zariadenia, vonkajšie zariadenia, stravovacie služby a činnosti. Okrem toho môžu na plne zaočkované, uzdravené platiť rôzne predpisy alebo neočkovaní ľudia. Niektoré zariadenia môžu byť k dispozícii iba plne očkovaným osobám.

Mimoriadne okolnosti spôsobené pandémiou koróny môžu tiež viesť k zrušeniu letov, zmenám letových časov / letových plánov, ako aj k zatváraniu hotelov, neskoršiemu otváraniu hotelov a overbookingu - a to aj vo veľmi krátkom čase. V týchto prípadoch sa pokúsime vám čo najskôr ponúknuť vhodnú alternatívu. Ak by sme napriek tomu museli vašu cestu kvôli Corone zrušiť, budeme vás kontaktovať.

Čas príchodu:
Upozorňujeme, že otváracie hodiny recepcie. Ak prídete mimo otváracích hodín recepcie, informujte, prosím, svoj rezervovaný hotel pred príchodom.

Detské postieľky (neplatí pre hotely pre dospelých):
Detská postieľka na vyžiadanie a v závislosti od dostupnosti. Ubytovanie je možné v posteli rodičov. Na mieste môže byť potrebné zaplatiť príplatok.

Obmedzená mobilita:
Hotelový komplex z nášho pohľadu nie je vhodný pre osoby s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Letové informácie:
Informujte sa, prosím, o predpisoch pre batožinu, stravovaní na palube a odbavení rezervovanej leteckej spoločnosti na internete na adrese:Ak máte rezervovaný let, prepravíte sa v ekonomickej triede.

Minimálny vek:
Upozorňujeme, že aspoň jeden účastník rezervácie musí mať 18 rokov.

Nočné lety:
Upozorňujeme, že hotelové izby sú v deň príchodu k dispozícii až okolo 14:00, ako je v krajine zvykom. Ak prídete do 3:59, rezervovanú izbu dostanete ihneď.

Cestovné, bezpečnostné a lekárske rady:
Vzhľadom na naše predzmluvné informačné povinnosti získate pre občanov EÚ aktuálne cestovné, bezpečnostné a lekárske informácie pred vykonaním rezervácie alebo od vašej cestovnej kancelárie. Tieto informácie vám budú pred rezerváciou predložené na internetových portáloch.

Sezónne obmedzenia:
Upozorňujeme, že uvedené hotelové zariadenia, stravovacie služby, vonkajšie zariadenia a aktivity môžu byť dostupné len v obmedzenom rozsahu alebo vôbec od polovice októbra (10/15) do konca mája (05/31), v závislosti od hotela. obsadenosť a poveternostné podmienky. V tomto čase môžu byť zatvorené alebo zrušené aj niektoré areály vonkajších zariadení ako aj športové a zábavné zariadenia bez ohľadu na obsadenosť a počasie.

Jazyk:
Upozorňujeme, že zábavný program, program starostlivosti o deti a televízne programy nemusí byť nevyhnutne ponúkaný v nemčine, pokiaľ v našom popise hotela nie je uvedené nič viac.

Preprava na mieste / špeciálna alebo športová batožina:
Upozorňujeme, že niektoré hotely vás vyložia na povinných zastávkach v blízkosti vášho hotela namiesto vášho individuálneho hotela/ubytovania. Vzhľadom na umiestnenie niektorých hotelov (napr. na peších zónach) v týchto lokalitách nemusí byť možné ponúkať službu door-to-door. V tomto prípade vás vodiči vyložia na najbližšom možnom mieste k vášmu ubytovaniu. Poskytovateľ nezodpovedá za prepravu batožiny do ubytovania.

Radi by sme vás zdvorilo požiadali, aby ste informovali vašu transferovú agentúru a váš rezervovaný hotel, ak by váš let mal byť počas vášho príletu oneskorený.

Ak ste si rezervovali zájazd bez transferu a do svojho rezervovaného hotela dorazíte po 18:00, informujte o tom hoteliera pred príchodom, aby bola zaručená rezervovaná služba.

Upozorňujeme, že špeciálna a športová batožina musí byť zaregistrovaná u nás pred odletom a že náklady na prepravu pri transferoch vzniknú.

