Hotel Kompas

Chorvátsko, Južná Dalmácia, Dubrovnik

Hotel Kompas 3* - detailné informácie

Text je preložený automaticky cez google translator. Zobraziť originál

Plážový hotel sa nachádza priamo na verejnej piesočnato/kamienkovej pláži "Uvala Lapad" (odporúčame kúpanie) a kamenistej pláži "Uvala Lapad" (odporúčame kúpanie) v rekreačnom stredisku Dubrovník. Najbližšie zábavné podniky sú vzdialené len pár krokov. V bezprostrednej blízkosti sa nachádza aj supermarket a niekoľko obchodov. Najbližšia atrakcia je Port Gruz (cca 2 km). Centrum mesta je vzdialené asi 4 km. V blízkosti sa nachádza autobusová zastávka. Letisko: DBV cca 25 km.

Zariadenie:
Klimatizovaný hotel má 173 izieb rozložených na 10 poschodiach. Súčasťou interiéru je lobby, recepcia, požičovňa trezorov, lobby bar, 2 výťahy a 3 bary, ako aj WiFi (vo verejných priestoroch). K vybaveniu patrí aj reštaurácia s terasou a klimatizáciou. Snack bar ponúka aj malé jedlá. Interiér dopĺňa vyhrievaný krytý bazén. Súčasťou bazéna je bazén, ako aj bar pri bazéne (v závislosti od sezóny) a slnečná terasa (v závislosti od sezóny). Vonkajší priestor má terasu. Hotelovým hosťom sú k dispozícii slnečníky a ležadlá pri bazéne. Na pláži sú k dispozícii lehátka a slnečníky za poplatok.

Ubytovanie (dostupné v závislosti na ročnom období):
Klasická dvojlôžková izba: má vaňu alebo sprchu/WC, klimatizáciu, WiFi, telefón, SAT TV, sušič vlasov, trezor a minibar (prípadne za poplatok).

Dvojlôžková izba balkón/terasa: Majú balkón/terasu s rovnakým vybavením ako dvojlôžkové izby Classic.

Dvojlôžková izba Superior s výhľadom na more: S rovnakým vybavením ako dvojlôžková izba Classic, majú balkón/terasu a výhľad na more.

Dvojlôžková izba Deluxe s výhľadom na more: S rovnakým vybavením ako dvojlôžková izba Classic, majú balkón/terasu a výhľad na more a nachádzajú sa na vyšších poschodiach.

Stravovanie (k dispozícii v závislosti od sezóny):
Možno objednať s raňajkami alebo polpenziou

Raňajky: formou bufetu
Polpenzia: Raňajky formou bufetu a večere formou bufetu alebo zostaveného menu

Šport/zábava (k dispozícii v závislosti od sezóny):
- možno za poplatok: potápanie, fitnes, tenis, masáže, sauna, relaxačná miestnosť, parný kúpeľ, slnečná terasa vo wellness
- Miestni organizátori ponúkajú tieto športy a zariadenia (prípadne za poplatok): vodné športy, tenisový kurt

Ostatné:
- Akceptované platobné prostriedky: American Express, Diners Club, Euro / Master Card, Visa
- služba žehlenia (za poplatok), služba práčovne (za poplatok)
- denné upratovanie
- Parkovisko (za poplatok)
- Napätie: 220 voltov

Kategória krajiny:
4 hviezdičky

Informácie o krajine Chorvátsko:
- Pri rezervácii transferu sú detské sedačky k dispozícii iba na požiadanie a za poplatok približne 10 EUR v oboch smeroch (platí sa na mieste).

- Upozorňujeme, že neskorý príchod (po 19:00) / skorý odchod (pred 10:00) zájazdy s transferom na ostrovy Korčula, Hvar, Brač a Lopud vyžadujú prenocovanie v Splite alebo Dubrovníku. Za prenocovanie môže byť potrebné zaplatiť príplatok.