Špeciálne hygienické opatrenia
generál
 • pravidlá vzdialenosti
 • Hygienické ochranné steny
 • dávkovač dezinfekčného prostriedku
 • Posilnené čistiace opatrenia
 • Dotazník zdravotného stavu
 • Zdravotné prehliadky personálu
 • Hygienické školenie personálu
 • Dodatočné bezpečnostné opatrenia v gastronómii
 • Školenie hygieny rúk pre zamestnancov
 • Časový interval medzi rezerváciami izieb
 • Používanie komerčne dostupných dezinfekčných prostriedkov
 • Wellness zariadenia so súkromným priestorom
jedlá
 • Jednorazový príbor
Izba
 • Bezkontaktná izbová služba (24 hodín)
 • Hygienická súprava
 • Žiadne zariadenie náročné na dotyk
služby
 • Bezkontaktná platba (Visa, MasterCard)
 • Dezinfekcia plastových kartičiek na kľúče
 • Žiadne zariadenie náročné na dotyk vo verejných priestoroch
 • Ochranné prostriedky pre hostí

Informácie o špeciálnych hygienických opatreniach Vám poskytne priamo prevádzkovateľ hotela. Organizátor ani GIATA nepreberajú žiadnu zodpovednosť za aktuálnosť a správnosť informácií.]]>
Lage:
Das Strandhotel liegt direkt am privaten Sand-/Kiesstrand (Badeschuhe empfehlenswert) des Urlaubsortes Sahl Hasheesh. In ca. 5 km Entfernung befinden sich Einkaufs- und Unterhaltungsmöglichkeiten. Die Innenstadt von Hurghada ist ca. 30 km entfernt. Flughäfen: RMF ca. 225 km, HRG ca. 19 km.

Ausstattung:
Das aus Haupt- und 3 Nebengebäuden bestehende, klimatisierte Hotel verfügt über 250 Zimmer verteilt auf 4 Etagen. Der Innenbereich umfasst Lobby, eine Rezeption (24 h), Safe, Lobbybar, Frisör, Minimarkt, Shop, Lesezimmer und 3 Bars sowie WiFi (in öffentlichen Bereichen). Zu den Einrichtungen zählen zudem mehrere Restaurants (à-la-carte und italienisch) mit Klimaanlage und Terrasse. Im Hauptrestaurant können sich die Gäste am Buffet bedienen. Die Poollandschaft umfasst mehrere saisonal beheizbare Pools sowie eine Poolbar (saisonabhängig) und ein separates Kinderbecken. Am Strand und am Pool stehen Sonnenliegen, Auflagen, Handtücher und Sonnenschirme bereit. An der Strandbar (saisonabhängig) können die Gäste Snacks und Erfrischungsgetränke genießen.

Unterbringung (je nach Saison verfügbar):
Doppelzimmer (ca. 37 qm):
- Bad oder Dusche/WC, Föhn
- Sat-TV, Telefon,  Minikühlschrank, Klimaanlage (zentral gesteuert), Safe, Kaffee-/Teezubereiter, WLAN (ggf. gegen Gebühr)
- Balkon oder Terrasse
- Gegen Aufpreis buchbar: seitlicher Meerblick

DZ Superior Meerblick (ca. 37 qm):
- gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer
- Balkon oder Terrasse
- Meerblick

DZ Deluxe, Meerblick (ca. 47 qm)
- gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer
- geräumiger
- Balkon oder Terrasse
- Meerblick

Familienzimmer Standard (ca. 58 qm):
- gleiche Ausstattung wie die Doppelzimmer
- zusätzlicher Wohnbereich mit Sofabett
- Balkon oder Terrasse

Alle Economy Zimmer entsprechen in der Regel der preisgünstigsten Zimmerkategorie. Lage, Größe und Ausstattung können von den Standardzimmern abweichen. Sollte Ihr Hotel über Haupt- und Nebengebäude verfügen, kann die Unterbringung sowohl im Haupthaus als auch im Nebengebäude erfolgen. Leider können wir keine Wünsche bezüglich Ausstattung und Lage entgegennehmen. Die Einteilung obliegt ausschließlich dem Hotelier vor Ort.

Verpflegung (je nach Saison verfügbar):
All Inclusive / Ultra All Inklusive:
- Frühstück, Mittag- und Abendessen in Buffetform
- Spätaufsteherfrühstück, tagsüber Snacks, nachmittags Kaffee/Tee, Gebäck und Eiscreme
- Wahlweise Abendessen in einem der À-la-carte-Restaurants (ab einem Aufenthalt von 7 Nächten 1x pro Woche, Reservierung erforderlich)
- Alkoholfreie Getränke rund um die Uhr (24h) an den jeweils geöffneten Bars inklusive 
- Lokale alkoholische Getränke von 10:00 Uhr bis 0:00 Uhr an den jeweils geöffneten Bars inklusive
- Gegen Gebühr: Importierte Getränke, lokale alkoholische Getränke von 0:00 Uhr bis 10:00 Uhr, frisch gepresste Fruchtsäfte und alle weiteren Extras
- Um angemessene Kleidung zu den Mahlzeiten wird gebeten

Kinder (je nach Saison verfügbar):
- Kinderanimation für Kinder von 4 - 12 Jahren
- Miniclub für Kinder von 4 - 12 Jahren
- separates Kinderbecken am Pool
- Spielplatz

Sport / Unterhaltung (je nach Saison verfügbar):
- ggf. gegen Gebühr: Aerobic, Billard, Dart, Tischtennis, Beach-Volleyball, Wasserski, Jet Ski, Tauchen, Fitnessraum
- folgende Sportarten bzw. -einrichtungen werden von lokalen Veranstaltern (ggf. gegen Gebühr) angeboten: Wassersport
- Erwachsenenanimation
- Abendshows
- Live-Musik

Wellness:
- ggf. gegen Gebühr: Dampfbad, Hamam, Sauna, Spa, Massagen, Whirlpool

Sonstiges:
- akzeptierte Zahlungsmittel: Euro/Master Card, Visa
- Wäsche-Service (gegen Gebühr)
- Zimmerreinigung
- Parkmöglichkeiten
- Stromspannung: 220 Volt

Landeskategorie:
5 Sterne

Baustellenmeldung:
Bitte beachten Sie, dass neben dem Hotel ein Neubau entsteht. Es kann zu optischen und akkustischen Beeinträchtigungen kommen. Dauer: unbekannt

Länderhinweis Ägypten:
Bitte beachten Sie, dass die Visagebühr in Höhe von ca. 30 EUR nicht im Reisepreis enthalten ist. Staatsbürger der Bundesrepublik Deutschland, der Schweiz und Österreich erhalten ihr Einreisevisum direkt von unserer örtlichen Reiseleitung nach Ankunft am Flughafen in Ägypten gegen Bezahlung von ca. 30 EUR pro Person (Barzahlung). Gäste anderer Nationalitäten erkundigen sich bitte rechtzeitig vor Abreise beim zuständigen Konsulat nach den aktuellen Einreisebestimmungen.

Hinweis zu Wohnsitz:
Bitte beachten Sie, dass Hotel Only Buchungen nach Ägypten nur für Reiseteilnehmer gültig sind, die entweder einen Wohnsitz innerhalb von Deutschland, Österreich, der Schweiz oder den Benelux-Ländern nachweisen können oder über ein Flugticket aus diesen Ländern verfügen. Wenn ein entsprechender Nachweis fehlt, ist das Hotel vor Ort berechtigt, einen Aufschlag von mindestens 50% zu berechnen oder die Unterbringung ganz zu verweigern.

Allgemeine Hinweise:
Aktuelle Information zum Coronavirus (Covid-19):
Zu Ihrer eigenen Sicherheit werden weitreichende Maßnahmen zur Eindämmung der Corona-Pandemie in Ihrem Urlaubsland bzw. Hotel getroffen. Dies kann je nach Destination und Region zu einigen Änderungen bzw. Leistungseinschränkungen aufgrund behördlicher Anweisungen in den Hotels führen, die Auswirkungen auf Hoteleinrichtungen, Außenanlagen, Verpflegungsleistungen und Aktivitäten haben können. Darüber hinaus können abweichende Regelungen für vollständig geimpfte, genesene oder nicht geimpfte Personen gelten. Bestimmte Einrichtungen stehen gegebenenfalls nur vollständig geimpften Personen zur Verfügung.