Všeobecné informácie:
Aktuálne informácie o koronavíruse (Covid-19):
V záujme vašej vlastnej bezpečnosti sa prijímajú rozsiahle opatrenia na zamedzenie pandémie koróny vo vašej dovolenkovej destinácii alebo hoteli. V závislosti od destinácie a regiónu to môže viesť k niektorým zmenám alebo obmedzeniam služieb kvôli oficiálnym pokynom v hoteloch, ktoré môžu mať vplyv na hotelové zariadenia, vonkajšie zariadenia, stravovacie služby a činnosti. Okrem toho môžu na plne zaočkované, uzdravené platiť rôzne predpisy alebo neočkovaní ľudia. Niektoré zariadenia môžu byť k dispozícii iba plne očkovaným osobám.

Mimoriadne okolnosti spôsobené pandémiou koróny môžu tiež viesť k zrušeniu letov, zmenám letových časov / letových plánov, ako aj k zatváraniu hotelov, neskoršiemu otváraniu hotelov a overbookingu - a to aj vo veľmi krátkom čase. V týchto prípadoch sa pokúsime vám čo najskôr ponúknuť vhodnú alternatívu. Ak by sme napriek tomu museli vašu cestu kvôli Corone zrušiť, budeme vás kontaktovať.

Čas príchodu:
Venujte pozornosť otváracej dobe recepcie. Ak prichádzate mimo otváracích hodín recepcie, informujte, prosím, hotel, ktorý ste si vopred rezervovali, o svojom príchode.

Detské postieľky (neplatí pre hotely pre dospelých):
Detská postieľka na vyžiadanie a v závislosti od dostupnosti. Môžu byť ubytovaní v posteli svojich rodičov. Prípadne. príplatok je splatný na mieste.

Znížená mobilita:
Z nášho pohľadu nie je hotelový komplex vhodný pre ľudí s obmedzenou schopnosťou pohybu.

Letové informácie:
Informujte sa, prosím, o predpisoch pre batožinu, stravovaní na palube a odbavení rezervovanej leteckej spoločnosti na internete na adrese:Ak ste si rezervovali let, prepravíte sa v ekonomickej triede.

Minimálny vek:
Upozorňujeme, že aspoň jeden účastník rezervácie musí mať 18 rokov.

Nočné lety:
Upozorňujeme, že hotelové izby sú v deň príchodu k dispozícii až okolo 14:00, ako je v krajine zvykom. Ak prídete do 3:59, rezervovanú izbu dostanete ihneď.

Cestovné, bezpečnostné a lekárske rady:
Vzhľadom na naše predzmluvné informačné povinnosti získate pre občanov EÚ aktuálne cestovné, bezpečnostné a lekárske informácie pred vykonaním rezervácie alebo od vašej cestovnej kancelárie. Tieto informácie vám budú pred rezerváciou predložené na internetových portáloch.

Sezónne obmedzenia:
Upozorňujeme, že uvedené hotelové zariadenia, stravovacie služby, vonkajšie zariadenia a aktivity môžu byť od polovice októbra (15.10.) Do konca mája (31.05.) Dostupné iba v obmedzenom rozsahu alebo vôbec. V závislosti od obsadenosti hotela a poveternostných podmienok. Niektoré časti vonkajšieho komplexu, ako aj športové a zábavné zariadenia môžu byť tiež zatvorené bez ohľadu na obsadenosť a počasie alebo môžu byť počas tohto obdobia zrušené.

Jazyk:
Upozorňujeme, že zábavný program, program starostlivosti o deti a televízne programy nemusí byť nevyhnutne ponúkaný v nemčine, pokiaľ v našom popise hotela nie je uvedené nič viac.