Die außergewöhnlichen Umstände durch die Corona Pandemie können zudem weiterhin zu Flugstreichungen, Flugzeiten-/Flugplanänderungen sowie Hotelschließungen, spätere Hoteleröffnungen und Überbuchungen führen - auch sehr kurzfristig. Wir bemühen uns, Ihnen in diesen Fällen schnellstmöglich eine angemessene Alternative anzubieten. Sollten wir Ihre Reise dennoch Corona bedingt absagen müssen, werden wir uns mit Ihnen in Verbindung setzen.

Ankunftszeit:
Bitte achten Sie auf die Öffnungszeiten der Rezeption. Sollten Sie außerhalb der Rezeptionszeiten anreisen, informieren Sie bitte Ihr gebuchtes Hotel vor Ihrer Anreise.

Babybetten (gilt nicht in Erwachsenenhotels):
Babybett auf Anfrage und nach Verfügbarkeit. Eventuell erfolgt die Unterbringung im Bett der Eltern. Ggf. ist ein Aufpreis vor Ort zu zahlen.

Eingeschränkte Mobilität:
Aus unserer Sicht ist die Hotelanlage für Menschen mit eingeschränkter Mobilität nicht geeignet.

Fluginformationen:
Bitte informieren Sie sich über Gepäckbestimmungen, Bordverpflegung und Check-in Ihrer gebuchten Fluggesellschaft im Internet unter:

http://www.ferien-touristik.de/fluginformationen
http://www.ferien-touristik.de/coraltravel/fluginformationen
Sollten Sie eine Flugreise gebucht haben, findet die Beförderung in der Economy – Klasse statt.

Mindestalter:
Bitte beachten Sie, dass mindestens ein Reiseteilnehmer der Buchung 18 Jahre alt sein muss.

Nachtflüge:
Bitte beachten Sie, dass die Hotelzimmer am Anreisetag landesüblich erst ab ca. 14 Uhr zur Verfügung stehen. Bei einer Ankunftszeit bis 3:59 Uhr morgens erhalten Sie sofort Ihr gebuchtes Zimmer.

Reise-, Sicherheits- und medizinische Hinweise:
Aktuelle Reise-, Sicherheits- sowie medizinische Hinweise für EU-Bürger erhalten Sie aufgrund unserer vorvertraglichen Informationspflichten vor Buchung übermittelt beziehungsweise von Ihrem Reisebüro ausgehändigt. Auf den Internetportalen werden Ihnen diese Informationen vor Buchung dargestellt.

Saisonale Einschränkungen:
Bitte beachten Sie, dass die angegebenen Hoteleinrichtungen, Verpflegungsleistungen, Außenanlagen und Aktivitäten von Mitte Oktober (15.10.) bis Ende Mai (31.05.) je nach Hotelauslastung und Witterungsbedingungen nur eingeschränkt oder gar nicht zur Verfügung stehen können. Einige Bereiche der Außenanlage sowie Sport- und Unterhaltungsmöglichkeiten können auch unabhängig von Auslastung und Wetter geschlossen sein bzw. zu diesem Zeitraum gestrichen werden.

Sprache:
Bitte beachten Sie, dass das Unterhaltungsprogramm, die Kinderbetreuung und das Fernsehprogramm nicht zwangsläufig in deutscher Sprache angeboten werden, solange nichts genaueres in unserer Hotelbeschreibung aufgeführt wird.

Transfer vor Ort / Sonder- bzw. Sportgepäck:
Bitte beachten Sie, dass Sie bei manchen Hotels an vorgeschriebenen Haltepunkten in der Nähe Ihres Hotels abgesetzt werden, anstelle Ihres/r individuellen Hotels/Unterkunft. Aufgrund der Lage einiger Hotels (z.B. in Fußgängerzonen) in diesen Orten, ist es eventuell nicht möglich, einen Tür-zu-Tür-Service zu bieten. In diesem Fall werden die Fahrer Sie an der nächstmöglichen Stelle zu Ihrer Unterkunft absetzen. Der Anbieter ist nicht für den Transport Ihres Gepäcks zur Unterkunft verantwortlich.

Wir möchten Sie höflich bitten, Ihre Transfer Agentur sowie Ihr gebuchtes Hotel zu informieren, sofern es während der Anreise zu Verzögerungen Ihres Fluges kommen sollte.

Wenn Sie eine Reise ohne Transfer gebucht haben und nach 18 Uhr in Ihrem gebuchten Hotel ankommen, dann informieren Sie bitte den Hotelier vor Ihrer Anreise, damit Ihre gebuchte Leistung gewährt bleibt.

Bitte beachten Sie, dass Sonder- und Sportgepäck vor Abreise bei uns angemeldet werden muss und Kosten für die Beförderung auf den Transfers anfallen.

Besondere Hygienemaßnahmen
Allgemein
 • Abstandsregeln
 • Hygiene-Schutzwände
 • Desinfektionsspender
 • Verstärkte Reinigungsmaßnahmen
 • Fragebogen zum Gesundheitszustand
 • Gesundheitsprüfungen beim Personal
 • Hygiene-Training für Personal
 • Zusätzliche Sicherheitsmaßnahmen in der Gastronomie
 • Schulung für Handhygiene beim Personal
 • Zeitabstand zwischen Zimmerbuchungen
 • Verwendung handelsüblicher Desinfektionsmittel
 • Wellnesseinrichtungen mit privatem Bereich
Verpflegung
 • Einmalbesteck
Zimmer
 • Kontaktloser Zimmerservice (24h)
 • Hygiene-Set
 • Keine berührungsintensive Ausstattung
Services
 • Kontaktloses Bezahlen (Visa, MasterCard)
 • Desinfektion von Plastikschlüsselkarten
 • Keine berührungsintensive Ausstattung in den öffentlichen Bereichen
 • Schutzausrüstung für Gäste

Informationen über die besonderen Hygienemaßnahmen werden unmittelbar vom Hotelbetreiber zugesteuert. Weder der Veranstalter noch GIATA übernehmen Gewähr für Aktualität und Korrektheit der Angaben.]]>

Egypt

Egypt je od nepamäti tajuplná a mlčanlivá krajina, ktorá sústreďuje na seba pozornosť desiatky storočí. Očarenie sveta touto krajinou nepramení len zo starovekej civilizácie, ktorá sa tu tisícročia formovala, ale aj z nenapodobiteľného kultúrnohistorického bohatstva, ktorým krajina disponuje.

Hlavné mesto: Kahira
Časový posun: +1
Mena: Egyptská libra
Kurz: 1€ = 19.496 EGP
Čítaj viac

Hurghada

Hurghada, s celkovou dĺžkou približne 60 km, má niekoľko častí. 25 km severne od centra sa nachádza samostatná časť Hurghady El Gouna. Tento raj pre romantikov, preslávený najmä golfovým areálom, je popretkávaný čarovnými lagúnami a stavebne zladenými hotelovými komplexmi. Pôvodným centrom Hurghady je El Dahar, v ktorom obchodníci lákajú turistov ibištekovým čajom alebo aromatickou kávou. Turistickým centrom Hurghady je Sakkala s peknou Marinou a pešia zóna Mashaia, ktorá je známa koncentráciou populárnych barov, reštaurácií, diskoték, internetových kaviarní a lepších obchodov. Čoraz obľúbenejšou sa stáva južná Hurghada, kde sa nachádzajú nákupné arkády a prevažne hotely vyššej kategórie, postavené pri najlepších plážach s pozvoľným vstupom do mora. Mimoriadne vyhľadávanou turistickou zónou je záliv Makadi, nachádzajúci sa asi 35 km od centra Hurghady, kde vyrastajú architektonicky veľmi zaujímavé rezorty, väčšinou klubového charakteru, ponúkajúce ubytovanie so službami „all inclusive“. Najnovšou časťou je oblasť Sahl Hasheesh, nachádzajúca sa približne 20 km južne od centra Hurghady, z ktorej postupne vzniká atraktívne luxusné letovisko plné kvalitných hotelových komplexov.