Preprava na mieste / špeciálna alebo športová batožina:
Upozorňujeme, že v niektorých hoteloch budete prepustení na povinných zastávkach v blízkosti vášho hotela namiesto vášho individuálneho hotela / ubytovania. Z dôvodu umiestnenia niektorých hotelov (napr. Na peších zónach) na týchto miestach nemusí byť možné poskytovať služby od domu k domu. V takom prípade vás vodiči vysadia na najbližšom možnom mieste k vášmu ubytovaniu. Poskytovateľ nie je zodpovedný za prepravu vašej batožiny k majetku.

Radi by sme vás zdvorilo požiadali, aby ste informovali svoju prepravnú agentúru a hotel, ktorý ste si rezervovali, ak bude váš let meškaný počas vašej cesty.

Ak ste si zarezervovali výlet bez prestupu a do hotela, ktorý ste si rezervovali, dorazíte po 18:00, informujte o tom hoteliéra pred príchodom, aby bola zaručená vaša rezervovaná služba.

Upozorňujeme, že špeciálna a športová batožina musí byť zaregistrovaná u nás pred odletom a že náklady na prepravu pri transferoch vzniknú.]]>
Lage:
Das Strandhotel liegt direkt am öffentlichen Sand-/Kiesstrand "Uvala Lapad" (Badeschuhe empfehlenswert) Felsstrand "Uvala Lapad" (Badeschuhe empfehlenswert) des Urlaubsortes Dubrovnik. Die nächstgelegenen Unterhaltungsmöglichkeiten können in wenigen Schritten erreicht werden. In unmittelbarer Nähe stehen außerdem ein Supermarkt und mehrere Geschäfte zur Verfügung. Die nächstgelegene Sehenswürdigkeit ist Port Gruz (ca. 2 km). Die Innenstadt ist ca. 4 km entfernt. Eine Bushaltestelle befindet sich in der Nähe. Flughafen: DBV ca. 25 km.

Ausstattung:
Das klimatisierte Hotel verfügt über 173 Zimmer verteilt auf 10 Etagen. Der Innenbereich umfasst Lobby, eine Rezeption, Mietsafe, Lobbybar, 2 Lifte und 3 Bars sowie WiFi (in öffentlichen Bereichen). Zu den Einrichtungen zählt zudem ein Restaurant mit Terrasse und Klimaanlage. Eine Snackbar bietet zusätzlich kleine Speisen. Ein beheizbares Hallenbad rundet die Innenausstattung ab. Die Poollandschaft umfasst einen Pool sowie eine Poolbar (saisonabhängig) und eine Sonnenterrasse (saisonabhängig). Die Außenanlage verfügt über eine Terrasse. Hotelgästen stehen am Pool Sonnenschirme und Sonnenliegen zur Verfügung. Am Strand sind Sonnenliegen und Sonnenschirme gegen Gebühr verfügbar.

Unterbringung (je nach Saison verfügbar):
Doppelzimmer Classic: Verfügen über Bad oder Dusche/WC, Klimaanlage, WLAN, Telefon, SAT-TV, Föhn, Safe und Minibar (ggf. geg. Gebühr).

Doppelzimmer Balkon/Terrasse: Verfügen bei gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer Classic über Balkon/Terrasse. 

Doppelzimmer Superior Meerblick: Verfügen bei gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer Classic über Balkon/Terrasse sowie Meerblick. 

Doppelzimmer Deluxe Meerblick: Verfügen bei gleicher Ausstattung wie die Doppelzimmer Classic über Balkon/Terrasse sowie Meerblick und befinden sich dabei auf den oberen Etagen. 

Verpflegung (je nach Saison verfügbar):
Mit Frühstück oder Halbpension buchbar 

Frühstück: In Buffetform
Halbpension: Frühstück in Buffetform und Abendessen in Buffet- oder Menüform

Sport / Unterhaltung (je nach Saison verfügbar):
- ggf. gegen Gebühr: Tauchen, Fitnessraum, Tennis, Massagen, Sauna, Entspannungsraum, Dampfbad, Sonnenterrasse im Wellnessbereich
- folgende Sportarten bzw. -einrichtungen werden von lokalen Veranstaltern (ggf. gegen Gebühr) angeboten: Wassersport, Tennisplatz

Sonstiges:
- akzeptierte Zahlungsmittel: American Express, Diners Club, Euro/Master Card, Visa
- Bügel-Service (gegen Gebühr), Wäsche-Service (gegen Gebühr)
- Zimmerreinigung, täglich
- Parkmöglichkeiten (gegen Gebühr)
- Stromspannung: 220 Volt

Landeskategorie:
4 Sterne

Länderhinweise Kroatien:
- Bei Buchungen mit Transfer sind Kindersitze nur auf Anfrage und gegen eine Gebühr von etwa 10 EUR pro Strecke verfügbar (zahlbar vor Ort).

- Bitte beachten Sie, dass bei Pauschalreisen mit Transfer zu den Inseln Korcula, Hvar, Brac und Lopud bei später Ankunft (nach 19 Uhr) / früher Abreise (vor 10 Uhr) eine Zwischenübernachtung in Split oder Dubrovnik erforderlich ist. Für die Zwischenübernachtung muss ggf. ein Aufpreis gezahlt werden.

Allgemeine Hinweise:
Aktuelle Information zum Coronavirus (Covid-19):
Zu Ihrer eigenen Sicherheit werden weitreichende Maßnahmen zur Eindämmung der Corona-Pandemie in Ihrem Urlaubsland bzw. Hotel getroffen. Dies kann je nach Destination und Region zu einigen Änderungen bzw. Leistungseinschränkungen aufgrund behördlicher Anweisungen in den Hotels führen, die Auswirkungen auf Hoteleinrichtungen, Außenanlagen, Verpflegungsleistungen und Aktivitäten haben können. Darüber hinaus können abweichende Regelungen für vollständig geimpfte, genesene oder nicht geimpfte Personen gelten. Bestimmte Einrichtungen stehen gegebenenfalls nur vollständig geimpften Personen zur Verfügung.

Die außergewöhnlichen Umstände durch die Corona Pandemie können zudem weiterhin zu Flugstreichungen, Flugzeiten-/Flugplanänderungen sowie Hotelschließungen, spätere Hoteleröffnungen und Überbuchungen führen - auch sehr kurzfristig. Wir bemühen uns, Ihnen in diesen Fällen schnellstmöglich eine angemessene Alternative anzubieten. Sollten wir Ihre Reise dennoch Corona bedingt absagen müssen, werden wir uns mit Ihnen in Verbindung setzen.

Ankunftszeit:
Bitte achten Sie auf die Öffnungszeiten der Rezeption. Sollten Sie außerhalb der Rezeptionszeiten anreisen, informieren Sie bitte Ihr gebuchtes Hotel vor Ihrer Anreise.

Babybetten (gilt nicht in Erwachsenenhotels):
Babybett auf Anfrage und nach Verfügbarkeit. Eventuell erfolgt die Unterbringung im Bett der Eltern. Ggf. ist ein Aufpreis vor Ort zu zahlen.

Eingeschränkte Mobilität:
Aus unserer Sicht ist die Hotelanlage für Menschen mit eingeschränkter Mobilität nicht geeignet.

Fluginformationen:
Bitte informieren Sie sich über Gepäckbestimmungen, Bordverpflegung und Check-in Ihrer gebuchten Fluggesellschaft im Internet unter:

http://www.ferien-touristik.de/fluginformationen
http://www.ferien-touristik.de/coraltravel/fluginformationen
Sollten Sie eine Flugreise gebucht haben, findet die Beförderung in der Economy – Klasse statt.

Mindestalter:
Bitte beachten Sie, dass mindestens ein Reiseteilnehmer der Buchung 18 Jahre alt sein muss.

Nachtflüge:
Bitte beachten Sie, dass die Hotelzimmer am Anreisetag landesüblich erst ab ca. 14 Uhr zur Verfügung stehen. Bei einer Ankunftszeit bis 3:59 Uhr morgens erhalten Sie sofort Ihr gebuchtes Zimmer.

Reise-, Sicherheits- und medizinische Hinweise:
Aktuelle Reise-, Sicherheits- sowie medizinische Hinweise für EU-Bürger erhalten Sie aufgrund unserer vorvertraglichen Informationspflichten vor Buchung übermittelt beziehungsweise von Ihrem Reisebüro ausgehändigt. Auf den Internetportalen werden Ihnen diese Informationen vor Buchung dargestellt.

Saisonale Einschränkungen:
Bitte beachten Sie, dass die angegebenen Hoteleinrichtungen, Verpflegungsleistungen, Außenanlagen und Aktivitäten von Mitte Oktober (15.10.) bis Ende Mai (31.05.) je nach Hotelauslastung und Witterungsbedingungen nur eingeschränkt oder gar nicht zur Verfügung stehen können. Einige Bereiche der Außenanlage sowie Sport- und Unterhaltungsmöglichkeiten können auch unabhängig von Auslastung und Wetter geschlossen sein bzw. zu diesem Zeitraum gestrichen werden.

Sprache:
Bitte beachten Sie, dass das Unterhaltungsprogramm, die Kinderbetreuung und das Fernsehprogramm nicht zwangsläufig in deutscher Sprache angeboten werden, solange nichts genaueres in unserer Hotelbeschreibung aufgeführt wird.

Transfer vor Ort / Sonder- bzw. Sportgepäck:
Bitte beachten Sie, dass Sie bei manchen Hotels an vorgeschriebenen Haltepunkten in der Nähe Ihres Hotels abgesetzt werden, anstelle Ihres/r individuellen Hotels/Unterkunft. Aufgrund der Lage einiger Hotels (z.B. in Fußgängerzonen) in diesen Orten, ist es eventuell nicht möglich, einen Tür-zu-Tür-Service zu bieten. In diesem Fall werden die Fahrer Sie an der nächstmöglichen Stelle zu Ihrer Unterkunft absetzen. Der Anbieter ist nicht für den Transport Ihres Gepäcks zur Unterkunft verantwortlich.

Wir möchten Sie höflich bitten, Ihre Transfer Agentur sowie Ihr gebuchtes Hotel zu informieren, sofern es während der Anreise zu Verzögerungen Ihres Fluges kommen sollte.

Wenn Sie eine Reise ohne Transfer gebucht haben und nach 18 Uhr in Ihrem gebuchten Hotel ankommen, dann informieren Sie bitte den Hotelier vor Ihrer Anreise, damit Ihre gebuchte Leistung gewährt bleibt.

Bitte beachten Sie, dass Sonder- und Sportgepäck vor Abreise bei uns angemeldet werden muss und Kosten für die Beförderung auf den Transfers anfallen.]]>

Chorvátsko

Chorvátske pobrežie Jadranu sa opätovne stalo najnavštevovanejším dovolenkovým cieľom našincov, ktorí sa radi vracajú do svojich obľúbených letovísk, alebo objavujú nepoznané strediská, ktorými sa malebné členité pobrežie môže smelo popýšiť.

Hlavné mesto: Zagreb
Časový posun: 0
Mena: Chorvátska kuna
Kurz: 1€ = 7.5245 HRK
Čítaj viac

Južná Dalmácia

Kraj veľkých protikladov. Nájdeme tu týčiace sa vápencové hrebence i bažinaté územie popretkávané desiatkami riečnych ramien. Pláže sú tu veľkým lákadlom pre návštevníkov. Jednou z najznámejších je okruhliaková pláž na ostrove Brač, v stredisku bol – Zlatni Rat. Stredoveké mesto Dubrovník nám ponúka bohatú históriu a cestovanie v čase. Poďme teda objaviť rozmanitosť tohto kraja.